Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 2019

Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 2019
18.05.2019

Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 13

Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler

Berry asit kırmızı bir kuş üzümüdür.bilinen yaprak döken çalı. Kuş üzümü genellikle banliyö alanlarında yetiştirilir. Ekim ve daha fazla ekimi ile, başlangıç ​​bahçıvanlar bile baş edebilir. Bir çalıdan düzgün bakım ile kırmızı frenküzümü on kilogram kadar çilek toplayabilir. Karidesler çok canlı ve yirmi beş yıla kadar tek bir yerde büyürler.

Frenk üzümü çeşitleri

Olgunlaşma dönemiaçık yerde ekşi, hemşirelik ve dikimekim alanlarındaki çeşit, toprak ve iklime bağlıdır. Çok çeşitli bitki çeşitleri, her zevke göre seçim yapabilmeyi mümkün kılar.vişneBunların çoğuna rağmenkendi kendine döllenmiş olarak kabul edilir, bahçıvanlar verim ve çapraz tozlaşmayı geliştirmek için çeşitli çeşitlerin yetiştirilmesini tavsiye eder. Ekşi tadı meyvede şeker ve organik asitlerin miktarına bağlıdır. Tatlı çeşitlerinin belirgin bir tatlılığı ve biraz ekşi bir tadı vardır. Bunlar şunları içerir:

 • "erken tatlı";
 • "Şeker";
 • "Vika";
 • "Hollandalı pembe";
 • "Viksne";
 • "pembe inci".

Kural olarak, kırmızı çeşitlerinin çoğukuş üzümü soğuk dayanıklıdır. Ancak, aralarında, donmaya dayanıklı formlar ayırt edilir, şiddetli kışları olan yerlerde dikim için uygundur. Donmaya karşı dayanıklı çeşitlere aşağıdaki gibi atfedilebilir:

 • "Natalie";
 • "Jonker van Tets";
 • "Darling";
 • "Kırmızı Andreychenko";
 • "Hollandalı kırmızı".

Büyük meyveli çeşitler:

 • "Ural güzelliği";
 • "İlinka";
 • "Cascade";
 • "Roland";
 • "Alfa".

Erken olgun çalılar, orta olgunlaşma ve geç olgunlaşan arazide bitki açarsanız, o zaman bütün yaz boyunca kırmızı frenk üzümü meyvelerine bayılacaksınız.

Sonbaharda bitki ekimi

Meyveleri ilkbaharda olduğu gibi ekilebilirve sonbahar döneminde. Bu bitkinin, bektaşi üzümünden sonra ve rastorchevki eski çalı kislitsy'den sonra arazilerde büyümesi önerilmez. Klasik çalı yetiştirme yönteminde, bitkiler birbirinden bir metre uzaklıkta ve iki buçuk metre aralıklarla ekilir. Urallar ve Sibirya'da ekim en iyi şekilde Ağustos ayı sonunda yapılır.ekşi meyveGüney bölgelerde kırmızı frenk üzümü ekilir.eylül ortasından ekim ayının ilk haftasına kadar. Bir bitkinin dikilmesi için ana referans noktası sabit bir soğutmadır. Kırmızı kuş üzümü, soğuktan yaklaşık bir ay önce dikilmelidir. Burçlar en iyi açık, güneşli ve iyi havalandırılmış alanlarda yerleştirilir. Bu mantar hastalıklarının riskini azaltmaya yardımcı olacaktır. Frenk üzümü iddiasız bir kültürdür ve şiddetli iklim koşullarına iyi uyum sağlar.

İlkbaharda kuş üzümü dikimi

İlkbahar döneminde kırmızı kuş üzümü ihtiyacıaktif sap hareketinden önce bitki. Dikim fideleri 40 cm derinliğinde ve 50 cm çapında bir delikte yapılmalıdır, bu kök sistemini iyi yerleştirmeyi mümkün kılacaktır. Bir üst pansuman olarak, elli gram süperfosfat, aynı miktarda potasyum klorür ve biraz odun külü ekleyerek on litre miktarında kompost veya gübre kullanabilirsiniz. Ülkenin orta kesiminde, toprak ve iklim ekimi ve kırmızı kuş üzümü yetiştirmek için mükemmeldir. Bu nedenle, çalı bahçıvanlar için herhangi bir sorun olmayacaktır.

sulama

Zamanında sulama, zenginlerin rehinesi sayılır.Hasat. Geliştirilen kök sistemi nedeniyle asit, kuraklığa dayanıklıdır. İlk etapta su eksikliği bitkilerin büyümesini, gelişmesini ve meyve yatağını etkiler.
bir frenk üzümü nasılBu nedenle, çileklerin büyümesi ve olgunlaşması sırasındaToprağın nemle doyurulmasına 50-60 cm derinliğinde düzenli olarak nemlendirilmesi gereklidir. Bir çalı yaklaşık iki kova su gerektirir, bu da oluklara dökülür, bitkiden yaklaşık 30 cm.

