Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 2019

Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 2019


Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 34 09.01.2019, 01:18

Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi

Temel, modern (ve sadece) bir evin temelidir. Bu olmadan, daha fazla veya daha az güvenilir bir ahır inşa edemezsiniz, bu yüzden mümkün olduğu kadar ciddiye alın.

evin temeli nasıl doldurulurTemelleri evin altına dökmeden önce, her şeyi dikkatli bir şekilde hazırlamanız gerekir. Her şeyden önce, sitenin doğru bir şekilde işaretlenmesi ve hizalanması ile ilgilidir.

Hazırlanmak

Markup hakkında konuşmayacağız, çünkü herşey buradaGelecekteki konutlarınızın büyüklüğüne ve mimari tercihlerine bağlıdır. Daha fazla çalışmaya başlamadan önce, pisliklerin, metal çöplerin ve inşaat kalıntılarının yığınlarının temizliği dikkatlice temizlenmelidir. Böyle bir ihtiyaç varsa, tüm höyükler karşılaştırılır, çünkü üzerlerinde işaretler yapmak imkansızdır.

Vakfın evinin altına dökülmeden önce,site anketi yaptığınızdan emin olun! Ona para yüklemeyin, çünkü aksi halde sadece çok fazla harcama yapmakla kalmaz, aynı zamanda bir ev olmadan da tamamen ayrılırsınız. Zeminin ilkbaharda delinmesi, bu tür "ekonomistlerin" bir vakasını değil, zaten "yıkılmış" tır.

Başlarken

bitmiş evin temelini doldurmakTüm bu aktivitelerin ardından siper kazmaya başlayabilirsiniz. Bunu nasıl yaptığınıza (elle veya ekskavatörlerle) bakılmaksızın, yönlerini sürekli olarak izlemeniz gerekir.

En az kazılan hendeklerin dibinde, en azındanOn santimetre moloz ya da büyük nehir kumu. Gömülü malzemenin tabakası sulanır, tekrar sulanır ve tekrar tokmağa tabi tutulur. Proseslerin otomasyonu olmaksızın evin altına temel atılması çok zor olduğundan, önceden otomatik bir tamping makinesi satın almak daha iyidir.

doldurmak

İlk beton tabakası 20 cm kalınlığında dökülür. Hafifçe kuruduktan sonra bir sıkıştırma yapılır. Yüzey "süt" olduğunda, takviyeyi döşemeye ve bağlamaya başlar. Bir kez daha kaynaklanamayacağını hatırlatırız, çünkü bu durumda metal korozyona daha yatkındır!

Takviye tabanını koyup kontrol ettikten sonra doldurun.sonuna kadar beton karışımı. Kurutulması en az bir ay olmalı ve özellikle sıcak yıllarda katılaşmış temelin yüzeyi periyodik olarak sulanmalıdır. Kışın evin altındaki temelin dökülmesi çok pahalı ve zor olduğundan, kasıtlı olarak bu seçeneği dikkate almıyoruz.

Zemin kaplaması ve zemin

ev fiyatının altına temel dökmekBundan sonra kalıp hazırlayabilir ve başlayabilirsiniz.bodrum katını doldurmak. Kalıp sadece kaliteli tüm panolardan yapılmalıdır. Onları birkaç kez kullanmayı planlıyorsanız, iç taraf ek olarak bir ruberoid ile kapatılır.

Bu arada, tekrar kullanılabilir bir kalıp kullanarakVakfın evin altına dökülmesi, fiyatı o kadar yüksek olmayacak. Genel olarak, bir makalede bu tür çalışmaların maliyetini hesaplamak mümkün değildir, çünkü çok fazla faktör dikkate alınmalıdır.

Takviye tabanı kalıp içine monte edilir, daha sonra tekrar beton dökülür.

Genel olarak, yukarıdaki teknik uygundurtüm durumlar için pratik olarak. Değişiklik yapmak o kadar sık ​​değildir. Örneğin, bitmiş bir ev için bir temel doldurmanız gerektiğinde, bodrum katın döşenmesi gerekli olmayabilir.

Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 2019

Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 2019

Related news

 • Yan Kahkül Modelleri nasıl kesilir
 • Örme Çiçek Modelleri
 • Bir biber fidesi üzerinde bir yaprak biti vardı, bununla nasıl başa çıkılacağını
 • Red Kit bu kez Mississippi’de

 • Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 46

  Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi


  Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 16

  Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 13

  Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 20

  Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 78

  Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 78

  Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 65

  Bir evin temeli nasıl doldurulur: uzmanların tavsiyesi 2