Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 2019

Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 2019
15.10.2019

Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 97

"Büyücü Çırağı": aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi

2019 yazında John Terteltaub'un "Çırak Büyücü" adlı yeni bir filminin galası düzenlendi. Aktörler Nicolas Cage, Alfred Molina ve Teresa Palmer filmdeki ana rolleri yerine getirdiler.

"Sihirbazın Çırağı" aktörleri

üretim

"Çıraklık büyücüsü" filminin temeli, James Algar'ın yönettiği çizgi film "Fantezi" nin isimsiz parçasıydı.

Disney Studio, projenin başlangıcını 2007'nin başında duyurdu, ancak senaryoyu yazma süreci gecikti ve çekim sadece Mayıs 2009'da başladı.

John Terteltaub, macera için bilinen“Ulusun Hazinesi” ve “Ulusun Hazinesi: Sırlar Kitabı” filmleri, bilim kurgu filmi “Sihirbazın Çırağı” nı çekti. Oyuncular Nisan 2009'da onaylandı. Nicolas Cage testleri geçen ilk kişi oldu ve hemen sihirbazın Balthasar Blake rolünü aldı. Filmin setinde "Sihirbazın Çırağı" Nicolas Cage, "Nation 1, 2 Hazineleri" nin ardından üçüncü kez John Terteltaub ile işbirliği yaptı. Röportajında ​​aktör, sinemada bir sihirbaz veya büyücü oynayarak her zaman fantastik bir dünyaya dalmak istediğini ve bu film sayesinde hayalinin gerçekleştiğini hatırlattı.

Dave Stutler rolüyle, akıllı, utangaçBüyücü Balthazar'ın öğrencisi olmuş bir adam, genç Kanadalı aktör Jay Baruchel tarafından seçildi. Bundan önce, Jay "Biraz Biraz Hamile", "Beş Dakika Benim Erkek Arkadaşı Ol", "Müzede Gece - 2" dahil olmak üzere birçok popüler filmde yer aldı.

Stutler'ın kızı Becky Barnes'ın rolü, Avustralyalı aktris Theresa Palmer tarafından gerçekleştirildi.

"Sihirbazın Çırağı" filmi

Resmin ana muhalifi olan kötü büyücü Horvath, Alfred Molina tarafından çalındı.

Balthazar'ın sevileni Veronica'nın küçük bir rolü Hollywood yıldızı Monica Bellucci tarafından gerçekleştirildi.

"Sihirbazın Çırağı" filmindeki aktörler Jake Cherry ve Payton Roy Listesi çocukluklarında Jay ve Becky rolünü oynadılar.

Bir besteci olarak, yönetmen John Terteltaub'ın uzun zamandır arkadaşı olan Trevor Rabin davrandı. Daha önceki Rabin, "Ulusun Hazinesi", "Cadı Dağı", "Kurtarıcı", "Koç Carter" resimlerine film müziği yazdı.

Çekimlerin büyük bir kısmı New York'ta gerçekleşti. Dünya prömiyeri 6 Temmuz 2019'da yapıldı.

Arsa

Balthasar Blake zaten bir çok şeye sahip olan bir büyücü.yüzyıllar insanların dünyasını kötülük güçlerinden korur. Kötü ve güçlü Hırvat büyücü olan uzun süredir rakibini yenmek için Balthazar, sihire inanmayan ve bir kahraman olmak istemeyen en sıradan adam olan Dave'in yardımını yapmak zorunda kalacak. Ama sadece Merlin'in halefi olan Dave, Balthazar'ın şehri karanlık büyücülere ve sadık hizmetçilere karşı koruyarak insanların dünyasını karanlığa ve kaos içine sokmasına yardım edebilir.

çırak nikel kafes

eleştirmen Yorumları

İyi oyunculara rağmen, filmfilm eleştirmenlerinin karışık eleştirilerini aldı. Terteltaub'un önceki projeleri kadar sıcak olarak kabul edilmedi. Ünlü film eleştirmeni Roger Ebert, "Çırak büyücüsü" filmini şu şekilde anlatan dört kişiden iki buçuk yıldız verdi: "Bu film "Elementlerin Efendisi" ne göre çok daha başarılı, ama her haftasonu iyi satılan bir "komedi" getiriyor.

Hollywood Reporter dergisi aynı zamanda resminden de heyecan duymadı: "Sihirbazın Çırağı", çok sayıda yazarın harap ettiği bir yaz filminin klişesinin bir örneğidir..

Gişe

"Sihirbazın Çırağı" adlı resim (aktörler veya yönetmen değilOnlar herhangi bir film ödüllerinden damgasını vurmasına karşın zevkle birçok filmi fanları "biraz Christopher Nolan tarafından bantlar "Başlangıç" arkasında, ilk hafta sonunda 18 milyona dahil gişede fazla 215 milyon toplanan 150 milyon $ bütçeli Nicolas Cage) oynadığı yeni film izledim edildi Çirkin Ben "Pierre Coffin". ABD ve Kanada'da, "Sihirbazın Çırağı" görece küçük hasılat - 63 milyon $, gelirlerin büyük kısmının Avrupa ve Çin'den geldi.

Film gişede başarısız olmasına rağmen, gişe beklendiği gibi üreticilerin çok gerisinde kaldı. Düşük bir gişe, resmin olası devamına son verdi.

Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 2019

Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 2019

Related news

 • Venezüella Ulusal Kurucu Meclis Başkanı: Jolie bir CIA ajanı
 • FON KAĞIDINDAN GÖMLEK ŞEKLİNDE TEBRİK KARTI YAPILIŞI
 • Ipad için hangi tarayıcı Safarinin yerini alabilir
 • Evliliğinizi daha eğlenceli hale getirme yolları
 • Heat Sheer Lipstick 4 gr

 • Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 84

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi


  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 62

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 46

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 90

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 33

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 29

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 16

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 43

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 19

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 91

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 59

  Büyücü Çırağı: aktörler, yapım, eleştirmenlerin tepkisi 20