Artezyen çok iyi 2019

Artezyen çok iyi 2019 Artezyen çok iyi

Artezyen çok iyi

"Artezyen kuyusu" ismi,Fransız Artois eyaletinin adı. Bu ilde, delinmiş kuyulardan su kullanımı başladı. Bu kuyular göller, nehirler veya şehir su gibi su gibi kaynaklar bağlıdır izin ve mümkün kasaba evleri su sağlamak için yapılmış değildir. Bu kuyulardaki su artezyen havzasından gelir. Bu tür havuzlar, su geçirmeyen kayaların katmanları arasında farklı derinliklerde bulunurlar. Su üretmek ve bir artezyen kuyusu açmak için derinliği suyun oluşum seviyesine bağlıdır ve 30 ila 500 metre arasında değişir.Artezyen kuyusu

Bu durumda su, farklı bir bileşime sahip olabilir;artezyen havzasının hangi tabakalardan elde edildiğine bağlı olarak. Ayrıca, bileşimi, havzayı besleyen yeraltı nehirlerinin kayalardan geçme biçiminden etkilenir. Artezyen kuyusunun delinmiş olduğu araziye bağlı olarak, suyun akması veya akması mümkündür ve bazı durumlarda bir pompa takılması gereklidir.

Delme için özel ekipman kullanılır. Bu tür ekipmanlar mobil, kamyonlar ZIL, MAZ veya KAMAZ için kullanılır. Delme sırasında, kirli üst suyun alttaki daha temiz suya girmesini önlemek önemlidir. Bu sorunu çözmek için aşağıdaki adımları izleyin. Artezyen kuyusu kalker tabakasına delinir, daha sonra bir kasa veya mahfaza içine indirilir. Dışarıda boru veya kolon çimentolanmıştır. Bu, dengesiz katmanların parçacıklarının suya girmesini ve kireç taşının üzerinde kalan katmanlardan gelen kirli suyun içeri girmesini engeller. Çimento yerine, compactonite de kullanılır - kil, ıslandığında şişer. Koruyucu bir tabaka oluşturur ki bu da çimentoya oranla daha aşağıda değildir.

Artezyen kuyusu, derinlik

Daha sonra doğrudan delik açma yapılırAkiferin tamamen açılıncaya kadar kireç taşı. Bir çalışma sütunu veya borusu takıldı. Plastik boruları kullanmak daha iyidir, çünkü korozyona duyarlı değildirler.

Artezyen kuyularının delinmesi büyükfinansal yatırımlar. Kural olarak, bu amaçla jeolojik keşif için lisansa sahip uzmanlara uygulanır. Ancak bu seçeneği kendi elleriyle artezyen olarak düşünebilirsiniz. Derhal yapılması zor olacağına dikkat edilmelidir.

Artezyen kendi elleriyle iyi

Bunu yapmak için, bir tripod yüksekliği 4 metreye,tüm tüpler, halat boy veya karşılık gelen ağır çekiç bağlanırken akiferinin elde etmek için gerekli miktarlarda uzun boru 3 metre mesafededir.

İlk dövülmüş boru kesik olmalı,özel bir ağ ile kapatılmış. İlk önce sığ derinliği iyi bir kazı yapmalısınız. Bir tarafta ilk tıkanmış boru üzerinde, diğer yandan, bir kavrama manşonu üzerine sivri uçlu bir uç takılır. Boru kuyuya yerleştirilir ve geleneksel bir balyozla bir miktar derinliğe kadar zemine sürülür. Daha sonra, bir tripod aracılığıyla, bir ucuna ağır bir çekiç takılmış olan bir halat atılır. Birkaç kişi ipi çeker, çekiciyi kaldırır, sonra düşürür. İlk boru neredeyse sonuna kadar tıkandığında, kavramanın içinden ikinci bir dişli boru eklenir ve işlem, birinci boru kayanın akifer tabakasına ulaşana kadar devam eder. Tıkanmış borularda su kaynağına ulaştıktan sonra, gerekli ekipmanı, bir vinç ya da pompayı kuyuya kurmak gerekir. Sitede iyi bir artezyen kullanıma hazırdır.

Artezyen çok iyi 2019

Artezyen çok iyi 2019

Related news

 • Bulgur Pilavı Kaç Kalori
 • Kahve kokularını gidermek: sebepler, tedaviler
 • Samsungda ekran görüntüsü nasıl hazırlanır: yeni başlayanlar için bir rehber
 • Crowne Plaza Resorttan Sharm Plaza - gerçekte bir peri masalı
 • Beş Günde Zayıflama Diyeti

 • Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi


  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi

  Artezyen çok iyi