Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 2019

Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 2019
15.09.2019

Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 33

Boğuk ses: ne yapabilirim? Halk hekimliğine dönelim

Ses kısıklığı için çeşitli nedenler olabilir. Her şeyden önce bunlar, larinks mukoza zarının iltihaplanmasına neden olan aktarılan hastalıklardır (boğaz ağrısı, larenjit veya soğuk algınlığı).kısık ses ne yapmalıHipotansiyon, aynı zamandaŞarkı söylerken veya uzun sözlü iletişim sırasında kabuğun kendisi. Aynı zamanda, boğazı temizlemek veya su içmek gibi bir istek var. Ayrıca, gırtlakta uzun veya keskin gerginlik (sesi çığlık atarak sesi yükseltir) sesin değişimine katkıda bulunur. Garip bir şekilde, fakat gastrointestinal sistemin çalışmasıyla ilgili sorunlar da ses kısıklığa neden olur: gastrik sıvı, erüctasyon sırasında gırtlağa girmesi, tahriş eder, kuruluğa neden olur.

Evde bir boğuk ses nasıl tedavi edilir?

Sorunla baş etme genelliklebağımsız bir şekilde,. Bunun için ilaç almak zorunda değilsiniz, bu halk ilaçlarını kullanmak için yeterlidir. Önerilen yöntemler iki tipe ayrılmıştır: Acil durumdan kurtarma ve daha uzun prosedürler için.

Acil ses kurtarma

Böylelikle sesin kısık oldu. Acilen geri yüklemeniz gerekiyorsa, örneğin bir konserde veya bir çocuk partisi yürüttüğünüz için ne yapmanız gerekiyor? Bu durumda, bağların mümkün olan en kısa sürede yardım edebilecek araçlarını kullanıyorlar.

 1. Çoğu insan için, mulled şarap (otlar sıcak şarap) gecede ses geri yükleyebilirsiniz bir sır değil.kısık ses tedavisi
 2. Aynı kısa sürede problem sorunu çözecektirkonyak. Yalnızca saf biçimde değil, ancak aşağıdaki gibi gerektiği şekilde alın: 50 g sıcak içecekte 3 çay kaşığı eritin. sıvı bal ve 3 damla limon suyu. Bir karışımı içmek için bir anda sıcak olması gerekir.
 3. Garip bir şekilde, ama sabaha kadar sabaha geri dönmek mümkün.yumurtaları kullanarak. 2 çay kaşığı ile 2 protein kırın. şeker ve 50 gr konyak. "Ilaç" ı içmek için aşağıdaki gibi gereklidir: 1 kokteyli 1 su bardağı yudumlayın, ve böylece kabın boşaltılmasından önce.

Günün sesini geri yükle

Sabah uyandın ve gürültülü bir ses olduğunu fark ettin. Hangi acil durum oldukça kabul edilebilir yöntemleri ise? Bir harika kanıtlanmış tarifi var. ilaçların hazırlanması için anason tohumu (yarım fincan), sıcak su (cam), beyaz bal (1/4 su bardağı) ve konyak (1 çorba kaşığı. Kaşık) gerekir. Tohumlar, bir tavaya dökün su ekleyin ve 15 dakika boyunca kaynatın. Sonra bal ekleyin ve karışımı tekrar kaynatın. ısıdan tencere çıkarın ve konyak içeriği dökün. 1 st için her yarım saatte alınması. Bu mucize ilacın kaşık günü için sesini geri yükleyebilirsiniz.

Ses kısıklığını mevcut yöntemlerle tedavi etmek

Halk tıbbında, ses kısıksa yardımcı olacak bazı daha kanıtlanmış etkili tarifler vardır. Evde ilaç kullanımına başvurmadan ne yapmalı?

 1. bir boğuk ses nasıl tedavi edilirKepek suyu. Bu oldukça uygun ve etkili bir yoldur. Et suyu hazırlamak için 400 gram kepek (buğday veya yulaf) almanız ve 2 litre suda birkaç dakika kaynatmanız gerekir. Sonra süzün, tada bal ekleyin ve suyu ısıtın. Bu içecek sadece sesi geri döndürmekle kalmaz, aynı zamanda sindirim sisteminin işini de olumlu etkiler.
 2. Horseradish her zaman iyileştirici özelliklerinde farklıydı. Kaba ses varsa, horseradish ile ne yapılır, nasıl uygulanır? Bu kökü temel alan bir tentür hazırlamak gereklidir. Bunu yapmak için küçük bir parça ham madde ezilmeli, 70 ml kaynar su dökülmeli, kaplanmalı ve 15-20 dakika ısıtılmalıdır. İçme infüzyonu günde birkaç kez sıcak, küçük yudumlarda olmalıdır.

Kaba sesiniz varsa, tedaviye başlamalısınız.Ligamentler ve larinks ciddi şekilde gerilene kadar mümkün olduğunca erken. Şu anda, daha az konuşmaya çalışın ve bir fısıltıyla iletişim kurmaya bile çalışmayın. Bu ses tellerini daha da travmatize eder.

Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 2019

Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 2019

Related news

 • Örgü Poğaça
 • Pamuk yününden elinize bir çiçek nasıl yapılır
 • YUMURTALI MISIR UNLU SOSİS ÇUBUKLARI TARİFİ
 • ÇİÇEKLİ SAÇAKLI MODEL BATİK İPLE KOVBOY ŞAL YAPILIŞI
 • Bebeklerde Sarılık Hastalığı ve Tedavisi

 • Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 68

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim


  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 79

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 27

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 1

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 1

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 32

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 26

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 69

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 5

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 2

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 36

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 59

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 9

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 59

  Boğuk ses: ne yapabilirim Halk hekimliğine dönelim 91