Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 2019

Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 2019
15.09.2019

Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 10

Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi

Buna kimin katıldığı kişiMakale, gerçek bir kahraman olarak görülebilir. Ne de olsa, Rusya Federasyonu milli marşının babası ve birçok benzersiz Rusya yurtsever şarkısı, besteci Alexander Vasilyevich. Yeteneğini ve ruhunu bütün ülkenin bildiği eserlerine yatırmakla kalmadı, aynı zamanda müzikal sanat için bu yolu seçenleri de öğretti. Biyografimiz bugün tarafımızca kabul edilen Alexander Vasilievich Aleksandrov, yerli koro şarkılarını niteliksel olarak yeni bir düzeye yükseltti. Ona teşekkürler, tüm dünya Rus sesinin gücünü ve inanılmaz güzelliğini tanıdı.alexander vasilevich alexandrov biyografisi

Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi. Geleceğin bestecisinin çocukluğu

13 Nisan'da Plakhino adında küçük bir kasabada1883 yılında bir çocuk Sasha adlı köylü ailesinde doğdu. 8 yaşındayken ailesi ile birlikte St. Petersburg'da daimi ikametgahına gitti. Aynı yıl Kazan Katedrali korosunda seslendirdi. 1897 yılında Alexander, 1900 yılında mezun olduğu mahkemede şarkı şapelinin öğrencisi oldu. Seçkin şef A. Arkhangelsky'nin rehberliğinde Alexandrov, müzik sanatının temellerini öğrendi.

Konservatuvar bölümünde okuduktan sonraSt. Petersburg'da, ancak maalesef hastalık ve zorlu bir maddi durum nedeniyle okulu terk etmek zorunda kaldı. Rusya'nın kuzey başkentinin ham iklimi, genç adamın sağlığını etkiliyor ve bu durum da çok elverişsiz ve bu da onun çalışmalarına devam etmemesine ve St. Petersburg'da kalmamasına neden oldu.

Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi. kariyer

1902'de gelecekteki olağanüstü besteci,şef ve öğretmen Bologoye'ye taşındı ve orada kilise korosu naibi, ayrıca teknik ve demiryolu teknik okullarında koro sanat öğretmeni olarak çalışmaya başladı.alexander alexandr vasilevich fotoğrafı

1906'da Aleksandrov Alexander Vasilyevich (fotoğrafsağdaki yıllar), Tver şehrine taşınarak orada bir müzik okulu düzenledi; bu da bir koro yazarı olarak çalışırken başarılı bir şekilde yönetti. Zaten 1909'da besteci Moskova Konservatuvarı'nda eğitimine devam edebildi. 1913 yılında, kompozisyon sınıfına göre mezuniyetiyle ilgili bir diploma, daha önce de 1916'da - şarkı sınıfı ile - diploma aldı.

1918'de, Alexander müzikal ve teorik konuları öğretmek üzere Moskova'daki Konservatuvara davet edildi. Dört yıl içinde profesör oldu.

besteci alexander alexander vasilevich1928’te Aleksandr’inKızıl Ordu şarkılarının ve danslarının topluluğu ve aynı yılın Ekim ayında Kızıl Ordu Merkez Ordusu'nda ilk konsere sahne oldu. Vatansever şarkılar söyleyen on iki müzisyen seyirci ile büyük bir başarı yakaladı. O zamandan beri yurt dışında birçok ülkeye tur yapmaya başladılar. Gerçekten bir halkın kolektifiydi ve Alexander Vasilievich Aleksandrov onun için çok şey yaptı. Bestecinin biyografisi bu tanıklıktır.

Ana başarılar Alexandrov A.V.

Alexander Vasilyevich onun ana yönüinsanlar tarafından en çok sevilen şarkı ve basit bir müzik türü olarak kabul edilir. Toplamda, 80 orijinal şarkı yazdı ve dünyanın dört bir yanından 70'den fazla halk şarkısı ustaca hazırlanmıştı.

Besteci iki kez Stalin Ödülü'ne layık görüldü.Başlıca Genel Sanat Doktoru derecesini aldı, çalışmalarının tanınması için birçok emir ve madalya aldı. Rusya Federasyonu'nun marşı, Aleksandrov'un (eski SSCB Marşı) melodisine bırakılmıştır.

Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 2019

Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 2019

Related news

 • Türkiyenin konuştuğu Palu ailesi ile çarpıcı hastalık iddiası
 • Gönül İşleri Dizisi Yılmaz’ Kimdir
 • Reglan kollu tunus işi hırka
 • Bayan Örgü Boyunluk Modelleri
 • Gap Kids Casting Call Çocuk Yarışması 2016

 • Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 4

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi


  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 30

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 4

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 75

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 19

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 33

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 51

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 96

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 58

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 81

  Büyük besteci Alexander Vasilyevich Alexandrov: biyografi 62