Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 2019

Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 2019
23.09.2019

Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 71

Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva

Kış, erken ilkbahar veya dank sonbahar kezyıl, ısı istediğimde. Ve satın almaya yardımcı olan bir içecek var. İngiltere, Almanya, Avusturya ve İskandinav ülkelerinde uzun zamandır bilinmektedir. Noel pazarlarında, kayak merkezlerinde ve evde şöminenin yanında oturuyor. Ve bu içecek mulled şaraptır. Doğru pişirilirse, soğuk algınlığı ve depresyon için mükemmel bir ilaç olacaktır. Şarap temelinde hazırlanır: kırmızı veya beyaz. Ve beyaz şaraptan mulled şarap için reçete çok karmaşık değildir. Bazı kurallara uymak, sıradan bir mutfakta pişirilebilir.

Almancadan "mulled wine" kelimesini çevirirsenizBu içeceğin adını al - sıcak şarap. Ve bu içecek için şarap seçimi tam bir bilimdir. İlk başlarda, mulled şarap Bordeaux ilinde üretilen şaraplardan üretildi. Şimdi böyle pahalı ve tecrübeli şaraplar artık kullanılmamaktadır. Zaten mutlak tadı vardır ve ısıtma sadece onu bozabilir.

Çoğu durumda bu içecek alınırküçük bir kalenin kuru şarapları. Alabilirsin ve yarı. Ama sıcak içeceklerin çok tatlı olmadığından emin olmalısınız. Tatlı şaraplar iyi bir mulled şarap çalışması olası değildir. Alkolün% 8,5 ila% 12,5'ini içeren genç ve hafif şaraplar idealdir.

Ama hangi şarap seçeceğiniz bir tat meselesidir. Yemek tariflerinde özel bir fark yoktur. Fark sadece içerik seçiminde. Yani beyaz şaraptan mulled şarap pişirirseniz, o zaman yarı tatlı almak daha iyidir. Ve limon suyu yerine portakal ekleyin. Bu içecek için bazıları bile köpüklü şaraplar kullanın. Ama böyle egzotik tarifler için özel bilgi ve deneyime ihtiyacınız olacak.

Ama üzerinde daha basit tarifler de var.mulled şarap beyaz şaraptan hazırlanır. İşte onlardan biri. tadı ilave edilir, 750 ml iki noggin limon, tarçın çubuğu, karanfil tomurcuğu iki ve bal miktarında kuru beyaz şarap ihtiyacı için.

Şarap hazırlanan yemeklere dökülür. Bütün malzemeleri eklenir: limon, tarçın, karanfil ve bal. Daha sonra yemekler yavaş ateşe konur ve yüzeyde küçük kabarcıklar oluşana kadar ısıtılır. Bu içeceği her halükarda kaynatın imkansız. Sonra ateş söner ve beyaz şaraptan mulled şarap 15 dakika süreyle infüze edilmelidir. Öyleyse gergin olmalısın ve içebilirsin. Sadece sıcak içiyorlar!

Ve burada bira için başka bir reçetemulled şarap. Onun için de beyaz şarap alınır, 500 ml'lik yarı kuru. Bu içecek için hala ihtiyacınız var: bir portakal, iki portakal, 4 çorba kaşığı suyu. I açık kahverengi şeker, 0.5 tsp kişniş, 5 diş, 5 kutu kakule. Bir portakaldan kabuğu çıkarılır ve meyve suyu her ikisinden de sıkılır. Bu meyve suyu kepçeye dökülür. Buna şeker, baharat ve kabuk eklenir. Daha sonra bu karışım küçük bir ateşe konur ve tüm şeker eriyene kadar pişer ve meyve suyu üçte iki kalır. Sonra şarap dökülür ve bütün bunlar küçük bir ateşte pişirilir. Kaynatın içilmemelidir. Mulled şarap, ısıya dayanıklı cam veya seramik kupalar gözlükle dökülür.

Ahududuların güzel olduğunu herkes bilirsoğuk algınlığı için çare. Beyaz şaraplar ve bu meyvelerden oluşan sıcak bir şarap, ARD'ye karşı daha da büyük bir güçle koruyacaktır. İki yemek kaşığı ve bir vanilya pod veya vanilya şekeri poşet - Bu "sıcak şarap" yapmak için kuru beyaz, dondurulmuş ahududu 200 gram, şeker yarım litre gerekir. Bu şarap hazırlanması için bir işlem, bir tava, ahududu içine dökülür ve şeker ilave edildi. Bir vanilya podu kesilir ve orta şaraba dökülür. Bölmenin kendisi parçalara ayrılır ve bir daha gönderilir. Bütün karışım, kaynama noktasına neredeyse düşük bir sıcaklığa ısıtılır. Hazırlıktan sonra hazır içecek dökülür ve sarhoş olur. Böyle birçok yemek tarifleri var. Pek çok ülkede mulled şarabın favori bir içecek haline geldiği hiçbir şey için değil.

Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 2019

Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 2019

Related news

 • Marie Kraymbrury: biyografi ve şarkıcının çalışmaları
 • Et Fiyatları
 • TAHİNLİ KEK TARİFİ
 • Etiket: Cannes Film Festivali
 • Arşimet Efsanesi ve bilim insanının kısa özgeçmişi

 • Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 65

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva


  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 51

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 48

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 15

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 63

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 30

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 22

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 63

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 5

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 67

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 88

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 63

  Beyaz şaraptan mulled şarap - soğuk algınlığı için her derde deva 90