fotograflar Fotograf resim Balsam tohumlarından büyüyoruz
Balsam tohumlarından büyüyoruz 9 16.01.2019, 07:22

Balsam tohumlarından büyüyoruz.

Güzel ve parlak bir çiçek balsamı bulunabilirpratik olarak herhangi bir evde ve herhangi bir bahçede. Bu çiçek bizim için bir tanıdık adı taşıyor, "Vanya ıslak." Onun balsam şeker damlaları için aldı, hangi yaprakları pıtılı kenarlarında oluşmaktadır. Bu bitki çok iddiasız olduğu gibi tohumdan güzel Impatiens yeterli yetiştirilen olarak, doğanın herhangi kaprisleri tahammül ve genellikle çiçek yatak tasarımında kullanılan, acemi bahçıvanlar için idealdir.

Genel açıklama

Balsamin, çok yıllık ve yıllık bir çeşittir."Balsaminov" ailesine ait bitkiler. Ülkesi Doğu Afrika ülkesidir. Avrupa'da bu çiçek 1596'da ortaya çıktı. Ve o zamandan beri çiçekleri evlerimize dekore edilmiştir.

Bitkinin sapları pürüzsüz, sulu ve dallıdır. Yaprakların yüksekliği 13 santime kadar bir uzunluğa ulaşır ve genellikle oval bir şekle sahiptir. Yaprakları zengin yeşil, etli. Çiçeklerin rengi beyaz, pembe ve kırmızıdır. Elbette sarı ve mavi dışında farklı renklerde çift çiçeklerle melezler satın alabilirsiniz. Balsam tohumlarından yetiştirmek için çiçek açma süresi dolana kadar beklemelisiniz. Daha sonra çiçek, yeşil renkte meyveler oluşturur ve bu meyveler olgunlaştığında, tohumları olan kuru kapsüller görünür. Balsamin, apikal kesimlerin yanı sıra tohumlarla da yayılır.

Balsam'ı tohumlardan nasıl büyütebilirim

Balsam yetiştiriciliği tohumlardan aşağıdaki gibidir.

Önce dikim için tohum ve toprak hazırlamanız gerekir.

Deneyimli bahçıvanların çiçek saksılarının tohumlarından balsamin yetiştirmeleri ve ardından bitkileri açık alana dikmeleri önerilir.

Yaz aylarında bir bitki almak istersenİlkbaharda tohum ekmek. Potasyum permanganat çözeltisi ile işlemden önce tohumları soğuk suya batırın. Sonra onları hazırlanmış toprağa bırakın.

Balsam, toprak için iddiasız, en önemlisiböylece besleyici olur. Humus, kum, çim ve yaprak topraklarının bir alt tabakasını eşit parçalardan yapın. Daha sonra herhangi bir şekle sahip bir çiçek saksısına koyun. Bundan sonra tohumları bir plastik torba ile örtün ve sıcaklığı 20 derece ısı derecesinde tutun. Tohumlar ıslatıldıktan beşinci günde çimlenmelidir. Daha sonra, bitki yaprak bıraktığında, çalıları şekillendirmek için çimdik.

Balsam tohumlarından en iyisi ekilir.Haziran ortasında açık alan. Bir bitki için, yarı gölgeli bir yer uygundur. Balsamınız ferah bir ortamda büyümüş olsanız bile hemen hemen açık alana alışacaktır. Balsam Haziran ayının başından Ekim ortasına (ilk don oluştuğunda) kadar iyi çiçek açar. Yaz bitiminde, bitkiyi çıkarın, hafifçe kesimlerin tepelerini kesin ve kökleyin.

Sulama yapıyoruz.

Yaz aylarında, bitki bol sulama ihtiyacı var. İlk sulama, substratın üst tabakasının kurumasından sonra yapılmalıdır. Bitki su ile oda sıcaklığında sulayın. Toprağın aşırı kurutulup sulanmadığından emin olun.

podkarmlivaniya

Bitkiyi baharın başlangıcından ve geç günden başlayarak her iki haftada bir, karmaşık gübrelerle dölleyin.

Kırpma.

Balsamı ilk kez yetiştirmezsen, o zamanİlkbaharda, kış boyunca yetişen bitkiler boyunun yarısına kadar kesilir ve üstleri sıkıştırırlar. Bu yeni sürgünlerin oluşmasına ve daha iyi çiçeklenmeye katkıda bulunur. Bitki daha çok filizlenecek, çiçeklenme süresi o kadar iyi olacaktır. Ayrıca bitkileri hastalıklı veya zayıf dallardan ayırın.

Hastalıklar ve zararlılar.

Unutmayın, diğer bitkiler gibi, balsam da böcekler tarafından incinebilir ve zarar görebilir.

çiçeklenme döneminde yaprakları, sararma, renk değişimi ve yaprak dökümü ile ilgili gri küfü ve gri küf, ya da tam tersi sapları soluk: Belirtiler içerebilir.

Hastalıkların nedenleri farklı olabilir. Bu ve su basması, besin eksikliği, yaprak bitleri veya beyaz sinek gibi zararlı böcekler.

Bu nedenle, sürekli olarak bitkiyi gözlemleyin ve iyi büyüme ve çiçeklenme için gerekli koşulları sağlayın.

Balsam tohumlarından büyüyoruzFotograf Goruntuler

Related news

 • Menstrüasyon veya halk ilaçları olan hemostatik ilaçlar
 • Bagel
 • EN KOLAY GÜLLAÇ TATLISI TARİFİ

 • Balsam tohumlarından büyüyoruz 70

  Balsam tohumlarından büyüyoruz


  Balsam tohumlarından büyüyoruz 59

  Balsam tohumlarından büyüyoruz 87

  Balsam tohumlarından büyüyoruz 72

  Balsam tohumlarından büyüyoruz 50

  Balsam tohumlarından büyüyoruz 76

  Balsam tohumlarından büyüyoruz 96

  Balsam tohumlarından büyüyoruz 51