Gübrelerin uygulanması

Bir çalı kislitsy ekiminden sonra ilk iki yılekim teknolojisi gözlenirse ve ekim miktarına gerekli miktarda ek gübreleme yapılırsa, üst pansuman gerekmez. Yay periyodunun başlangıcında, filizler büyümeye başlar başlamaz, her bir koza yirmi gram üre veya otuz gram amonyum nitrat eklenir.bilberry berry yararlı özellikleriÇiçeklenmeden sonra organik olarak beslenmesi arzu edilir: Kuş pisliği (1:20) veya Mullein (1:10) bazlı sulu çözelti. Bir kuş üzümü çalısının altında böyle bir çözeltinin kepçesi getirilir. Ayrıca, kırmızı kuş üzümü, metrekare başına yirmi gram oranında kompleks mineral gübrelerle beslenebilir. Geç sonbaharda mineral ve organik gübrelere ihtiyacı var.

Frenk üzümü zararlıları

Hastalık ve scurvy tedavisi aşağıda tartışılacaktır.ama şimdi bitkinin çalılıklarında en çok bulunan zararlılara ve bunlarla mücadele yollarına dikkat edeceğiz. Parazitler belirdiğinde, kimyasal koruma hemen kullanılmamalıdır. Eğer azsa, el ile toplanabilir ve imha edilebilir. Pestisitler sadece kesinlikle gerekli olduğunda tavsiye edilir. Tarım teknolojisinin kurallarına bağlı kalmak, iyi bir hasatın ve bitkinin hastalıktan korunmasının anahtarıdır. Çalıların kesilmesi (aşağıda tarif edilen kuş üzümü nasıl kesilir), hasarlı kısımların yakılması, sonbahar kazma işlemlerinin yapılması gerekmektedir.

Kırmızı Frenk Üzümü Zararlıları:

 • Frenk üzümü otu, asit dallarının çekirdeğini besler. Savaşmak için sürgünlerin kesilip yakılması ve dikim malzemesinin dikkatlice seçilmesi tavsiye edilir.
 • Örümcek akarı, kırmızı frenk üzümü yapraklarına zarar verir. Çiçeklenmeden hemen sonra yok etmek için, çalılar bir litre su başına iki mililitre oranında "Fitoverm" ile muamele edilir.
 • Frenk üzümü güvesi böbrek asit ekşi kremin böbreğine ve meyvesine zarar verir. Çalıları enfekte ederken, kök altındaki hasarlı sürgünleri kesin ve onları yakın.
 • Bektaşi üzümü ateşi - oldukça yaygınhaşarat zararlı kuş üzümü meyveleri. Erken meyveler bulunurken, olgunlaşma zamanından çok önce toplanıp yok edilmeleri gerekir. Ayrıca sonbahar döneminde çalılıkların etrafındaki toprağın kazılması önerilir.
 • Soluk bacaklı sawfly, kural olarak, yaprakların yapraklarını tahrip eder. İlkbahar ve yaz aylarında, larvaları çalı yapraklarından çıkarmak ve ayrıca tütün ve solucan ağacı bir kaynatma ile püskürtmek gereklidir.
 • Bektaşi üzümü güvesi, yaprak bıçağının yanı sıra çalıların damarlarını da sarar. Savaşmak için kimyacının papatyası, tütün ve makhorka bir kaynatma gelen tentür kullanılmalıdır.
 • Glasscurrant üzümü en çoktehlikeli zararlılar. Dalların çekirdeğini tahrip eder, bunun sonucu olarak onlar kalkar ve ölürler. Bunu önlemek için, tomurcukları uykuda iken erken ilkbaharda çalılar erik için gereklidir. Ayrıca, toprak ve çalılar ilaç "Fitoverm" ile tedavi edilebilir.
 • Yaprak bitleri de çok yaygındır. Bu zararlıyla mücadele etmek için, tomurcukları çözülmeden önce% 10'luk bir "Carbophos" çözeltisi ile çalıları püskürtmelisiniz.

Orak Hastalıkları

Bahçıvanlar için başka bir sorun, tekrarlayan hastalıktır. Her iki tedavi ve hastalık belirtileri aşağıda açıklanmıştır.

