Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 2019

Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 2019
18.05.2019

Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 68

Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar

Şaşırtıcı bir şekilde, salatalıkların kökenleri Hintlikökeni. Eski Mısır ve eski Yunanistan'da bile, bu sebze, şenlik masasında özel bir şeref atıldı. Şimdiye kadar, sulu salatalık sadece beslenmede değil yaygın olarak dağıtılır. Kozmetoloji, içecek hazırlama ve ilaç olarak başarıyla kullanılır.

salatalık faydalarıSalatalık, faydası onun içinde yatarkimyasal bileşim,% 95 sudan oluşur. Yardımıyla susamışlığınızı gidermek kolaydır, bazı faydalı maddeleri tutar. Geri kalan hamur Vitamin B, PP, A, açısından zengin ve aynı zamanda iyodin, demir, askorbik asit, magnezyum, alüminyum, klor, gümüş ve diğer değerli başka maddeler de içermektedir. En değerli şeyin, açık havada büyüdüklerinde faydası olan bir salatalık olduğunu belirtmek gerekir. Kuzenlerinin daha az aktif tıbbi özellikleri olan sera.

iyi ve kötü salatalıkHalk hekimliğinde sulu bir sebze kullanılırBir diüretik olarak. Kalp kasını mükemmel şekilde destekler, kan basıncını düşürür. Aterosklerotik, hipertansif, tonik, spazm, müshil - Eğer salatalık adı her neyse, vücut için onun iyi ölçülemez. Bu nedenle birçok insanın tıbbi ve koruyucu amaçlı tüketmesi önerilir.

Salatalık promosyonlarının düzenli kullanımıDerzleri temizlemek ve cüruf birikimlerini vücuttan atmak. Yardımıyla, atonik tip kabızlık, gaz, bağırsaklardaki kusurlu mikroflorayı yok eder, mide sekresyonunun asiditesini arttırır.

Salatalık içeren Tarton asit, -fazla kilo vermez ve fayda sağlar. Karbonhidratların yağ hücrelerine dönüştürülmesini önler. Bu harika sebze, herhangi bir diyetin bileşimine mükemmel uyum sağlar. Oruç gününün ana ürünü olarak kullanılabilir.

salatalıktan ne yemekHıyar tiroid bezinin hastalıklarının tedavisinde destekleyici bir etkiye sahiptir. Yeşil sebzenin antipiretik özelliği, vücuda yaptığı terleme eyleminden kaynaklanır.

Salatalık ne yapmak bilmiyorum? Çoğu zaman taze ve salatalarda kullanılırlar. Ayrıca tuzlanır, marine edilir veya tuzlanır. Salatalık, yaz soğuk çorbaların bileşimine dahildir: okroshka, pancar, vb. Taze formda vücut için hala çok yararlı olduklarını belirtmek gerekir.

"Salatalık: yarar ve zarar ", - birisi bu ifadeyi tuhaf bulacaktır, çünkü eğer her şey yararlıysa, o zaman salatalık yemekten gerçekten bir zarar var mı? Bu, her şeyin normun sınırları içinde yararlı olduğu basit bir gerçeği hatırlatan bir uyarıdır. Aşırı miktarda salatalık meyvesi şişkinlik ve ishale neden olabilir. Yüksek asitliğin eşlik ettiği sindirim sistemi hastalıkları olan kişiler, salatalık diyetinden hariç tutulmalıdır. En erken meyveler, meyveleri dölleme sürecinde bir çok nitrat içerir. Bu bakımdan, salatalıkların meyve kısımlarının kabuktan temizlenmesi tavsiye edilir. Onların ipuçları da kaldırılmalı çünkü Zararlı maddelerin büyük kısmının yoğunlaştığı yer burası.

Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 2019

Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 2019

Related news

 • Renklerden mor renk nasıl elde edilir: renk sırları
 • Elma bahçesi - iş mi hobi mi
 • TEOG sınavı için son uyarılar TEOG heyecanı
 • Ön soruşturma
 • Çok İzlenen Videolar

 • Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 35

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar


  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 57

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 76

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 73

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 56

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 12

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 97

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 11

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 34

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 10

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 39

  Benzersiz sebze salatalıkları: faydalar, öneriler, zarar 79