Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 2019

Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 2019

Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 57 02.03.2019, 05:16

Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde

Çoğu VAZ arabası kullanılırklasik fren düzeni. Cephede, arkasında davul bulunan diskler var. Hidrolik basınç ile beslenirler. Aynı prensibe göre frenler 14. Lada'da düzenlenmiştir. Bildiğiniz gibi pedler sarf malzemesidir. Ve ön değiştirme ile 10-15 dakika süreyle idare edebiliyorsanız "davul" ile çekinmeniz gerekecek. Şimdi, arka fren balatalarının VAZ-2114 ile nasıl değiştirildiğine bakalım. Bugünkü yazımızdaki bu sürecin fotoğrafını ve açıklamasını görün.

Arızanın belirtileri, kaynak

Cephe pedleri ile her şey basittir - onları tanımlamak içinDamgalanmış diski çıkartarak aşınma görsel olarak alınabilir. Ve araba "dökülür" ise, o halde tekerleği sökmeden. Davul kaplamalarıyla her şey çok daha zor. Kapağın altında gizli. Her araç sahibi erken bir bozulma tespit etme umuduyla bunu vurmaz. Kaynağa gelince, kimse belirli rakamlar vermez. Her şey tamamen sürüş biçimine bağlı. Fakat her durumda arka pervazlar ön taraftan daha uzun süre çalışırlar. Bu elementlerin kaynağı genellikle 100 ila 170 bin kilometre arasındadır.vazoların arka fren balatalarının değiştirilmesi 2114 Sadece iki karakteristik özellik vardır. İlki zayıf bir el freni. Çoğu, kablonun gerildiğini düşünecek (tüm çalışma artık küçük değil) ve çekerek arabayı daha da istismar edecektir. Ancak arızanın sebebi daima kablo değil. Pedlerin kalınlığı azsa, park freni kolunun stroku artar, çünkü onları sıkıştırmak için daha fazla kuvvet gerekir.

Başka bir işaret, aracınfren pedalı. Böylece, arka pedlerin aşınması ile makine daha yavaş yavaşlar. Astar metal tabana yıpranmışsa, problem çakırdama ve tambura aşırı ısınma eşlik edecektir. Son faktör, frenlerin sıkışmasına neden olabilir ve bu son derece tehlikelidir.

Üretici, arka davuldaki pedlerin minimum kalınlığının 1,5 milimetre olması gerektiğini not etmiştir.

fiyat

14. Lada fren tasarımının "sekiz" ve "dokuz "la özdeş olduğu unutulmamalıdır.arka fren balatalarını değiştirme VAZ 2114 fotoğraf Bu nedenle, VAZ-2108-099'dan gelen pedler "yerli olarak" 14. olacak. Maliyet gelince, 615 ruble için dört kap kapağı satın alınabilir. Ve bu AvtoVAZ orijinal pedleri.

enstrümanlar

VAZ-2114'ün arka fren balatalarını değiştirmek içinçabucak ve başarılı bir şekilde geçtiğimizde, bir dizi anahtar, bir saplı çekiç, tornavida, kriko, balonnik ve pense gerekiyor. Sistemin unsurları ekşi ya da pas yapabileceğinden, VD-40 ya da analogları gibi bir "sıvı anahtarı" kullanırız. Peki, VAZ-2114'ün arka fren balataları nasıl değiştirildi? Ayrıntılı talimatlar aşağıda belirtilecektir.

Başlarken

Bu operasyonu gerçekleştirmek içinBir çukur veya asansör varlığı. Yeterince düzgün ve sert kaplama. Bu nedenle, tekerlek cıvatalarını tekerleklerden birinin üzerine gevşetin ve aracın arkasını sokun. Ön lastik altına yerleştirilmişse veya aracı ilk vitese takın (makinenin kendiliğinden yuvarlanmadığını). Sonra, tekerleği sökün ve susturucuyu minderlerden sökün. Tamponun altındaki en uç noktadan ayrılıyoruz, böylece egzoz havada asılı kalmıyor.

Neden susturucuya ihtiyacımız var? Yanında gevşetilmesi gereken el freni gergisinin somunları vardır. Bu, yüklemenin ek zorluklar yaşamadığından emin olmak için yapılır. Kuruyemiş maksimum değere zayıflatır. Bunun için "13 için" anahtarına ihtiyacımız var. Arka fren balatalarının VAZ-2114'ün değiştirilmesi nasıldır? Sonra davulun kendisine git. Üstündeki kılavuz cıvataları sökün ve kapağı 30-40 derece kaydırın. Böylece onu çıkarabiliriz.

VAZ 2114'ün arka fren balatalarını kendi elleriyle değiştirme Ama bazen davul ekşidir. Bunu yapmak için, bir sap (veya kısa bir tahta çubuk), bir çekiç alın ve kapağa küçük vuruşlar uygulamaya başlayın. Öğe, kaymaya başlayana kadar farklı düzlemlerden uygularız. Çekiç kolayca elemanlara zarar verebileceğinden, çubuk bir tür damper olacaktır.

Sırada ne var?

