Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektirAmpel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir

19.05.2019

Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 55

Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir

Sardunyalar yaygın olarak bilinen bitkilerdir. Onlar iddiasızlık, güzel parlak çiçek salkımları ve uzun bir çiçeklenme dönemi nedeniyle popülerlik kazanmıştır. Bu bitkiler antik Yunanistan'da bile biliniyordu. Avrupa'da, XVII-XVIII yüzyılda ortaya çıkmışlar ve yirminci yüzyılda, çiçek ve yaprakların biçim ve renginde farklı olan birçok çeşit yaratılmıştır. Ampelik sardunya da üretildi.ampel sardunyaUzun, tüylü sürgünlerle ayırt edilir.hangi yoğun yeşillik ve çiçeklenme parlak haloes gelen güzel bir şelale oluşturmak. Diğer türlerden de yumuşak yaprakları ile ayırt edilebilir (dik türler bir tüylü yaprak plaka var).

Ampelnaya sardunya yetmişden fazlaçeşitler ve hepsinin bakım için özel gereksinimleri vardır. Her şeyden önce, yeterince aydınlatılmış yerleri seçmeleri için gereklidir. Güney pencereleri en uygun olanıdır, ancak batı da bir çiçek düzenleyecektir. Diğer yandan, ampel sardunya çiçeklenmeyi durdurabilir ve hatta bitki örtüsünü atabilir. Sıcaklık yaklaşık 25 olmalıyaklaşıkYaz ve en az 15yaklaşıkKış ile. Sıcak mevsimde, bitkiSardunya ampel, bakımbol sulama gerektirir, ancak durgunluğu tolere etmezsu, bu yüzden tencerede iyi bir drenaj olmalıdır. Yaz aylarında topraklar bitkiye her 1-1,5 hafta su daha iyidir kışın sürekli nemli olmalıdır. Yaprakları mümkün suya olduğu kadar az düştü tutun - daha ciddi hastalık çürüme gelişebilir veya neden olabilir. bitki ya da tavada veya kökleri sulamak için deneyin - böylece yapraklardaki nem alma önleyebilirsiniz. hang-Downing için sardunya ve spreyler gibi, bu nedenle mümkün olduğunca az bu tedaviler yapmaz - bitki sağlıklı olacaktır.

Bir tencere seçerken, onu çok büyük almayın. Kök ve damar duvarı arasındaki çiçeklenme süresini artırmak için 2-3 santimetre olmalıdır. Zemin ampel sardunumu iddiasızdır. Gübrelemek için, yüksek bir potasyum içeriği olan herhangi bir karmaşık gübre kullanabilirsiniz. Yaz mevsiminde prosedürün düzenliliği ayda bir, kış mevsiminde ise en iyi pansumandan kaçınmak daha iyidir. Bu bitkinin iki yılda bir, tercihen ilkbaharda bir kez nakledilmesi gereklidir. Yerde turba küçük bir parçası eklemek daha iyidir - bu engraftment hızlandıracaksardunya ampel, fotoğrafbitkiler. Tencereyi büyütmeye gerek yok ise eski toprağı söküp yenisiyle değiştirebilirsiniz.

Yayılım ampelnaya sardunya tohumu ve kesimler. Tohumların kullanımı zahmetli ve karmaşık bir süreçtir, vejetatif çoğaltma daha basittir. Çelikler kesimler bir günde açık havada kurutulur, daha sonra karbon tozu içine daldırılır. Bir toprak karışımı hazırlayın: turba, kum ve yaprak toprağı eşit parçalara ayırın, dezenfekte ederek harcayın: kaynar su dökün ve 20-25 dakika fırına koyun. Zemin soğuduğunda, inişe başlayabilirsiniz. Köklenme bir ay içinde gerçekleşir. Çok sıkampel sardunyaİlkbaharda ekilen bitkiler, yaz aylarında ilk çiçekleri bıraktılar.

Güzelce bir balkon, pencere düzenlemek istiyorsanızAlp tepesi - bunun için sardunya amper sığacak. Onun özellikleri olsa da, ama çok zaman almaz, ama bu tür bitkilerin görünümü çok güzeldir, çiçeklenme süresi uzun, boyama parlaktır. Çok dekoratif görünüyorlar. Çiçekler, basit veya terry, pembe, kırmızı, beyaz, açık yeşil tonları, sınırsız veya sınırsız - tüm bu sardunya amperi. Bu bitkilerin fotoğrafı yerli bitkilerin sevgilisini kayıtsız bırakmayacak. Zevkinize ve güzelliğin tadını çıkarın!

Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektirAmpel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir

Related news

 • Küllü Kurabiye Tarifi Videosu
 • 2019 Kanvas Tablo
 • Üniversite öğrencileri soğan kabuğundan çay üretti
 • İrmikli Muhallebi Videosu
 • HALKALI ŞEKER ÖRGÜ DÜĞMELİ MAVİ KADIN BOT YAPILIŞI

 • Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 45

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir


  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 97

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 90

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 67

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 16

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 59

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 65

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 64

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 93

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 38

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 23

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 77

  Ampel sardunya, pencereleri ve balkonları süslemek için mükemmel bir seçenektir 27