Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları 2019

Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları 2019
Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları


Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları

bel inceltme egzersizleri

bel inceltme egzersizleri

Bel inceltme yöntemleri:

Belin incelmesi için yapılması gerekenler: Bel inceltmek için öneriler:

1 – Bel inceltme hareketleri: Kardiyo egzersizleri:

Bel inceltmek açısından kilo vermek önemlidir. Kardiyovasküler egzersiz kalori yakmak bakımından en iyi egzersiz şeklidir ve bu nedenle kilo vermek için bu egzersizlerin rutin yapılması faydalı olur. Kardiyo egzersizleri arasında koşu, atlama ve bisiklet kullanmak gibi kişinin kendi başına yapabileceği uygulamalar bulunmaktadır. Ancak kardiyo egzersizlerini kilo vermek için günde yarım saat yapılması tavsiye edilmektedir.

2 – Bel inceltme egzersizleri: Karın kaslarını sıkılaştırıcı egzersizler:

Kas sıkılaştırıcı egzersizler yapmak karın kaslarını çalıştırarak düz bir karın meydana gelmesine yardımcı olurken belin incelmesine de katkıda bulunur. Yeterli çalışma ile vücut normal korse giymiş gibi bir görüntüye sahip olarak karın bölgesinde belin incelmesi sağlanabilir. Bunun için, Pilates yapmak son derece güçlü bir strateji olabilir. Karın kasları egzersizi yaparken nefes unutulmamalıdır. Aksi takdirde bu egzersiz vücudun gergin ve hassas olmasına neden olur.

3 – Bel inceltici hareketler: Bel şekillendirici egzersizler:

İnce bir bele sahip olmak için beli şekillendiren belirli egzersizleri yapmak tavsiye edilir. Kilo vermeye karşılık bel üzerinde incelme olmaması durumunda kesinlikle belirli egzersizleri yapmak ve bel etrafındaki kasları çalıştırmak gerekir. Bu egzersizlerden biri, sırtüstü yatarken bacaklar 90 derecelik bir açıyla yukarı kaldırılır ve omuzlar yerden hafifçe öne doğru çekilir. Ayrıca, mekik çekme hareketi yapılabilir. Bu egzersiz bel inceltmek için her bir set içinde 30 tekrar ile yapılır ve beş set yapılması önerilir. Daha ince bir bel elde etmek açısından bir başka egzersiz için yere doğru ayaklar düz tutarken sırt yukarı gelecek şekilde dizlerin üzerinde bükülmek gerekir. Bu egzersiz karın kaslarının çalışmasını sağlayacaktır. Ayrıca, vücudun yan kaslarının çalışması için aynı hareket sol ve sağ tarafta da on kez set halinde tekrarlanır. Daha ince bir bel için iskele egzersizi yapmak da faydalı olur. Bu egzersiz sırasında bel bölgesini yukarı doğru itmek için pozisyon almak gerekir. Böylece sırt omurgasına dokunmadan karın kasları çekilerek sıkılaşması sağlanır. Bunu yaparken, baş aşağı ve sırt dik olmalıdır ve bir an için vücudu bu konumda tutmak hedeflenir.

4 – Bel inceltici egzersizler: Göğüs ve omuz egzersizleri:

Bu egzersizler göğüs ve omuz gelişmesini sağlar. Vücudun üst bölgesi belin inceliğini daha ön plana çıkarır. İnce bel görüntüsü vermek için uygulanan rutin egzersizler içine biraz omuz ve göğüs geliştirici egzersizleri dahil etmek gerekir. Kol ve omuz çalıştıran bu egzersiz için ilk adım düzenli olarak bir sandalye kullanmaktır. Sandalyenin kenarında dik oturulur ve bacaklar önde dalış pozisyonunda durulur. Sandalyenin kenarına tutunarak yavaşça zemine yönüne doğru vücut salınır. Sırt dik tutulur ve 90 derecelik bir açı ile açılan kollara kadar vücut eğik tutmaya çalışılır. Sonra ilk başlangıç ​​pozisyonuna geri dönülür ve vücut tekrar geriye doğru itilir. Ayrıca, ince bir bel için göğüs kaslarını çalıştıran egzersizler de yapmak gerekir. Bunun için, parmak uçları ya da dizlerin üzerinde vücudu kaldırma egzersizi yapılabilir. Bunu yapmak için, zemin üzerine ellerin avuç içi aşağı bakacak şekilde, omuz genişliğinde konur ve her iki kol tamamen kalkana kadar, vücut yukarı doğru yükseltilir. Sonra dirsekler 90 derecelik bir açı oluşturacak şekilde vücut yavaşça tekrar aşağı indirilir. Daha sonra geriye kadar genişletilen kol pozisyonu ile vücut tekrar kaldırılır.

