Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 2019

Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 2019

Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 3 15.01.2019, 06:59

Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit

Kelebek balığı ailesinin bir üyesidirschetinozubovyh. Bu bir ziyaret kartı mercan kayalığıdır. Vücudun yapısı spesifik, kuvvetle yanal olarak sıkıştırılmıştır. Kafa küçüktür, ağızları uzanmış dudakları küçüktür, dişler ince kıl şeklindedir, bazı türlerde uçları üç köşelidir. Vücut küçük ölçeklerle kaplıdır. Sırt yüzgeci bölünmez, gövdenin her yerine uzanır, bazı türlerde anterior kısmı uzar ve tüylere benzer.

balık kelebekBu ailenin temsilcileri farklıParlak mavi, kırmızı lekeler veya şeritler ile sarı, siyah, gümüş ve kahverengi tonların üstünlüğü ile çok renkli renklendirme. Bu yaratığın olağandışı renklenmesinden dolayı ve kelebek balığı denirdi. Fotoğraf, renginin olağanüstü parlaklığını gösteriyor.

Kontrast renklendirme, bir gizleme yöntemidir: Bir mercan kayalığının arka planında, vücudun konturları silinir. Yaş dimorfizmi (yetişkinler ve yavrular arasındaki renk farkı) yoktur. Balıklar küçük boyuttadır, nadiren 25 cm uzunluğundadır, örneğin, Heniochus cinsinden uzunluğundan daha büyük bir gövdeye sahip balıklar vardır.

Tropikal denizlerdeki kelebek balıklarında yaşamakkıyı bölgesi. Mercan resifleri ve kayalık mostraların yanı sıra deniz yosunları ile denizlerin alanları tercih edilir. Kelebek balıkları göç etmez, resiflerden birine yerleşir, etrafındaki bütün hayatı geçirir. Bazı bireyler sevilen yarıkta daimi bir “ev” e sahiptir ve akrabaları “ev” e yaklaştıklarında aktif olarak sürülürler. Şaşırtıcı bir şekilde, mercan topluluğunun diğer türlerinin balıklarına tepki vermezler.

balık kelebek denizKelebek balıkları çok dik ve hareketlidir.Hareket yönünü önemli ölçüde değiştirebilir. Tehlike durumunda yırtıcı balıklara yaklaşırken, resiflerin mağaralarında ve boşluklarında saklanır. Belki de "uçar", sudan dışarı atlayarak, yüzeyde kayar, böcekleri yakalar. "Uçan" olduğunda, pektoral yüzgeçler vücuda karşı baskı yapmazlar, ancak bazen yukarı doğru katlanırlar.

Deniz kelebek balık soliter yaşam tarzıveya 2-3 kişilik küçük bir grupta yüzer. Asla büyük sürüler oluşturmazlar. Çeşitli omurgasızları yiyin, onları yarıklardan alıp resiflerin yüzeyinden toplayarak veya büyük balık derisinden yiyerek yiyin.

Bu yaratıkların eti yenilebilir ve derler kilezzetli. Ancak zehirli olabilirler, çünkü eğer balık zehirli aktinidyanın dokunaçlarıyla beslenirse, dokularda biriken toksinler. Şiddetli zehirlenme - ciguatera - ölüme neden olabilir.

balık kelebek fotoğrafıKelebek balıkları resif akvaryumlarında çok popüler. Bu balıkların birkaç türü, büyük bir akvaryum hacmi sağlayarak huzur içinde bir arada bulunabilir. Ve aynı zamanda doldurulmaları gerekiyor. Aksi takdirde eski zamanlayıcılar yeni gelenleri sınır dışı edecek. Akvaryumdaki büyük omurgasızlar ile birlikte geçerler ve küçük olanlar sadece besin olarak algılanırlar. Kelebek balık dışarı atlamaktan hoşlandığından, akvaryumun kısmen camla kaplanması gerekiyor.

Ev içi akvaryumlarda içeriğin karmaşıklığıSuyun tuzlu olduğu gerçeği, gıda özeldir, çoğunlukla yaşar. Ama eğer bu balıkları saklama arzusu varsa, o zaman herhangi bir zorluğun üstesinden gelebilir ve hatta üreme şansını yakalayabilirsiniz. Zorlukların aksine - bu sıradışı yaratıkların davranışlarını gözlemleme yeteneği.

Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 2019

Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 2019

Related news

 • Çeyizlik Pembe Kalpler Havlu Kenarı Yapılışı Türkçe Videolu
 • Patates Hamurundan Ispanaklı Tartolet Tarifi
 • İğne Oyası Mükemmel Tasarımlı Çiçek Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu

 • Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 4

  Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit


  Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 39

  Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 27

  Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 5

  Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 19

  Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 15

  Balık Kelebek - Coral Reef Kartvizit 89