Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 2019

Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 2019
21.08.2019

Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 99

Bir aforizma nedir? Terimin tanımı ve canlı örnekler

Birçok insan bu kelimeyi günlük hayatta kullanır. Ancak, herkes ne anlama geldiğini sonuna kadar anlamaz. Bir aforizma nedir? Sözlerden, alıntılardan vb. Nasıl farklıdır? Bunu anlamak gerekiyor.

aforizma nedir

Dönemin Kökeni

Yani, ne olduğunu düşünmeden önceaforizma, bu terimin kökeni hakkında birkaç söz söylemek isterim. Bu Yunanca bir kelimedir, çeviride bir "tanım" dan başka bir şey ifade etmemektedir. Aforizma, özgünlükle ayırt edilen tam bir düşüncedir. Ana tür özelliği laiktir ve bu tür ifadeler kolayca hatırlanır. Ve ayrıca derin bir anlamı var. En iyi örnek nedir?

Aşağıdaki ifadeyi varsayalım: “Neden en çok sırtını o zaman göğsünle korudun ki?”. Böyle bir cümle kolayca hatırlanabilir ve yine de aforizmada belirtilen düşünceyi düşünmenizi ve geliştirmenizi sağlar. Çoğunlukla, ikincisi, teklifin sorgulayıcı niteliğinden dolayı elde edilmiştir. Belirtilen öz burada önemli bir rol oynasa da.

Tırnaklar ve aforizmalar - farklılıkları nelerdir?

Birçok insan bu kavramları karıştırır. Her ne kadar söylemeliyim ki, neredeyse aynı şey. Ama bazı farklılıklar var. Yanlış olmamak için, tanımları açıkça hatırlanmalıdır. Yani, alıntı bir sözdür. Bir kitaptan, şiirden veya başka bir edebi eserden yazılmış bir ifade olabilir. Özlü sözler genellikle filmlerden alınır, tam anlamıyla onları ana karakterlerin ağzından çıkarır. Bazen şarkılardan taburcu olurlar. Genel olarak, alıntı bir sözde metin özüdür. Ve aforizma nedir? Bu, bitmiş düşüncenin adı, en doğru ve özlü ifadesidir.

tırnak ve aforizmalar

Ama farklılıklar neler? Çoğu bölüm için. Bir teklif bir cümle veya birkaç paragraftan oluşabilir. Fakat aforizmalar (çoğu - yaklaşık% 70) sadece birkaç kelimedir. Bu onların tuhaf lezzetleri. Daha fazla aforizmalar herhangi bir eser bağlamında daha sık görünür. Sanatsal, felsefi, hatta bilimsel olabilirler. Tabii ki, yazarın aforizmaları vardır. Örneğin, kanatlı ifadeyi "her ikisinin de aptallarının aptalı" olarak al. Bu IA'ya ait. Krylov - büyük fabulist.

Ya da ifade: "Herkes sadece anladığı şeyi duyar." Goethe, her kişinin düşünmeyi dürtmeyi başardığı bu aforizmanın yazarı olan büyük bir düşünürdür. Birçok benzer ifadenin bir devamı olması ilginçtir. Sadece burada her kişi bağımsız olarak düşünür.

Canlı örnekler

Bir aforizmanın ne olduğu hakkında konuşmaksızın,canlı örnekler olmadan. Belki de Faina Ranevskaya, gerçekten ilginç ve özgün ifadelere sahip olan en abartılı kişiliklerden biridir. Bu inanılmaz şeyleri söyleyen inanılmaz bir kadındır, çoğu zaman güçlü sözlerle tereddüt etmeden. Aforizmaların ve açıklamaların çok popüler olmasına şaşmamalı, birkaç yıl önce en "keskin" ifadeleri olan bir kitap bile yayınlanmıştı. Eh, bunlardan bazıları örnek olarak gösterilmelidir.

"Hasta gerçekten yaşamak istiyorsa, doktorlar güçsüzdür","İyimserlik, bilgi eksikliğidir" - Faina Ranevskaya, bir şey düşünmenizi ve hatta tekrar düşünmenizi sağlayan gülünç ifadeleri ve ifadeleri olan insanları memnun edebilir. Yaşam hakkındaki aforizmaları özellikle iyidir, çünkü düşündüklerini konuştu. Bu kalite her zaman nadir olmuştur ve bu yüzden - çok değerlidir.

aforizmalar ve atasözleri

Harika düşünceler

Ünlü şairler, yazarlar ve düşünürler debirçok kanatlı ifade ve aforizmanın yazarlarıdır. Herkesin bildiği gibi Anton Pavlovich Çehov, en azından bir kere, ama hayatındaki her insanın “Yetenek kardeşin yeteneği” olduğunu söyleyen bir ifadeyi söyledi. Üç basit kelime, ama ne kadar anlam ifade ediyorlar! Ve her şey açık - düşünecek bir şey yok. Bu cümle, Anton Pavlovich'in başka bir aforizmasının teyidi. Birinin mükemmel bir dilden korkması gerektiğini söyledi.

Güzel ifadelerin efendisi bir başka harikaydı.Rus şairi - Sergei Yesenin. İyi bir cümle söyledi: "Sevdi, sevemez, kim yaktı, tutuşamazsın." Esenin, karşılaştırmaları yetkin bir şekilde alıp konuşmasında kullanabildi. Bu, ifadelerinin birçoğunun, kanatlı ifadeler haline geldiği şekilde doğdu.

Sergei Aleksandroviç oldu gerçeğine rağmenÇok genç, kişide belirli düşünceler uyandıran kelimeler konuştu. "Daha kolay yaşamalıyız, daha basit yaşamalıyız, dünyadaki her şeyi alıp götürmek de" ifadesidir. Birkaç kişi bunu alıntı yapıyor, ama bu ifade herkes için hayati önem taşıyor. Herkes Sergei Aleksandrovich'in söylemek istediğini anlıyor.

hayata dair aforizmalar

Tanınmış yazarlar

Şaşırtıcı bir şekilde, gerçekten insanlar varBu aforizmalar yazarları olarak kabul edilmiştir. Bunlar Ortaçağ bir Tibet bilginiydi Sakya Pandit, Shota Rustaveli şunlardır - şair ve devlet adamı uzakta XII yüzyıl, Juan Manuel - İspanyol yazar François de La Rochefoucauld - aforizmalar bir koleksiyon yazarı. Ama tüm bu liste değildir. Friedrich Nietzsche, Mikhail Turovsky, Faina Ranevskaya Alexander Woolcott, Bernard Shaw - Bu ve diğer pek çok büyük kişilikleri de artık çok popüler olan özlü sözler, yazarları, ve unutulmuş hiç batmaya mümkün değildir.

Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 2019

Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 2019

Related news

 • KABAKLI ÇÖREK
 • Hızlı Ve Emekli 2 Fragman
 • Chloe Loughnan
 • Siyah Renkleri Canlandıran Oya Tarifi
 • Göğüsten Sarımtrak Yapışkan Sıvı Gelmesi

 • Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 1

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler


  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 31

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 16

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 91

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 64

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 78

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 79

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 29

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 38

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 87

  Bir aforizma nedir Terimin tanımı ve canlı örnekler 92