5 – Bel inceltmek için egzersizler: Hulohop egzersizi:

Egzersiz uygulamalarını yapmaya daha az eğimli olan kişiler, bir süre sonra bu egzersizleri takip etmekten sıkılır ve yorucu gelebilir. Bu egzersizlerin başka bir şekli olan bel sallama hareketleri gibi yeni şeyler denemek ince bel için etkili olabilir.Bunun için birkaç bel sallama egzersizi önerilebilir. Daha ince bir bel için bir hulohopu bel çevresinde daire şeklinde çevirmek yararlı olabilir. Olumlu sonuçlara ulaşmak için her gün bel ve kalça çevresinde yaklaşık 10 dakika hulohop çevrilmesi tavsiye edilir. Ayrıca, daha ince bir bel elde etmek için halter kullanmak da faydalı olabilir. Halterin dışarı doğru kaldırılması omuz ve boyun kaslarının oluşması için etkili olur. Bu yüzden günde dört set yapılması ve her bir set için 10 kez halter kaldırılması önerilir. Bu egzersiz omuzları ve kalçaları daha geniş göstererek bel bölgesinin ince kalmasına yardımcı olur. Bunun yanı sıra, yoga ya da pilates yapmak mide kasları egzersizleri için harika hareketlerdir ve aynı şekilde belin incelmesi açısından son derece faydalı olabilir.

6 – Bel inceltmek için hareketler: Belden sıkmalı kıyafetler:

Bel merkez alınarak giyilen elbiseler belin inceliğine dikkat çekmektedir. Belin ince görünmesi için bel hizası mücevherli, ince, geniş, örgülü gibi çeşitli şekilde süslenmiş elbiseler giyilmesi önerilir. Bu elbiselerin ince bir bel görüntüsü veren bir kum saati figürü olmalıdır.

7 – Beli incelten egzersizler: Hatlı elbiseler giymek:

Sıkı kalçalı ve hatlı elbiseler daha ince bir bel görünümü verir. Bu elbiseler belin inceliğini vurgulamak için kalça ve uyluk çevresinin sarar. Sıkılığı ile vücuttaki kusurları örter ve vücudu son derece şekilli gösterir.

8 – Beli incelten hareketler: Düşük bel jeans giymekten uzak durmak:

Düşük bel kot giymek bel bölgesinde kilonun fazlalığının sarkmasında etkili olur ve kalın bir bel görüntüsü verir. Yüksek belli kot ise belirgin bir toplayıcı görevi yerine getirir. Bu özelliği ile kalça etrafında oluşan herhangi bir yağ fazlalığını gizleyerek belin ince görünmesine dikkat çeker. Buna yardımcı olması açısından bir gömlek kotun beline sıkıştırılarak giyilir ve belin inceliği daha ön plana çıkarılır.

9 – Korse giyilmesi tavsiye edilir:

İç çamaşırı olarak da kullanılan korse kıyafetlerin altına giyilir ve vücuda cazip bir form vermek için kullanılır. İnce bir bel görüntüsü için kullanılan korsenin çelikten yapılması kişiye biraz sıkıntı verse de bel için güvenlidir ve kullanımı süresince belin incelmesini de sağlar.

Bel inceltmek için diğer faydalı ipuçları:

Bel bölgesinde kilo fazlalığı ile ilgili sorunların bulunması durumunda bir uzmandan yardım almak tavsiye edilebilir. Ayrıca, alınan bazı gıdalardan olumsuz duyarlılık sonucu vücudun su toplaması ya da düzensiz şişkinlik gibi rahatsızlıkların sık sık yaşanmasına karşı ince bir bel elde etmek açısından profesyonel yardım almak önerilir. Uzmanlar yemek sonrası olası şişkinlik nedenini değerlendirerek kişiye bel incelmesi için hangi gıdaları kullanması gerektiği bakımından yardımcı olabilirler. Ancak, protein alımı seviyelerini yüksek tutmak için ideal takviyeler ve tablet yolu ile birlikte sağlıklı gıda kaynakları aracılığıyla tüm doğru vitamin ve mineralleri almak için emin olmak gerekmektedir.

Önerilen bu egzersizlerin uygulanması ve tavsiyelere uyulması bel incelmesi için çok faydalı olabilir. Buna rağmen bel etrafında şişkinliğin devam etmesi durumunda mutlaka bir doktora danışmak gerekmektedir.

Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları 2019

Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları 2019

Related news Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme YollarıBelin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları


Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları


Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları


Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları


Belin İncelmesi İçin Ne Yapmalı: Bel İnceltme Yolları