 • Tozlu küf nadirdir. Enfekte olduğunda genç yapraklar ve meyveler üzerinde beyaz bir kaplama oluşur. Kavga etmek için eczane iyot kırmızı frenk üzümü çözeltisi serpin gereklidir. Zamanında tedavi ile hastalık yeterince çabuk yenilebilir.
 • Antraknoz, nemli bir iklim tarafından desteklenen bir mantar hastalığıdır. Karanlık noktaları tespit ederken, fungisitlerin kullanılması tavsiye edilir.
 • Beyaz lekelenme güzelyaygın, çünkü onun sonbahar yapraklarının, çalı ve öldürülen ekinlerin büyümesini durdurur. oxalis çilek tedavisi için bakır sülfat işlem yapmak gerekmektedir. düşmüş yaprakları temizlemek için monitör toprak nemini ve saati önlemek ve sonbahar ve erken ilkbaharda toprak kazmak için.
 • Sütun ve goblet pas. Bu hastalıklar ile parlak turuncu büyüme oluşur. Fungisitler ile tedavi edilir ve bitki% 1 Bordeaux sıvısı ile püskürtülebilir.

Frenk üzümü çalıların budama

Çalılar büyürken, nasıl olduğunu bilmek önemlidirFrenküzümü doğru şekilde kesin. Biçimlendirici ve hijyenik bir budama var. Kırk üzümü kırmızı kuş üzümü, sonbaharın başlangıcında ve hasattan sonra olmalıdır.Frenk üzümü hastalığı ve tedavisiEski, kırık, hasta dallarını ve fazlalığı ortadan kaldırınsıfır sürgünler. İlkbaharda, sterilize edebilirsiniz. Çok sayıda meyve dalının olduğu dalların üst kısımlarını kesemezsiniz. İyi biçimlendirilmiş bir bitkinin yirmi dalı vardır.

Frenk üzümü Faydalı özellikleri

Frenk üzümü meyvelerinin kullanımı emmeye yardımcı olurhayvansal proteinler, iştahı artırır ve kabızlığı da giderir. Uyuzun meyvelerinin bileşiminde, kanın pıhtılaşması üzerinde mükemmel bir etkiye sahip olan özel bir madde - oksikosarin vardır. Buna ek olarak, meyve hemoglobini artıran ve aynı zamanda su-tuz dengesini düzenleyen ve kalbin çalışmasını normalleştiren büyük miktarda demir içerir. Kırmızı kuş üzümü meyveleri - kardiyovasküler hastalıkların önlenmesi için mükemmel bir araçtır.

ekşi berry kırmızı kuş üzümüdürArmut salatalıklarının meyvesinde bulunurİltihabı önler ve zararlı maddeleri temizler. Frenk üzümü bağışıklık sistemini güçlendirir. Gebe kadınlarda mide bulantısı ve toksikoz için asit şurubu meyvesinden elde edilen mors veya meyve suyu kullanılır. Kırmızı kuş üzümü, mükemmel bir enerji kaynağıdır, çünkü meyvenin bileşimi, B ve şekerli vitaminler içerir. Hemoglobin seviyesini normale çevirir ve kanlı dikenli armutlardan düzenli olarak kullanılır. Frenk üzümü yapraklarının yararlı özellikleri idrar söktürücü ve bakterisit etkisidir. Ekşi madeninin yapraklarında askorbik asit de bulunur. Kırmızı kuş üzümünden elde edilen büyük avantaj, alerjik kişiler tarafından yenilebilir olması, ancak kan, ülser, hemofili gibi kötü bir pıhtılaşma varsa, onu terk etmek daha iyidir.

Sonuç olarak

Kislitsu (frenk üzümü) eski çağlardan beri sağlık çileği denilen, bu nedenle bu nedenle bitki banliyö alanlarında yaygınlaşmıştır.kırmızı kuş üzümü yetiştiriciliğiFrenk üzümü bakımı basit ama gereklizamanında sulama, gübreleme, budama ve zararlılardan korunmaya dikkat edin. Bütün kurallarla, kırmızı kuş üzümü uzun yıllar bol bol hasatla sizi memnun edecektir.

Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 2019

Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 2019

Related news

 • Çok İzlenen Videolar
 • Bakteri çeşitleri hangileridir
 • Özellikler Chevrolet Aveo T200
 • BJK Koleji’nden kardeş okula yeni yıl hediyesi
 • İncili Yelpaze Modeli Tığ Oyası Yapılışı Türkçe Videolu

 • Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 45

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler


  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 99

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 12

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 94

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 96

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 7

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 4

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 33

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 88

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 43

  Berry asit (kırmızı kuş üzümü): açık yerde dikim ve bakım, hastalıklar ve tedavi, yararlı özellikler 20