19.06.2019

Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 75

Boşanma için "Devlet hizmetleri" vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat

Teknolojinin gelişimi ve dünyanın ortaya çıkışı ileağlarında, rutin rutin süreçlerin çoğu karmaşıklığını kaybetmiştir. Artık insanlar evlerine dönmeden sorularına çevrimiçi olarak yanıtlarlar. Bu nedenle, yasal tavsiye almak için, sonsuzluk ve evraklara katlanmak zorunda değilsiniz.

"Kamu Hizmetleri Portalı" nın özellikleri

Rus İnternet alanında uygun birbilgi kaynağı "Rusya Federasyonu kamu hizmetleri portalı" veya sadece "Devlet hizmetleri". Bu, kullanıcıya geniş olanaklar yelpazesi sunan bir internet portalıdır. Bireylere ve tüzel kişilere Rusya'daki hizmetlerin işleyişi ve sağlanması hakkında bilgi verir. Buna kentsel yönetim hizmetleri ve devlet hizmetleri de dahildir. Web sitesi hem kişilere hem de tüzel kişilere uygun yardım sağlayan kuruluşların işleyişi hakkında bilgi sağlar.

boşanma için kamu hizmetleri ile nasıl başvurulur

Bu işlevi portalda kullanabilirsinizhukuki yardım. Yetkili avukatlar tarafından Rusya Federasyonu'nun geçerli mevzuatına dayanılarak elektronik ortamda sağlanacaktır. Hizmetin niteliği ve özellikleri ikamet ettiğiniz bölgeye bağlıdır. Hukuki yardım sağlanması koşullarını belirler. Sitenin bu işlevinin avantajları neler ve gerçekte nasıl işliyor? Bu soruları boşanma davası örneğinde analiz edeceğiz.

Bir kişiye boşanmak için "Devlet Hizmeti" ne kadar başvurulur?

Olumsuz duygular, karşılıklı suçlamalar ve zorluklarortaklaşa edinilen mülklerin bölünmesinde - boşanma sürecinin sıklıkla eşlik ediyor. Evliliğin iptali sürecine başlamak için mahkemede yargılanacak bir başvuru yapmanız gerekir. İlk etapta bir çok zorlukla karşı karşıya olduğunuzun belirtilmesi gerekiyor. Belgelerin dosyalanmasının hukuki yönleri hazırlıksız bir baş ağrısı sağlayacaktır. Boşanma süreci boyunca zaman ve para kaybı size eşlik edecektir.

devlet hizmetleri aracılığıyla çevrimiçi boşanma başvurusunda bulunmak

Katılıyorum, evliliğin dağılması - durum böyleÇok üzücü olan bu durum mesleki konulardaki zorluklarla kötüleştirilmesine gerek yoktur. Hoş olmayan bir prosedürü kolaylaştırmak için "Devlet Hizmetleri" yardımını kullanmanızı öneririz.

Kayıt yapmadan önce nelere ihtiyacım var?

Yani, resmi olarak ilişkileri koparmaya karar verdiniz.İnternette "Devlet Servisi" aracılığıyla boşanma başvurusunda bulunmak. Hizmet sunumunda, keşfetmeye değecek nüanslar vardır. Rusya Federasyonu mevzuatına göre, iki durumda internet üzerinden iletişim kurmak mümkündür.

İlk sanat sağlar.19 Rusya Federasyonu'nun SK'si, boşanma isteğinin karşılıklı olduğu zaman, eşlerin evlilikte ortaklaşa edinilen malların paylaşımı konusunda herhangi bir anlaşmazlığı yoktur ve çocuklar (varsa) çoğunluğa girmişlerdir.

"Devlet Servisi" aracılığıyla boşanma başvurusuaynı zamanda, eşin (eş) yüksek yetkisiz, kayıp / ölen veya 3 yıldan fazla hapis cezasına hizmet eden yüksek otorite tarafından tanınmasının emrinde de mümkündür. Yani, öncelikle mahkemede eşin iş göremezliği ile ilgili bir karara varacaksınız. Mahkeme kararı varsa, boşanma davası açabilirsiniz. Eşlerden birinin boşanmaya isteksiz olması durumunda, daha yüksek bir otoriteden bir sertifika da gereklidir.

