Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleriBeynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri


Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri 9 06.01.2019, 17:07

Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri

Beynin iskemik hastalığı biridiryaşam beklentisini etkileyen faktörler. Klinik hastanın hayal kırıklığı yaratan kaderinden kendisini korumak için, hastalığın nedenleri, nedenlerinin nedenleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir.
Ateroskleroz iskemik hastalıkların temelidirBu organı besleyen beynin damarları. Onların daralması beyin oksijen ve diğer gerekli maddelerin yokluğuna yol açar. Hastalığın nedeni de gemiler vospalny gerçekleşecek işler olduğu bir vaskülit olabilir.

Pek çok bilim adamı, ateroskleroza neden olan konu hakkında tartışıyor ve tehlikeli maddenin kandaki kan damarlarını tehdit eden yüksek içeriği olan kolesterol olduğunu kabul ediyor.

Kronik formda iskemik baş ağrısıbeyin sonunda felce neden olur, felç sonucu ortaya çıkar, konuşma alınır. Ancak bazen olaylar farklı bir senaryoda gelişir. Başlangıçta, bir kişi, bu tür değişiklikleri uzuvların motor aktivitesinin felç ya da yenilgisi olarak, serebral dolaşım eksikliğinden dolayı yaşıyor. Lezyonun tarafı, dolaşım bozukluğundan muzdarip olan beynin bir kısmı tarafından belirlenir. Motor aparat bozukluklarına ek olarak, konuşma bozukluğu gözlenir, hastalar artikülasyon organlarını kontrol edemez. Bir rahatsızlığın en korkunç sonucu geçici körlüktür, görme tamamen veya kısmen yok olabilir.

Beynin iskemik hastalığı: Tanı

Bu ayırt edici belirtileri geçiren gerçeklerdiğer hastalıklardan iskemik hastalık. Uzuvların çalışma yeteneği kaybı fenomeni, doktorların gelişinden önce bile geçebilir, ancak mutlaka tekrarlanırlar. Bu nedenle iskemik beyin hastalığı acilen tedavi edilmelidir.

Hastalığın daha detaylı tanısı,Kanın hareketini, büzülme alanını, damarlar boyunca hareket hızını izlemenize olanak tanıyan özel ekipman ve ultrasonik dubleks tarama yöntemleri kullanarak. Ek anjiyografik çalışmalar, etkilenen serebral damarların olasılığını ve operasyon alanını belirlemeyi sağlar. Cerrahi müdahale, ölüm riskini azaltır.

Beynin iskemik hastalığı: tedavi

Doğrulanmış bir tanı ile tedavi gereklidirhemen başla. Tedavinin ana amacı damarlardan rahatsız edilen kan akışını düzeltmektir. Bu soruna geleneksel çözüm, cerrahi işlemdir. Etkin bir yöntem endarterektomidir. Operasyon sırasında bir kesim kesilir ve gemi kazınarak çıkarılır. Endovyskul operasyonu daha güvenli bir tedavi şeklidir. Yapıldığı zaman, hasarlı damar içine bir kateter sokulur, bu sayede oksijen özel minibona verilir, damar duvarlarını genişletir ve geri yükler ve aynı zamanda kan akışının normal işleyişini sağlar.

Yüksek bir negatif risk altındaCerrahi girişimden kaynaklanan iskemik beyin hastalığı ilaçlarla tedavi edilir. İlaçlar, kan pıhtılaşmasını ve yeni kan pıhtılarının oluşumunu önleyen bir araç olan antikoagülanları reçete ettikleri için. Ayrıca, iskemik serebral enfarktüs veya inme, kan pıhtılarının oluşumunu önlemek için kullanılan antiagreganların kullanılmasını gerektirir. En basit yol aspirendir, bunun haricinde tiklopidin ve dipiridamol reçete edilir.

Trombolitik tedavi, trombüsü çözen tıkalı bir kapta ilaçların tanıtımıdır.

Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleriBeynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri

Related news

 • Hangi Kumaşlar İçin Ön Yıkama Yapılır
 • Sokak Kedilerine Evlerini Açtılar
 • Katalonya Ulusal Sanat Müzesi. Barselonanın Görülecek Yerler

 • Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri 36

  Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri


  Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri 22

  Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri 94

  Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri 55

  Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri 69

  Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri 12

  Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri 66

  Beynin iskemik hastalığı: Bir klinik ve tedavi yöntemleri 83