Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 2019

Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 2019
09.05.2019

Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 21

Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi

UNO sponsorluğunda Marmara Yelken Kulübü, Bolluca Çocuk Köyü’nde yaşayan yaşları 7 ila 18 arasında değişen 20 çocuğa yelken eğitimi verdi. Marmara Yelken Kulübü – UNO, çocuklara 1 günlük “temel yelken eğitimi” vererek, Bollucalı çocuklara yelken sporunu tanıtarak sevdirmeyi amaçlıyor. Yelken eğitimini tamamlayan çocuklar sertifikalarını MYK-UNO Sosyal Tesisleri’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kupası ödül töreninde alacaklar.

Bolluca Çocuk Köyü’nde kalan yaşları 7 ila 18 arasında değişen 20 çocuk ve 2 öğretmeni 6 Ekim 2009 günü ilk eğitimlerini almak üzere Marmara Yelken Kulübü – UNO Sosyal Tesisleri’nde bir araya gelerek, keyifli bir gün geçirdiler. Bu neşe dolu günün ardından MYK-UNO yöneticileri ve yelkencileri yeni arkadaşlarına iade-i ziyaret yaparak kendilerini Bolluca Çocuk Köyü’nde bir araya gelmeyi kararlaştırdılar.

MYK – UNO’nun Caddebostan sahilindeki sosyal tesislerinde temel yelken eğitimi alan çocuklar önce tekneleri tanıyarak, can yeleği giymeyi ve kullanmayı, denizde uygulanan güvenlik kurallarını öğrendiler. Bollucalı çocuklar daha sonra yaşlarına göre Optimist, Laser Radial, Laser 4.7, Pirat sınıflarına ayrıldı. Eğitimin ikinci bölümünde ise denize açılan çocuklar, uzman yelken eğitimcileri ile birlikte yelken üzerinde pratik yapma fırsatı buldular.

MYK – UNO Sosyal Tesisleri’nde neşeli ve heyecanlı saatler geçiren Bollucalı çocuklar ve öğretmenleri yelken eğitimlerinin ilk bölümünü tamamladılar. Çocuklar alacakları ikinci eğitimin ardından MYK-UNO Sosyal Tesisleri’nde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kupası yarışlarını izledikten sonra ödül töreninde sertifikaları alacaklar.

Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı Müdürü Zeynep Kılıç’ın verdiği bilgiye göre; 1979 yılında üst düzey yöneticiler ve bürokratlar tarafından kurulan Türkiye Korunmaya Muhtaç Çocuklar Vakfı tarafından 1992 yılında açılan Bolluca Çocuk Köyü, Gaziosmanpaşa’da yer alan ve 52 dönüm arazinin üzerine kurulu bir yerleşim biri. Köyde 18 villa bulunuyor. Bolluca Çocuk Köyü, Almanya ve Avusturya`daki Kinderdorf Çocuk Köyleri`nden esinlenilen bir sistemle idare ediliyor. Köyde her evin bir annesi ve teyzesi bulunuyor. Ve her evde de sekiz çocuk yaşıyor. Bu çocukların temel ihtiyaçlarının bir bölümü vakıf tarafından karşılanıyor.

Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 2019

Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 2019

Related news

 • 2019 İçin En Cool Kakül Saç Kesim Trendleri
 • Zeljko Obradovic: 96 sayı attıysanız iyi basketbol oynamışsınız demektir
 • Disparoni
 • Oksana Grischuk - çift Olimpiyat şampiyonu
 • Hangisi daha iyi: Android veya Windows Phone Soruşturmaya değer

 • Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 57

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi


  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 59

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 73

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 35

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 96

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 96

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 67

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 74

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 99

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 72

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 98

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 86

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 71

  Bolluca Çocuk Köyü’nün çocuklarına yelken eğitimi 90