İnternet devleti hizmetleri aracılığıyla boşanma başvurusu

Bu yüzden hangi durumun aile bağlarının sona ermesini çevrimiçi olarak yapmamızı sağladığını öğrendik. Şimdi, adım adım talimatlarda "Kamu hizmetleri portalı" aracılığıyla boşanma başvurusu hakkında daha fazla konuşalım.

Kayıt kuralları

İlk yapman gereken şey"Devlet hizmetleri" kullanımına erişim, - site sistemine kayıt olun. Ana portal sayfasında, "Kayıt Ol" düğmesini bulun ve boş alanları bilgi ile doldurun. Kayıt işlemi sırasında bildirimler alınacağından, belirttiğiniz cep telefonu numarasına erişimin yalnızca sizin olduğundan emin olun. Kayıt, kişisel verilerin onayı ile geçer. Gerekli bilgiler arasında pasaportunuzun ve SNILS'inizin verileri bulunmaktadır.

boşanma başvurusunda bulunabilirsiniz

Girişden sonra veriler Emekli Sandığına gider veRusya Federasyonu FMS. Orada, 5 gün içinde topladığınız bilgiler işlenir. Çekin sonuçlarının bildirimi telefon numaranıza gelir. Bundan sonra, eksik bir yasal hizmet listesine erişebilirsiniz.

Ek Özellikler

Hepsini kullanabilmekSitede erişilebilir hizmetler, kimliği doğrulamak için prosedürden geçer. Verilerin doğrulanması aktivasyon kodu ile gerçekleşir. Bunu e-postayla veya "Rostelecom" şirketinde alırsınız. Daha önce girdiğiniz kodu kullanarak "Devlet Hizmetleri" bölümüne giriş yapın. Ardından, kullanıcının dolabında "Profili düzenle" bağlantısını tıklayın. "Kimlik doğrulaması" bölümünü seçin. Ardından aktivasyon kodunu (postaya veya site bakım merkezine) nasıl almak istediğinize karar verin. Kodu aldıktan sonra, hesabınızdaki ana sayfaya girin. Hesap kayıtlıysa ve doğrulama yapıldıysa, yasal hizmetlerin tam listesine erişebilirsiniz. Şimdi boşanma başvurusunda bulunabilirsiniz.

başvuruda

Boşanmak için online başvuruda bulunmak"Devlet hizmetleri", bu hizmeti site bölümünde bulabilirsiniz. Arama motorunu kullan. Enter: "Boşanma kaydı için çevrimiçi başvuru kabul etme." Arama motoru tarafından sunulan hizmetin içeriğini okuyun ve aradığınız şey bu ise, "Hizmet al" seçeneğini tıklayın. Şube seçimiKAYIT OFİSİEvliliğin ve davacının ikamet yerine göre değişir.

Devlet hizmetleri web sitesi aracılığıyla boşanma başvurusu yapın

Siteden boşanmak için başvurmak"Devlet hizmetleri", önerilen formu dikkatli bir şekilde doldurmalısınız. Eğer yetkilendirildiyseniz, sadece yıldız işaretli alanlar gerekli olacaktır. Kayıt işlemi sırasında belirttiğiniz kalan veriler. Sistemin ihtiyaç duyacağı her şey, kimliğinizi (pasaportu) teyit eden belgenin bir kopyası ve evlilik sertifikasından alınan bilgilerdir. Makalenin başında açıklanan durumu varsa mahkeme kararı düşünün. Ardından, sizin için uygun olan ve beklediğiniz uygulamaya (posta veya cep telefonu kullanarak) yanıtla ilgili bildirim yöntemini seçin. Yakında kayıt ofisinde başvuru imzalama sayısı ve saati hakkında bilgilendirilecek bir cevap alacaksınız. Boşanma başvurusu zaten kağıt formunda imzalanmıştır.

