Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım

Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım


Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 100 31.01.2019, 09:05

Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım

Bahçe çiçek yatak çok meraklı süslüyorbitkiler. Ama her zaman çiçekçi, daha özgün bir şey arıyor, bu da sürpriz olabilir. Örneğin, bir allium: fotoğraf bu bitkinin çiçek kompozisyonuna ne kadar benzediğini gösterir. Ayrıca dekoratif bir yay olarak da adlandırılır. Çok yıllık soğan bitkileri anlamına gelir. Sadece parlak, bereketli çiçeklenme için değil, aynı zamanda iddiasızlığı için de değerlidir. Bir kulübede yetiştirmek çok kolaydır. Mayıstan hazirana kadar allium çiçekleri. Bitkilerin yüksekliği 25 ila 30 cm arasında ve yüksek çeşitler - 150 ila 170 cm arasında olabilir.

Allium Fotoğraf

Sonbahar en uygun zamanbir allium inmek için. Şu anda dikim ve bakım aşağıdaki gibidir. Bir çiçek için bir güneş bandı seçmelisiniz. Toprak nötr asitlik, verimli ve süzülmüş olmalıdır. Önceden, dikimden önce, onu tedavi etmenizi tavsiye ederiz. Organ nakli bitki gerekli her beş ila yedi yıl olmalıdır. Kız soğanları veya tohumları ile çoğalır. İlk yöntem en etkilidir. Ampuller birbirlerinden 8-20 cm uzakta yerleştirilir ve toprağa daldırılarak on ila yirmi santimetre (ekim malzemesinin büyüklüğüne bağlı olarak) derinliğe kadar daldırılır.

Allium ekim ve bakım

Alliumu başarıyla geliştirmek, dikmek vebitkinin bakımı, gübrelemenin yapılmasını gerektirir. Bunun için mineral gübreler veya kompost uygundur. Ayrıca odun külü kullanılması önerilir. Bu işlemi baharda, tomurcukları diktikten hemen sonra, tomurcuklar oluşmaya başladığında ve yaz sonunda tekrarlayın. Çiçeklerin etrafındaki toprak gevşetilmelidir. Kış için humus veya turba ile mulled edilir.

Allium yelken

Nem seven bir bitki allium değildir.dikim ve bakım, toprak kurumaya başladığında toprağın durumunu izlemeyi ve çiçekleri sulamayı içerir. Aşırı su yapmayın. Bu bitkiden büyük acı çekebilir. Çiçeklenme dönemi sona erdiğinde, yapraklar süs soğanı üzerine sarıya dönmeye başlar, sonra ampulleri kazı yapılmalı ve kuru ve iyi havalandırılmış bir odada oda sıcaklığında bir sonraki sonbaharda depolanmalıdır. Kurumadıkları için turba veya talaşa yerleştirilmeleri önerilir. Bu önlemler dikim malzemesinin çürümesini önleyecektir. Bu özellikle yoğun yağışlar sırasında geçerlidir. Hava kuru olsaydı, o zaman ampulleri kazamazsın.

Allium Zinciri

Parlak çiçeklenme ile memnun etmek için uzun olacakYukarıda açıklanan tüm standartları karşılayan Allium, iniş ve bakım. Kendisiyle birlikte bir kaya bahçesi süsleyecek, taşlı bir bahçeye, kaldırımlarda, kayalıklara etkili bir şekilde bakacak. Dekoratif yay, çiçek tarhları ve çiçek yataklarındaki gözü, grup dikimleri diğer çiçeklerle birlikte sunar. Ve bitki çiçeklenmenin sona ermesiyle güzelliğini kaybetmez. Olgunlaşmış tohumları daha az çekici kafa oluşturmaz. Çiçekleri boyamak çok çeşitli bulunabilir. Çiçek salkımının formlarının, detaylarının ve boyutlarının zenginliğini hayran bırakır. Bir zincir altı ila yüz ruble veya daha fazla değişen bir allium satın almak için, uzman dükkanlarda veya bahçıvanlar için internet sitelerinde mümkündür. Ambasador, Gladyatör, Mont Blanc, Gümüş Bahar, Kırmızı Mohicans, Christopher'ın Allium gibi çok güzel çeşitleri.

Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım

Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım

Related news

 • Çilli Ciltlere Bantlarla Makyaj
 • Purse (ödeme sistemi): koşullar, talimatlar, incelemeler
 • Filkete Motifli Tığ Oyası Yapılışı Türkçe Videolu
 • 3 Katlı Şıkır Şıkır Çiçekli Lif Modeli Yapılışı Anlatımlı Türkçe Videolu
 • Perspektif uzun menzilli havacılık kompleksi (PAK DA): Rus stratejik bombacı-yeni nesil bir füze taşıyıcısı

 • Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 75

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım


  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 37

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 87

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 26

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 7

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 94

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 45

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 82

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 100

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 46

  Allium dekoratif yayı: bahçe alanında dikim ve bakım 24