Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları

Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları

19.04.2019

Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 51

Analjezik preparat "Fentanyl": kullanım talimatları

fentanil kullanım talimatlarıFentanil ilaç kullanımıBu ağrı duyarlılığı ve antinosiseptif etkinlik artırıcı sisteminin eşiğini artırır analjezik ilaç olarak tanımlar. İlaç uyarım amigdala, hipotalamus ve çekirdekleri talamus iletim verir, hem de merkezi sinir sistemi ile opioid reseptörleri periferal dokularda ve omurilik döndü. "Fentanil" ilacı (Kullanıcı uygulama onaylar) kullanarak, duygusal acıyı değiştirmek bağırsak hareketliliğini azaltmak ve sfinkter kaslarının tonu ve safra yolları artırabilir, belirgin hipnotik bir etki sağlar. Buna ek olarak, bu analjezik, renal kan akışını azaltır kusma merkezi uyarır ve nefes bastırır.

fentanil ilaçUyuşturucu "Fentanyl", bunun fiyatıbaşta intramusküler ve intravenöz enjeksiyonlar için bir çözüm şeklinde üç ila yedi bin ruble arasındadır. Ayrıca bu isimle satışa sunulan yamalar da var. Ameliyat her türlü üreticisi (azotlu oksit veya droperidol ile kombinasyon halinde) anestezi indüksiyonu gibi tavsiye bu aracı kullanın. Buna ek olarak, "Fentanyl" ilacı kanserdeki kronik ağrı ve çeşitli etyolojilerin şiddetli ağrı sendromu için kullanılabilir. Buna ek olarak, bu analjesik tıbbın dengeli anestezinin bir parçası olarak kullanılmasına izin verilir. Neuroleptanaljezi ve postoperatif analjezi, bu solüsyonun uygulanması için endikasyonlardır.

"Fentanil" ilacını kullanınkullanım talimatları, hastanın bronşiyal astım, aşırı duyarlılık veya yüksek intrakranyal basınç olup olmadığını kategorik olarak yasaklar.

fentanil fiyatı

Gebelik, aynı zamanda doğrudankontrendikasyonlar. Solunum merkezinin belirgin bir depresyonu ve sezaryen ile eşlik eden acı koşullarda bu çareyi atamak gerekli değildir. Kontrendikasyonlar laktasyon dönemi ve uyuşturucu bağımlılığıdır.

Olası yan reaksiyonları göz önünde bulundurursak,"Fentanyl" ilacını uyarabilir, daha sonra öncelikle solunum depresyonu riski yüksektir (büyük dozlarda kullanmak için komple bir durma mümkündür). Buna ek olarak, üretici kısa süreli kas sertliği, üriner retansiyon ve bradikardi olasılığını not eder. Analjezik ajan "Fentanyl" kullanıldığı için bronkospazm, hipoventilasyon, varsanılar ve konfüzyon da ortaya çıkabilir. Notlar ve çeşitli cilt reaksiyonları - döküntü, kaşınma, eritem riski için talimatlar. Buna ek olarak, bazı hasta grupları, merkezi sinir sistemi, ambliyopi, hepatik kolik, kabızlık, mide bulantısı veya kusma konusunda paradoksik uyarılma yaşayabilir.

Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları

Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları

Related news

 • Şoygu: İdlibe askeri operasyon düzenlenmeyecek
 • Kışın Formu Korumanın Yolları
 • Nasırı 1 Günde Geçirecek Tedavi
 • Tığ İşi Güzel Yelek Yapılışı
 • Doğru giyinmenin püf noktaları

 • Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 84

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları


  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 25

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 33

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 35

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 47

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 42

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 45

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 52

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 13

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 36

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 63

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 99

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 39

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 70

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 12

  Analjezik preparat Fentanyl: kullanım talimatları 24