Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacakBirch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak

20.05.2019

Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 66

Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak

Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak

İnce beyaz huş bir yüzyıllık değilşaheser yaratmak için şairlere ve yazarlara ilham vermek. Birches sadece göz zevkini değil aynı zamanda eser elementler, proteinler, asitler ve vitaminlerin kaynağı olarak da hizmet eder. Herkese en az bir kez huş ağacı özü denedi, ama huş ağacına tamir edilemez zarar vermemek için dikkatli bir şekilde toplamanız gerekiyor. Ne yazık ki, herkes huş ağacı saplarını nasıl toplayacağını bilmiyor.

İlk olarak, ne zaman toplayabileceğinizi bilmelisinizhuş ağacı sapı. Huş ağacı özünün çıkarılması için sezon Mart ayı sonunda açılır ve Nisan ile biter. Isınmanın yavaş yavaş ormanın kenarından hareket etmesi gerektiği gibi, ormanın kış uykusundan uyanması daha sonra gerçekleşir. İnce bir acı, huş ağacının gövdesinde bir diken, eğer yaradan meyve suyu damlarsa, o zaman sistematik koleksiyonuna geçebilirsiniz.

Meyve suyu toplama için hazırlanıyor. Onlarla birkaç plastik şişe almak gerekir, çünkü dar bir boğazları vardır ve böcekler, tırtıllar ve küçük yapraklar onlara düşmeyecektir. Bagajda düzgün bir delik açmak için pillere bir el aleti veya matkap aldığınızdan emin olun. Bir balta ile bir kesim yapamazsınız, bir huş ağacı örer, bu tür bir prosedürden sıklıkla bir ağaç ölür. Gelecekte yaptığınız deliklerin kapanacağı küçük fişler yaptığınızdan emin olun. Meyve suyunu toplamak için yumuşak bir ip, bir parça bez veya temiz bir çim çimen alabilirsiniz.

Huş ağacı özü çıkarılması huş öz toplamak için nasıl - bir bilim dalıdır. ağaç Yarayı sıkın ki yeterince eski seçilmelidir. Tüm hazırlıklar yapıldıktan sonra, biz suyu toplamak için doğrudan geçin. Bir ağaç seçimi, tercihen hafifçe daha kolay suyu toplamak için yapmak eğilmiş. Yapma varil küçük bir delik ve güvenli bir gövde için bir kumaş (ip ya da ot) ile şişe sıkıştırın. Günde üç kez biz şişe kontrol edip suyu toplamak için gidin. Bunun yerine tek bir ağacın bütün suyu drenaj, 5 veya 6 ağaçları nadsverlit en iyisidir. Farklı ağaç reçinesi debisi en kısa sürede çıkan suyu hacmi azalır olarak, ağaç değiştirmek gerekmektedir farklıdır.

Ağaca yardım et Ağaçtan çıkar çıkmazYarayı iyileştirmek için yardıma ihtiyacı var. Önceden hazırlanmış olan deliğe dikkatlice bir tapa yerleştirin. Huş, yarayı iyileştirmeye hazırlık yapmaya başladı ve yardımınız iyileşme sürecini hızlandıracak. Birch sapını nasıl toplayacağınızı anlarsanız, gelecek sene alındığı yeri bulamayacaksınız.

Depolama Huş suyu taze içmek için en iyisidir,o zaman tüm yararlı maddeleri ve vitaminleri tam olarak tutacaktır. Evinizde bir kiler varsa ve bir buzul en iyisi ise, meyve suyu niteliklerini kaybetmeden oldukça uzun bir süre saklanacaktır. Kutularda kapama veya huş ağacı suyunun pastörize edilmesi tavsiye edilmez. Huş ağacından kvass denemek istiyorsanız, üretim tarifi oldukça basittir: her zamanki gibi yapılır, su yerine huş ağacı suyu eklenir ve ürün sade kvaslardan çok daha faydalıdır. Huş ağacı suyu, sivilcelerin işlenmesine yardımcı olur, yüzdeki gözenekleri daraltır, böylece huş buzu buzdan arındırıp gerektiği gibi kullanabilirsiniz.

Huş ağacı sapının yararı. Birch sap bağışıklığı güçlendirir, vücudun direncini artırır. Huş ağacı suyu, bahar avitominozundan sizi koruyacak, depresyon ve yorgunluğu önlemeye yardımcı olacaktır. Suyu böbreklerde ve karaciğerindeki taşları tahrip eder, metabolik süreçleri iyileştirir, kanı temizler, kan basıncını düşürür. Hamile kadınlar için huş ağacı özü doldurulamaz.

Birch nasıl toplanacağını biliyorsanmeyve suyu, ağaçlara dikkat edin, onlardan daha fazla meyve suyu almayın, doğa size cömertçe size ve ailenizin sağlığı için yararlı vitaminler, mineraller ve mikro hücreler verir.

Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacakBirch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak

Related news

 • Bu börek için kuyruğa giriyorlar
 • Ekler Pasta Tarifi
 • Düşünme türleri ve özellikleri: tablo. Düşünmenin Genel Özellikleri
 • Bombeli at kuyruğu saç modeli nasıl yapılır
 • Nisan ayında Türkiyeye en çok Rus turist geldi

 • Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 56

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak


  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 20

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 98

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 100

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 63

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 41

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 10

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 90

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 95

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 57

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 26

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 71

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 52

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 52

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 73

  Birch gözyaşları ya da huş ağacı saplarını nasıl toplayacak 99