Borik asit: talimatlar ve endikasyonlarBorik asit: talimatlar ve endikasyonlar


Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar 49 17.02.2019, 03:32

Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar

Borik asit dezenfekte edici, antiseptik tıbbi ürünler olarak adlandırılır.

Borik asit: talimatlar ve terapötik aksiyon

İlaç antiseptik bir etki yaratır,mukoza zarlarını ve cildi etkilemektedir. Lokal olarak, ilaç pediculosis için iyidir. Buna ek olarak, solit kulağına enjekte edilen tedavide de kullanılır.borik asitİlaç vücuda deriden nüfuz ederveya mukoza, özellikle de çocuklara verildiğinde. Talimatın gösterdiği borik asit doku ve organlarda birikebiliyor ve vücuttan yavaşça atılıyor. Bugün bugün olduğu kadar yaygın olarak kullanılmıyor. Borik asit poşet ve alkol çözeltisi şeklinde toz halinde üretilir.

Borik asit: kullanım talimatları ve endikasyonları

İlacın temel amacı otitis (kulak iltihabı), dermatit (deri iltihabı), konjunktivit (mukoza lezyonları) dir.

Borik asit: kullanım talimatları

İlaç yetişkin terapisi için tasarlanmıştırHastalar. Konjunktival torbayı yıkamak için sulu% 2'lik bir solüsyon reçete edilir. Dermatit ve ıslak egzama ile etkilenen alanlarda losyonlar üreten sulu bir% 3 çözelti kullanın. Otitis kulağa borik asit girdiğinde. Talimat, kulak iltihaplanırsa, gazlı bezle nemlendirilmiş ve daha sonra kulak boşluğuna enjekte edilen çeşitli konsantrasyonlardaki bir alkol çözeltisinin kullanılması gerektiğini gösterir. Alkol çözeltisi yardımıyla cilt piyoderma, bebek bezi döküntüleri ve egzamayla tedavi edilir. Ameliyattan sonra orta kulakta toz kullanılır.borik asit kullanım talimatlarıAynı zamanda, kulak kepçesine özel bir cihazla üflenir. Gliserin borik asit çözeltisi, kolpit ile bezin döküntüsü için kullanılır. İlaç yardımı ile pediculosis tedavi edilir.

Borik asit: talimat ve yan etki

İlk etapta olumsuz tepkiler gelişirilacın uzun süre kullanılması nedeniyle. Yan tezahürleri oligüri, epitel dökülmesine, kramplar, deride kızarıklık, bulantı, ishal, kusma sayılabilir. Bireysel hoşgörüsüzlük ile şok halleri gelişebilir.

Kontrendikasyonlar

Borik asit, gebelik, bireysel hoşgörüsüzlük esnasında kullanım için kontrendikedir çocuklar, renal fonksiyon bozukluğu olan hastalar gibi.kulak eğitimi sırasında borik asitLaktasyon döneminde, meme bezlerini tedavi etmek için bir ilacın kullanımı kabul edilemez. İlacını mukoza zarlarının ve cildin geniş alanlarına uygulamayın.

aşırı doz

Aşırı derecede kullanım ile,akut zehirlenme. Hasta ishal, kusma, mide bulantısıdır. Sinir sistemi ve kan dolaşımı baskı giderek, vücut sıcaklığı, koma ve şok, eritemli döküntü meydana gelir ve acil önlem alınmadığı takdirde, ölümcül olması meydana gelebilir düşürür. Uzun süreli kullanımı ile, kronik zehirlenme belirtileri tükenme, stomatit, ekzema, lokal doku ödemi, adet bozukluğu, alopesi, konvülsiyonlar, anemi bulunmaktadır. Tespit edilen semptomlar için terapi yapılır. Bazı durumlarda, peritoneal diyaliz veya kan nakli yapılır.

Borik asit: talimatlar ve endikasyonlarBorik asit: talimatlar ve endikasyonlar

Related news

 • Bildiriye İmza Atan Çok Sayıda Akademisyene Soruşturma
 • Kırmızı Halı Alarmı: Met Galanın Şık ve Rüküşlerini Seçiyoruz
 • Zincirli elektrik ihtiyacım var mı
 • Kremalı Patatesli Börek Tarifi

 • Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar 86

  Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar


  Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar 1

  Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar 74

  Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar 54

  Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar 16

  Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar 45

  Borik asit: talimatlar ve endikasyonlar 33