Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 2019

Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 2019

Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 98 20.02.2019, 01:02

Begonya yumru - bahçe dekorasyonu

Begonya tüberoz - bu bitkinin doğum yeriGüney Amerika'dır ve yumru köklerinin oluşması sayesinde ismini almıştır. Bir çiçeklenme hem erkek hem de dişi çiçekler olgun, dişi çiçekler küçük ve erkek çiçekler daha büyüktür. Begonya yumru her yıl güncellenen sulu sapları vardır, çiçeklerin renklendirme en farklı.

Begonya ya küçük çiçekli olabilir ya dagrandiflora. Çiçeklerin çapı sadece 2 ila 4 santimetre iken, küçük çiçekli begonya yüksekliği 20 santimetreye kadar ulaşır. Orta yapraklı begonya yumruları 6 cm'ye kadar çiçeklere sahiptir ve 25 cm yüksekliğe ulaşır. Büyük çiçekli begonviller, çapı 20 cm'ye kadar ulaşabilen çok büyük çiçeklere sahiptir. Ağlayan begonviller de vardır, ama çok sıradan çiçekler vardır ve bu nedenle bu tür nadiren yetiştirilir.

Begonya yumruğu - üreme

Bitki verileri hem tohumlar hem deyumrular yanı sıra kesimler bölme yolu. Begonya yumru çok küçük tohumlara sahiptir ve bir gramda yaklaşık 20 bin olabilir. 4 hafta sonra, ikinci seçim yapıldığında, bitkiler ayrı saksılara ekilir ve daha sonra toprağa ekilir. Tohumlardan tüberküloz olan begonya, 1 parça kum, 1 parça humus, 2 parça ot arazi, 2 parça turba ve 4 parça yapraktan oluşan bir toprak karışımı içinde yetiştirilmelidir. Erken yaz aylarında begonya çiçekleri almak istiyorsanız, o zaman Ocak başında inmeniz gerekir. Bu bitkinin tohumlarını elde etmek için, bir fırça ile yapay olarak tozlaşabilirsiniz.

İstenirse begonya yumrularını çoğaltınkesimler, en büyük yumrular seçmek için ve Aralık ayında onları dikmek için gereklidir. Bitki yumruları, üstleri toprak seviyesinde olacak şekilde. Yumrulara sahip kutular, sıcaklığın 20 derece içinde olduğu sıcak bir odada bırakılır. İlk önce kökler olacak ve çekimden sonra. Sürgünler 6 cm yüksekliğe ulaştıktan sonra, tüm kesikler bir yumruda bir yaprak üzerinde bırakılır. Bu, yumruğun ölmemesi ve başka bir kupür elde etme şansı olması için yapılır. 3-4 hafta boyunca, kesimlerin köklenmesi gerçekleşir, bunun için düzenli sulama yapmak ve onları doğrudan güneş ışınlarından korumak gerekir. Bundan sonra, iyi köklenmiş bir bitki ayrı bir tencereye nakledilir ve daha da büyür.

Begonya bölme yöntemi ile çarpıldığında,Sadece büyük, iyi biçimlendirilmiş yumrular, üzerinde 4 ila 6 sürgünler vardır. Bunu yapmak için yumruları, her parçada en az bir çekim olacak şekilde kesin. Yumru köklerinin ayrılmasından sonra, elde edilen dilimler ya odun kömürü ya da heteroaukin ve odun kömürü içeren bir karışım ile serpilir, eşit miktarlarda alınırlar. Bu prosedür, bozulma sürecini ve yeni yumruların daha hızlı oluşumunu önlemek için yapılır.

Yumruların ayrılmasından sonraözel olarak hazırlanmış toprak ve 20 derece içinde olması gereken bir sıcaklıkta yetiştirilir. Sulanmış ekili yumrular, çürümelerine neden olmamak için dikkatlice olmalıdır.

Başarıyla kışkırtılmış yumrular içine transplante edilirpikirovochnye kutuları, yumruların üst kısmı yerde uyuyamıyor iken, onların çürümelerini önlemek ve böbrekleri uyandırmaya yardımcı olur. Yaprakların ortaya çıkmasından sonra, bitkiler seralarda ekilir. Toprak daha besleyici olmalı, ekilen yumru üst kısmı toprakla doldurulmalı, tabakanın kalınlığı yaklaşık 2 santimetre olmalıdır. Bu şekilde yetiştirilen bitkiler yaklaşık üç ay içinde çiçeklenmeye başlayacak. Seralarda çiçekler ısıdan önce ve yavaş yavaş sertleşir.

Bitkinin daha uzun çiçeklenmesini istiyorsansonbaharda, gece donlarından korunmalıdır. Kalıcı don başlangıcından sonra, saplar 10 cm yüksekliğe kadar kesilir, yumrular kazılır ve serin bir odada saklanır. Daha sonra saplar tamamen kesilir ve yumrular bahar kadar kuru turbada saklanır.

Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 2019

Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 2019

Related news

 • Dolar son dakika Dolar bugün ne kadar, kaç Tl Dolar çevirici ve anlık döviz kurları
 • Ajax: 1 - Benfica: 0 MAÇ SONUCU
 • Yıldız Modeli Tığ İşi Yelek Yapımı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Belgelerin yürütülmesi için tipik şartlar
 • Gözlere iyi gelen yiyecekler

 • Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 44

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu


  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 91

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 71

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 99

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 35

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 99

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 50

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 78

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 24

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 59

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 30

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 98

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 97

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 82

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 51

  Begonya yumru - bahçe dekorasyonu 15