Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi 2019

Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi 2019 Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

Sheepdog Bern, ya da sıkça çağrıldığı gibi,Bernese Dağ Köpeği, Bern şehrinde, İsviçre'de yetiştirilen büyük bir çoban ırkıdır. Bunlar, köpek dünyasının gerçek "modelleri" dir, onlar haklı olarak dünyanın en güzel ırklarından biri olarak kabul edilmektedir. Lüks dış verilere ek olarak, bu cins de en bariz karaktere sahiptir. Onlar çok accomodating, herhangi bir evcil hayvan ile birlikte olsun, çocuk için en iyi dadı, arkadaş ve bekçi olacak.Bernard çoban köpeği

Güçlü ve cesur Bernese çoban ileŞaşırtıcı kolaylık, herhangi bir fiziksel aktiviteyi sürdürür, evi özenle korur ve çocuklarla oynar. Onlar köpek figürleri, işsiz çalışamazlar. Bütün gün bir apartman dairesinde kilitlendiler, can sıkıntısından mobilyayı kemirmeye, şımartmaya başlıyorlar. Aşırı hareketlilik ve oynaklık - bu onların gücüdür, ancak hayvanın şehirde yaşadığı bir eksi haline dönüşecektir.

Evde

İsviçre dünyaya bu güzel cinsi verdi. Bu köpeklerin aristokratik bir görünümü vardır, ama aynı zamanda bir öküz olarak güç ve dayanıklılık vardır. Uzun, kalın kat, alp yükseklikleri için idealdir. Yerel çiftçiler evcil hayvanlarını sadece sürüyü ve çiftlik evini korumak için kullanmazlar. Köpekler, örneğin sütle dolu küçük arabaların taşınmasına yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar. Yani Bernard çoban köpeği "ay ışığı" da bir paket hayvanı.çoban köpeği eğitimi

Cinsin özellikleri

Bernard sheepdog üç renkli bir güzelliğidir.uzun kalın yünlü. Güçlü bir vücuda sahip, ama yine de çok hareketli. Kusursuz bir şekilde orantısız, kusursuz. Bu cinsin genetik arka planı, çoğu dekoratif köpekte olduğu gibi, çok sayıda kötü davranış olmadan çok iyidir. Bu, fiziksel mükemmelliğin gerçek bir örneğidir.Bernese çobanı, kurt yavrusuCesur ve dehşet verici, kesinlikle korkusuz,Ailenin tüm üyeleriyle sevecen ve nazik, yabancılarla sakinleş. Evine girmiş olan bir suçlunun tutuklanması bile, yaygara ve havlama olmadan gerçekleştiriliyor. İhtiyaç duymadan Bernard çoban köpeği ısırmaz, ancak sadece polisleri veya sahipleri için nötralize eder ve bekler. Çoban eğitimi her zaman minnettar bir iştir, ancak bu cinste, İsviçre şakası: "Onlar zaten eğitilmişler, sadece komutların nasıl seslendiğini hatırlamaları gerekiyor."

Çoban karakteri

Fiziksel parametreler üzerinde biraz duralım. Genellikle 45 - 47 kg ağırlığındadırlar, yani köpek yeterince büyüktür. Dişiler 66 - 68 cm arasında, erkeklerde 63 - 66 cm'ye ulaşır, bu nedenle cinsiyetlerdeki farklılıklar çok açık değildir. Eğer zaten Bernese çobanını tanıyorsanız, ırkın tanımı birkaç terime indirgenebilir: yumuşak ve iyi huylu, duyarlı ve neşeli, uyanık bekçi, ama tandırlarda havlama asla. Özelliklerden tüm sapmalar patoloji olarak kabul edilir. Bu, örneğin, atipik olarak belirsiz davranışların doğası için de geçerlidir, ancak fiziksel kusurlar daha kolay atılır. Bu hafif bir kemik, kesici dişlerin asimetrisi, düz renk veya kafadaki beyaz bir yama olabilir.

Nasıl gittiğine dair biraz daha fazla şey söyleniyorÇoban eğitimi. Köpeklerin fiziksel efor için sürekli çaba gösterdiklerini söylemeliyim. Bu onlar için bir gereklilik, su ve gıda ile aynı. Bu nedenle, ilk enerji atıldıktan sonra takımların eğitimi oyun sırasında gerçekleşmelidir.Bernard çoban köpeğiBu köpekler geç olgunlaşır, bu nedenle, bir buçuk yaşında bir "ayı" ile uğraşırken, önünüzde hala bir köpek yavrusu olduğunu unutmayın. Sadece iki yaşına kadar köpek tam yetişkinliğe ulaşır.

