Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 2019

Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 2019
17.05.2019

Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 47

"Azitromisin" ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru

Antibiyotik "Azitromisin" geniş bir aktivite spektrumuna sahiptir. İlaç makrolidlerin grubuna aittir. Aktif madde azitromisin'dir. "Sumamed" ilacın ikinci adıdır.

Patolojinin odağında yüksek konsantrasyondailaç bakterisidal bir etkiye sahiptir. Makrolid grubunun diğer antibiyotiklerine kıyasla, ilaç "Azitromisin" (uzmanların yorumları da bunu doğrulamaktadır) daha belirgin bir etkiye sahiptir. İlaç, vücut sıvılarına, hücrelerine ve dokularına nüfuz edebilir. Ayrıca, ilacın uzun bir yarı ömrü vardır. İlaç "Azitromisin" (bu değerlendirmeyi teyit doktorların yorumları) kullanarak tedavi kursu kısa ömürlü olabilir. İlaçların farmakokinetik özelliklerinden dolayı kısa bir süre için alınabilir. Kural olarak, kurs üç ila beş (maksimum, yedi) gün sürer. Çok nadir durumlarda, farklı antimikrobiyallerle kombinasyon halinde Azitromisin kullanılması daha uzun sürebilir. Bazen immünomodülatör tedavi gereklidir.

"Sumamed" ("Azithromycin") etkinStreptococcus Grup F, G ve C bir preparasyon metisiline dirençli stafilokoklar ve enterokoklar en suşları (beta-laktamaz üreten suşlar da dahil olmak üzere) göreli gram pozitif aeroblar. Eritromisin dirençli Gram-pozitif bakteriler, ilaç "azitromisin" çapraz dirence sahiptir.

Oral olarak alınan ilaç hızla emilir vevücuttaki dokular tarafından dağıtılır, yüksek konsantrasyonlara ulaşır. Dokulardaki ilacın içeriği, plazma seviyesini birçok kez aşar. Aktif maddenin hücresel lökositlerin (monositler / makrofajlar, granülositler) içine nüfuz etmesi ve birikmesi ve bunların içinde birikmesi nedeniyle, yüksek bir antimikrobiyal etki sağlanır.

İlaç "Azitromisin" (uzmanların yorumlarıOnay) yavaşça vücuttan atılır. Bu, günde bir kez uygulamanıza izin verir. Terapötik seyrin tamamlanmasından sonra ilacın yüksek konsantrasyonlarının dokularda beş ila yedi gün daha kaldığı belirtilmelidir.

Ajan "Azitromisin" de reçete edilirHassas patojenler tarafından provoke edilen patolojiler. endikasyonlar kızıl, farenjit (akut), pnömoni, bademcik iltihabı, orta kulak iltihabı, bronşit (kronik) alevlenme, sinüzit ve solunum sistemi ve kulak burun boğaz diğer lezyonları ile. İlaç adipoz dokusu ve deri, erizipel, impetigo, ikincil dermatozlarda sekonder enfeksiyonlar için endikedir, cinsel organlar ve (klamidya veya gonokokal üretrit, coleitis, servisit dahil) idrar yolu enfeksiyonları.

İlaç "Azitromisin", yemekten iki saat sonra veya bir saat önce alınır.

Sırasında bulaşan enfeksiyonları olan yetişkinlerCinsel ilişki, bir kural olarak, bir kez ilaç bir kez uygulanır. Diğer lezyonlarla birlikte, tedavi rejimi genellikle aşağıdaki gibidir: ilk günde - bir seansta ilacın yarım gramı, ikinciden beşinci güne - bir seansta günde bir gramın dördünü.

Çocuk dozu ilaç "Azitromisin" (yorumlaruzmanlar bunu onaylarlar) ilk günde ilacın her bir miligramının her bir kilogramı için hesaplamadan ayarlanmalıdır. Sonraki dört gün içinde, bir oturumda beş miligram reçete edilir.

Aşırı duyarlılık için ilaç "Azitromisin" reçete değildir.

Ilacı alırken kusma görünümü olabilir,mide bulantısı, ishal. İlaç, son dozdan iki ila üç hafta sonra ortaya çıkabilen iştahta bir alerjiye neden olabilir. Genel olarak, ilaç "Azitromisin" (hasta geri bildirimi bunu doğrular) yeterince iyi transfer edilir. Ancak kullanmadan önce bir doktora gitmelisiniz.

Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 2019

Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 2019

Related news

 • Hindistan’da inek neden kutsal bir hayvandır
 • Otoferonol Gold: kullanım talimatları. Köpek ve kediler için kulak damlalarının özellikleri
 • Schumacherın yürüyebildiği iddia ediliyor
 • Mısırlı Yumurta Salatası Nasıl Yapılır Resimli Anlatım
 • Çok kuruyan ciltler için kür tarifi

 • Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 53

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru


  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 62

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 42

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 66

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 49

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 8

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 48

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 37

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 64

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 57

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 85

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 28

  Azitromisin ilacı. Tanıklıklar, kanıtlar, başvuru 36