Şimdi kapağı dışarıda güvenli bir şekilde çıkarın. Bir fren silindiri, yaylar ve önünüzde iki yıpranmış yastık göreceksiniz. Sonuncuyu kaldırmak için önce kılavuz yaylarının bağlantısını kesmelisiniz. Bu pense yardımıyla yapılır. Katı telden ev yapımı kancalar yapabilirsiniz. Ardından, kolu kaldırarak kaldıracı. İkincisi atılmadı - yeni ayakkabılar takarken bizim için hala yararlıdır. Ancak bu, arka fren balatalarının VAZ-2114'ün yerine geçmesini durdurmaz. Kurulum talimatları daha sonra açıklanacaktır.

tesisat

Eski elemanları sökdükten sonra, yanalları sıkıştırıyoruzBir yarıklı tornavida ile fren silindirinin parçaları. Dikkatli olun - yeni pedlerin silindirin oluklarına oturduğundan ve kayışın konektöre çarptığından emin olun. Bundan sonra yayları yerine takmanız gerekir. Bu işlem hem alt hem de üst bindirmelerle gerçekleştirilir. Arka fren balataları kendi elleriyle nasıl değiştirilir? VAZ-2114 hala ayakta durmaya devam ediyor ve şu anda bir el ile uğraşıyoruz. Park freninin sürücü kablosu, ayakkabının üzerindeki kolun üzerine bağlanmalıdır.arka fren balatalarının değiştirilmesi VAZ 2114 kullanım kılavuzu Sonra tekrar kurulumun doğruluğunu kontrol ediyoruzelemanları ve davul kapağını monte edin. Dikkat edin - girmek zor olabilir. Bu durumda, fren silindirinin tam olarak sıkışmış olup olmadığını ve sapın gevşek olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Muhtemelen, kablo sıkışmış ve bu nedenle kapak yerine oturmuyor.arka fren balatalarının değiştirilmesi VAZ 2114 adım adım talimat Arızayı ortadan kaldırarak, tamburunu yerine koyun vetekerlek. Aracı krikoden indirmeden önce, ne kadar kolay döndüğünü kontrol edin. Tekerleği ele geçirmeden ve pedleri ezmeden döndürmelisiniz. Ayrıca, VAZ-2114'teki arka fren balataları, karşı tarafta değiştirilir. Bitişik tekerleğin aşınması daha az önemli olsa bile, elemanların çift olarak değiştiğini unutmayın. Prosedür aynıdır. Ama hepsi bu değil. Son adım, el freni ayarlaması olacaktır.

VAZ-2114'teki park frenini ayarlama - adım adım talimat

Arka fren balatalarının değiştirilmesi gerekirEl freninin zorunlu ayarlanması. Bunun için "13" için iki tuşa ihtiyacımız var. Ayar, susturucunun "kavanozu" altında gizli olan kablo ekolayzırında yapılır. Bu nedenle, kilit somununu bir anahtarla ve diğer ucunu sökün - cıvatayı dönmeye karşı sabitleyin. Ardından, somunu bir yöne veya başka bir yöne çevirin (ihtiyacımız olana bağlı olarak - kabloyu sıkın veya gevşetin). Navorachivanii'de bir el freni hareketi ve buna göre bir halat azalır.

Norm ne olmalı? Eğer kurarken, el freni kolu seyri ile yönlendirilmelidir. Tampon 3-4 tıklama sonra engellenmelidir. Maksimum 6 tıklama izin verdi. Her şey daha - kol sırasında açığa çıkarmıştır. Bu durumda, makine 16 derecelik bir eğimle yapılmalıdır.arka fren balatalarının değiştirilmesi VAZ 2114 detaylı talimatlarAyrıca tekerlekleri döndürün. Askıya alınmış halde ellerinin kuvvetinden özgürce hareket etmelidirler. Yeni pedlere sürtünürlerse, el kolu çok sıkı çekilir. Optimum aralığı ayarladıktan sonra, kilit somununu sıkın ve arabayı krikodan indirin. Bu, ayakkabının değiştirilmesi prosedürünü tamamlar. Hiçbir pompalama ve alınacak diğer işlemler gerekli değildir. Değişimden sonra sizin için gerekli olan tek şey, el freninin yeniden ayarlanmasıdır.

Sonuç

Böylece nasıl olduğunu öğrendikVAZ-2114 üzerinde arka fren balatalarının kendiliğinden değiştirilmesi. Bu prosedür yaklaşık iki saat sürüyor. Tamburu monte ederken, bir miktar zımpara kağıdı ile zımparalayın, böylece kapak kolayca içeri girebilir. Ama bunu kategorik olarak yapamazsın. Bu, astarların ömrünü kısaltır ve bunların çarpılmasına neden olur.

Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 2019

Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 2019

Related news

 • İÇLİ ÇÖREK Enfes Yemek Tarifleri
 • Volvo VNL: özellikler, sahib incelemeleri, fotoğraflar
 • 2017 Yaz Omuz Açık Trendi
 • Venom Videoları Sayfa 2
 • Mary Johnsen bakın nasıl değişti

 • Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 49

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde


  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 91

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 93

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 93

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 11

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 13

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 74

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 47

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 28

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 76

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 82

  Arka fren pabuçlarının değiştirilmesi VAZ 2114 kendi ellerinde 52