Biz köpek yetiştiriyoruz

Evinizde bir Bernese çobanı göründü. Ev zaten çocuk sahibi bir çocuk vardı içinde Puppies özel dikkat ve özen gerektirir, aslında, o anlayacaktır. Eğer o gece gündüz oldu kiminle ona anne, yerini, çünkü sürekli sana ihtiyacı var. Köpek çok uzun ayrılık tahammül edemez, yüksek kaliteli beslenmeye ihtiyaç duyar. 2 aya kadar evcil hayvanınızı günde 4 ila 5 kez beslemeniz gerekir. Yetişkin bir zamanlama günde iki - 3 ay sonra zaten üç öğün ve sekiz ay tercüme edilebilir.Bernese Çoban

Diyet süt ürünleri içermelidir: süzme peynir, ekşi krema, ama süt değil. Sığır eti suyu üzerinde pişirilmiş püresi vermek çok iyidir. Et (dana eti veya dana eti) da büyüme için gereklidir, haftada bir çiğ yumurta eklenir. Süt ürünlerinin büyümesi, et ve yulafın değiştirilmesiyle temizlenmelidir. Yavru için bir porsiyon hacmi, başının hacmine eşit olmalıdır. Kaliteli kuru yemler yavruya da verilmeli, dengeli bir vitamin ve mineral kompleksi içerir. Büyük ırklar için uygun yiyecekler alın. Bebeklerin ılık suyla sulandırması gerekir ve yetişkin bir köpek kuruyabilir. Tatlı suyun zorunlu kullanılabilirliğini unutmayınız.

İçerik Önerileri

Herkesin ihtiyacı varköpek Bernese Çoban bu konuda özellikle talep ediyor. Kapalı alanlara tahammül etmez, bu nedenle sadece köpeklerin oyunlar ve joglar için yeterli alana sahip olduğu özel bir ülke evine tercih etmeniz gerekir. Ayrıca, bu cins yalnızlığı çok kötü bir şekilde tolere eder. Sahiplerin uzun süre yokluğunda, o üzgün ve bıkkın, yemek pes edebilir ve hasta olabilir. Köpeğin bakımı, onunla günlük iletişimin azalması, beslenmesi, saçın fırça ile taranması ve temiz havada oynanmasıdır. Bu arada, böyle bir fırsat verirseniz, sennenhund büyük bir zevkle yıkanacaktır. Bu nedenle, yakındaki bir gölet varsa, su prosedürlerini birlikte aldığınızdan emin olun.

Davranış kuralları nasıl verilir?

Daha önce de belirtildiği gibi, bu cins geç büyüyor. Çocuğa ne yapabileceğinizi ve ne yapamayacağınızı sabırla ne kadar zaman açıkladınız? En az 4-5 yıl. Burada sonuçları 2 yılda tamamen göreceksiniz. Küçük bir çocuk gibi, genç bir dağ köpeği gözetimsiz bıraktıysanız bir daireyi yok edebilir. Bunu önlemek için yardımcı olacak birkaç kural vardır.çoban köpeği karakteri

Pratik öneriler

Ile başlamak için, uzun süre bırakmamaya çalışınbiri. Eh, çalışma ve aile üyelerinin çalışma programı eşleşmezse, evde her zaman akrabalarından biri vardır. Bir süre yalnız kalmak zorundaysa, izole bir oda tahsis etmeye çalışın ve orada oyuncaklarının çoğunu toplayın. Başka bir seçenek, oyuncakların ve lezzetlerin yattığı geniş bir kafestir. Bir çocuk işini bitirdiğiniz sürece kişisel eşyalarınıza zarar vermeden saatinde kalabilir. Ancak bu önlem kısa süreli devamsızlık için uygundur. Ayrıca, köpek yavrusu muhtemelen gece orada uyuyan kafese aşina olmalıdır.

Evdeyken ne yapabileceğinizi ve yapamayacağınızı açıklayın. Yavru köpek bir terlik çaldıysa, kesinlikle "mayın" demelisiniz ve şeyi oyuncakla değiştirmelisiniz. Olmaması gereken yere tırmanmaya çocuğu dayatabilirsin. Bunu yapmak için masaya bir parça güzellikler koyun ve bir köpek yavrusu ona ulaştığı her seferinde keskin bir şekilde "fu" demeye ve masadaki bir gazeteye tokat atmaya değer. Tabii ki, herhangi bir eylem otomatizmaya sabitlenene kadar onlarca kez tekrarlanmalıdır.

Gelecekteki sahip

Ve hatırladığın zamanı hatırlaBirlikte, ortak oyunlar, okşamalar ve ödüller için gereklidir. Cezalandırma ve daha çok fiziksel ceza, sizi birbirinden ayıran bir ölçüdür. Köpek, arkadaş-usta sorgulamadan itaat edecek, ama tiran değil. Sadece bir buçuk ila iki yıl - ve evcil hayvanınız bir yetişkin olacak. Bu zamana kadar, tüm normları ve gereksinimleri öğrenecek, kendi kararlarını vermeyi öğrenecek, topraklarında yürürken kendinize ve mülkünüze cevap verebilecek. Ve o zamana kadar sabırlı, dikkatli ve her şeyden önce, sevgi dolu bir eğitimciye ihtiyacı var. Bernard'ın çoban köpeği, yeni başlayanların dahi bir dahi eğitici gibi hissedebileceği en akıllı köpek.

Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi 2019

Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi 2019

Related news

 • Eşkina Nasıl Bir Balık Türüdür
 • Kraliçe Tacı Yelek Modeli
 • Japon off-road aracı Isuzu-Rodeo: teknik özellikler ve otomobilin avantajları
 • Banknotlarda ölümsüzleştirilen ABD başkanlarının listesi
 • Makyaj sanatçıları - onlar kim Makyaj sanatçısı olarak çalışın. Visagiste derslerin bulunduğu yer

 • Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi


  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi

  Bernese çoban: ırkı bir açıklaması. Çoban Eğitimi