Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 2019

Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 2019
17.10.2019

Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 74

Hatta oldukça küçük alanların sahipleri biletopraklar Bulgar biberine tenha bir yer ayırmaya çalışıyorlar. seçim biber "Moldova Hediye", herhangi bir zamanda çeşitliliği düştü eğer (geri besleme sadece pozitif) ya da onun ekimi için harcanan enerji, yazık orada asla değildir. Sonuç olarak, sadece yüksek verim elde etmeyeceksiniz, ama gerçekten lezzetli ve tatlı meyveler elde edeceksiniz.

Biber "Moldova hediye": incelemeler ve özellikler

Bu çeşit, Moldovalı Sulu Hayvanlar Yasasıtarım ve sebze yetiştiriciliği (dolayısıyla adı). Geçiş için iki çeşit tatlı biber mükemmel niteliklere sahipti. Bu, bir çeşit "beyaz şapka" ve "115/60" çizgidir. "Moldova armağanının" doğum yılı - 1973.

Onun varlığı döneminde, bu çeşid kuşkusuz esası nedeniyle oldukça popüler hale geldi.

biber hediye moldovy incelemeler

Her şeyden önce biber "Moldova armağanı" (incelemelerbu doğrulanır) bakımda kolay ve gösterişsizdir. Hava koşullarını kuvvetli bir şekilde korumak için yeterlidir. Bu durumda, çaba ve zaman minimum seviyede harcanmış olsa bile, hasat sizi memnun edecektir.

Çeşitliliğin başlıca avantajları şunlardır:

 • çalıların yüksek esnekliği;
 • Kesinlikle farklı hava koşullarına uyum sağlamak için kısa sürede yeteneği;
 • düşük yanık yüksekliği, ki bu da jartiyer gerektirmez;
 • yüksek verim.

Bitkinin Özellikleri

Biber "Moldova armağanı" (en çok inceleme)Olumlu vakalar) Orta-erken çeşitleri ifade eder. Sadece sera yetiştiriciliği için değil aynı zamanda açık alan için de idealdir. Çalıların yüksekliği 45 cm'yi aşmaz, yarı yayılırken.

Meyvenin şekli bir konidir. Boyutları 9-10 cm civarındadır ve her Perchina ağırlıkça yaklaşık 70 g değişir. Oldukça etli meyve, yaklaşık 4-5 mm'lik bir duvar kalınlığına sahip.

Karanfil rengi ile karanfilin olgunluğunu yargılayabilirsiniz. Hamur, tatlı bir tat ile, yeterince sulu. Buna ek olarak, çeşitliliğin yüksek verimi hakkında konuşabiliriz (1 m'de yaklaşık 7 kg2), ayrıca biber spesifik hastalıklara direnç.

biber tatlı hediye moldova yorumlar

Büyüyen biberin özellikleri "Moldova'nın hediyesi"

Biber tatlı "Moldova hediye" (yorumlar benzersiz olduğunu söylemek) ısıyı seven bir kültürdür.

Ekimi için kullanılması tavsiye edilirtoprağa dikimden en az 50-60 gün önce hazırlanan fideler. Sağlıklı ve sağlam fide elde etmek için, biber tohumları direkt ekimden önce 12 saat bekletilmelidir. Bu süreden sonra tohumlar kurutulmalı ve daha sonra toprağa ekilmelidir. Bunu Şubat veya Mart'ta yapın. Bundan sonra, fidelerin dallanması (4 x 4 cm) ve 20 gün sonra bir serada veya bir tencerede ekilebilir (eğer açık havada yetiştirilmesi planlanırsa).

Bahçede nakli sadece ancaksoğuk zaten geçti. Genellikle bu Mayıs'a kadar değil. Alan gücü * 40 60 * 40 40 ve 50 * 40 cm. Yeni konuma kök almıştır sorunsuz fide için, 3-5 gün ara ile çalılar bol su gerekir.

Biber ekimi için ideal toprak "Moldova'nın bir hediyesi" olarak kabul edilir, tınlı, kumlu tınlı ve taşkın yatağı toprakları olarak kabul edilir. Fakat kil ve asit toprakları için başka bir çeşit biber seçmek daha iyidir.

biber türü moldovy yorumlar

Hamurun tadı tatlı kalması için, acı biberden uzaklaştırılmalı, çünkü bu meyvenin tadını etkileyebilecek şekilde püskürtülmelidir.

Fidelerin bakımı

Fideler toprağa ekildikten sonra, sulamasadece ılık su ile yapılabilir. Ayrıca, toprağı gevşetmeyi ve yatakları ayıklamayı unutmamalıyız. Bu prosedürleri sezon başına en az 5 kez yapın.

Biber "Moldova'nın armağanı" nın (bu ve derlemenin yorumları) yüksek verimi ile ünlü olmasına rağmen, beslenmeyi ihmal etmemek daha iyidir. Bu amaçla boşanmış inek gübresi idealdir.

Doğru bir özenle ve güçlü bir arzuylabiber "Moldova'nın hediyesi", yüksek verim ve parlak kırmızı meyvelerin mükemmel tadı ile sizi memnun edecektir. Ve bu görevle baş etmek için çeşitliliğin özellikleri sayesinde, bir bahçıvan-acemi bile yapabilir.

Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 2019

Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 2019

Related news

 • Tavuk Köftesi
 • Bebeklerde aft yaralarını geçiren doğal kürler
 • 50 ABD askeri Türkiyede
 • Hazır Yufkadan Fındık Lahmacun Tarifi
 • Gianni Infantino açıkladı: 2022 Dünya Kupası, 48 takımla oynanabilir

 • Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 72

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler


  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 21

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 23

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 85

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 72

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 97

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 13

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 84

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 30

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 69

  Biber Moldova hediye: incelemeler ve özellikler 88