Aksi takdirde, boşanma süreci, her zamanki gibi bir dava açmışsınız gibi gerçekleşir. Her iki eşin rızası ve mahkeme kararını verdiyseniz, boşanmak bir ay sürer.

Kamu hizmetleri aracılığıyla boşanma başvurusu

Başvuruyu imzaladıktan sonra, ziyaretinizin tarihi kişisel hesabınızda görünecektir.KAYIT OFİSİ. Bu sayı, aile ilişkilerinin resmi olarak ayrıldığı tarih olarak kabul edilir.

Gerekli Belgeler

Bu yüzden boşanmaya nasıl başvurulacağını anladık."Devlet hizmetleri" aracılığıyla. Şimdi bu prosedür için gerekli belgelerin bir listesini sunalım. Aşağıdaki taranmış evraklara ihtiyacınız olacak: SNILS, pasaport, evlilik belgesi, mahkeme kararları (varsa).

Hizmetler için ödeme yapmak zorunda mıyım?

Bu gereklidir. "Devlet Hizmetinin" sitesi, ücretsiz olarak yardım sunsa da, Vergi Kanununun 333.26. Maddesinin 1. fıkrası uyarınca, boşanma davası dikkate alınarak bir devlet ücreti alınır. Evden ayrılmadan banka şubesinde veya çevrimiçi olarak ödenebilir. Uygulamanın cevabını beklerken ödemeyi yapın. Her boşanma vakası için teklifleri yazdırabilir ve kendiniz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Ödeme yaparken, yetkilendirme sırasında belirtilen ayrıntıları kullanın.

devlet hizmetleri portalı üzerinden boşanma başvurusu

Eğer "Kamu hizmetlerinin" üzerinden veya bu konuda gereken olduğu gibi bir boşanma başvurusunda nasıl zorluklar varsa, çağrı merkezi hizmetlerini kullanmak. Operatörler problemi çözmenize yardımcı olacaktır.

Çevrimiçi hizmetin avantajları

"Devlet Servisi" ile boşanma başvurusu olabilirsadece 2012'den gönder. Bundan önce, sitede sadece evlilik kayıt hizmeti sağlandı. Bugün, portal için fırsat aralığı genişledi. Mevcut: evlilik, boşanma, yenidoğan kaydı, evlat edinme, isim değişikliği. Bu sitenin gelişimini gösterir. "Devlet Hizmetiyle" boşanma başvurusu hakkındaki makalenin size yararlı olacağını umuyoruz.

Çevrimiçi başvuru yapmanın faydaları nelerdir? İlk avantaj kolaylıktır. Rahat ortam ve gerekli belgelerin açık bir listesi, hukuki sorunların hızlı ve niteliksel bir çözümüne katkıda bulunur. Ayrıca, boşanmak isteyen eşlerin farklı bölgelerde yaşaması durumunda, dağıtım konularını çözmektedir.

İkincisi, huzurunuz korunacaktır. Sonuçta, menkul kıymetlerin hazırlanmasında engellerle karşılaştık ve bir insanı ne kadar zayıflatabileceğini biliyoruz.

Üçüncü artı "hizmetler" lehine - tasarrufZaman ve para, modern insanda sürekli açıkta ne var. Site "State Service" hizmetlerini kullanarak, uzun satırlarda harcayabileceğiniz ve çok önemli bir şeye harcayabileceğiniz zamandan tasarruf edersiniz.Related news

 • Vergi avantajları: devletten bir hediye
 • Kronik rinit: belirtiler ve tedavi
 • Kazanda Rubin Stadyumu. İnşaat Tarihi ve Temel Özellikleri
 • Ev Yapımı Böğürtlen Reçeli
 • Kayahanı Kaybettik

 • Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 62

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat


  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 97

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 73

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 59

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 79

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 37

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 53

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 77

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 32

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 88

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 53

  Boşanma için Devlet hizmetleri vasıtasıyla nasıl başvurulur: talimat 55