Bal Kabaklı Sarma Börek 2019

Bal Kabaklı Sarma Börek 2019


Bal Kabaklı Sarma Börek 84 25.01.2019, 09:37

Bal Kabaklı Sarma Börek

Balkabağı tam bir vitamin ve mineral deposu! İçinde A, B ve C vitaminlerini bulunduran balkabağı aynı zamanda çinko ve magnezyum bakımından zengin. Bol miktarda lif içeren bu besin kabızlığa iyi gelir ve antioksidan özelliği sayesinde kanser hastalıklarına karşı koruyucu bir etki gösterir.  
Bu kadar fazla yarara sahip olan balkabağını biz de sofralamızından hiç eksik eder miyiz? Tabi ki hayır! O zaman fazla vakit kaybetmeden lezzetli ve besleyici Bal Kabaklı Sarma Börek tarifimize geçelim.
Bal Kabaklı Sarma Börek tarifine başlarken ilk olarak balkabaklarını rendeliyoruz. Sonrasında içine ceviz, şeker ve tarçını ilave edip iç hazırlıyoruz. Yumurta, süt  ve yağı çırpıyoruz. Yufkayı 4 eşit parçaya bölüyoruz. Arasına hazırladığımız sostan sürüyoruz ve ikiye katlıyoruz. Üzerine hazır olan balkabaklı karışımdan 2 kaşık koyuyoruz. Sonrasında sigara böreği gibi sarıyoruz. 
Önceden yağladığımız fırın tepsisine koyuyoruz ve üzerine yumurta sarısı sürüp susam serpiyoruz. 180 derece fırında 30 dakika pişiriyoruz. Çıtır çıtır Bal Kabaklı Sarma Böreklerimiz hazır!  
   
Hepinize afiyet olsun.
Bal Kabaklı Sarma Börek 2019

Bal Kabaklı Sarma Börek 2019

Related news

 • Çamaşır suyu nasıl kullanılmalı
 • Futbol günü: Oyunun tarihi ve kutlama tarihi
 • Bakliyatlı soğuk çorba tarifi
 • Üç Boyutlu Yuvarlak Lif Modeli Yapılışı Türkçe Videolu

 • Bal Kabaklı Sarma Börek 7

  Bal Kabaklı Sarma Börek


  Bal Kabaklı Sarma Börek 76

  Bal Kabaklı Sarma Börek 95

  Bal Kabaklı Sarma Börek 3

  Bal Kabaklı Sarma Börek 51

  Bal Kabaklı Sarma Börek 57

  Bal Kabaklı Sarma Börek 41

  Bal Kabaklı Sarma Börek 29