Alla Gerber: biyografi, eserler 2019

Alla Gerber: biyografi, eserler 2019

Alla Gerber: biyografi, eserler 1 15.02.2019, 10:45

Alla Gerber: biyografi, eserler

Alla Gerber, Rus yazar, insan hakları aktivisti, kamu ve politik figür, film eleştirmeni, sivil forumun organizatörlerinden ve katılımcılarından biridir. 1932'de 3 Ocak'ta doğdu.

ebeveyn

alla gerberBaşlamak için kısa bir süre vereceğizYazar hakkında biyografik bilgiler. Moskova'da doğdu. Annesi bir öğretmendir. Baba bir mühendis. 1949'da bastırıldı, 1956'da rehabilite edildi. Moskova Devlet Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde okudu. MV Lomonosov Moskova Devlet Üniversitesi. 1955'te mezun oldu. Hukuk danışmanı ve avukat olarak çalıştı. Yargı kompozisyonları oluşturdu.

gazeteler

Ben kimim1963'ten beri Gerber Alla Efremovna. Çeşitli yayınların sayfalarında düzenli olarak yayınlanmaktadır. Yazarın 1000'den fazla makalesi var. Yayınlandığı ilk gazete - "Moskovsky Komsomolets". Aynı zamanda "Gençlik" dergisinin seyahat muhabiri pozisyonundaydı. Komsomolskaya Pravda, Izvestia ve Literaturnaya gazeta'nın baskılarında çalıştı.

Yaratıcı yol

kamu Yahudi örgütüBunlardan ilki olan sekiz kitabın yazarı"Ben kimim." SSCB'nin Yazarlar Birliği üyesi, "SZH" ve "SK". 1970'ten 1973'e Gorky film stüdyosunda editör olarak çalıştı. 1973'ten 1978'e "Sovyet Ekranı" dergisinde köşe yazarıydı. 1989'da yazarların bağımsız bir hareketi haline gelen “Nisan” derneği organizatörlerinden biriydi. 1990'da ilk anti-faşist sürece katıldı. K.V.'nin mahk withmiyetiyle sona ermiştir. Smirnova-Ostashvili - RSFSR'nin Ceza Kanunu'nun 74. Maddesi kapsamında "Pamyat" örgütünün başkanı. Ulusal nefreti kışkırtmakla ilgili.

etkinlik

Gerber alla efremovnaAlla Gerber 1991 yılında üye olduDemokratik Rusya hareketinde koordinasyon konseyi. Moskova Anti-Faşist Merkez'in organizatörü oldu. 1993'te Moskova'nın Kuzey Bölgesi'ndeki “Rusya'nın Seçimi” organizasyonundan Devlet Duma milletvekillerine seçildi. Duma'da, bir dizi yasa taslağı hazırlamaya çalıştım. Özellikle, milletvekilleri, devlet görevlileri, orta öğretim, aşırılık yanlısı örgütlerin yasaklanması, Nazi sembollerinin propagandası ve ulusal nefretin ayrıcalıklarına ilişkin kısıtlamalar söz konusuydu. Sinema, okul dışı çocuk kurumları, müzeler ve kütüphanelerin korunması konularında yasaların oluşturulmasına katıldı. Rusya Federasyonunda çocuk adalet sisteminin acil tanıtımının destekçisidir.

Parlamenter duruşmanın organizatörü,teması "Faşizmin Tehlikesi" dir. Şahsen kabul edildi ve aynı zamanda bölgenin 1000 seçmeni üzerindeki sorunların doğrudan çözümüne katıldı. 1995'ten bu yana, Geçiş Dönemi'nde Ekonomi Enstitüsü'nde araştırma görevlisidir. Holokost Vakfı'nın başkanı olduğu için kişiliği doğrudan kamu Yahudi örgütü ile ilgilidir. Özellikle öğretmenler için birkaç düzine seminer geçirdi. Aynı zamanda Rusya'nın çeşitli bölgelerinde tutuldular.

Yayın kurulu üyesidir"Holokost Kütüphaneleri." “Holokost'un Tarihi” ve “Haklıların Kitabı” dahil olmak üzere çok sayıda yayını derledi. 2003 yılında Rusya Federasyonu Yahudi Toplulukları Federasyonu'ndan ödül aldı. "5762 Yılın Adamı" ünvanını aldı. Onu "Aydınlanma etkinlikleri" için aldı. 2007'den bu yana, göçmenlerin sorunları ile uğraşan çalışma grubunun başkanı olan Rusya Federasyonu Kamu Dairesi üyesidir. 2014 yılında, Mart ayında Kino Soyuz'dan bir mektup imzaladım "Biz seninleyiz!" Ukrayna'yı destekliyor. Oğul - Zeldovich Alexander Efimovich - Rus senaryo yazarı ve yönetmen.

eserler

1968'de, yazar"Ben kimim." 1969'da "One on One" adlı kitap yayınlandı. 1972'de "Hiçbir şey olmamıştı" çalışması. 1981'de "Çalıştaydaki konuşmalar" kitabı yayınlandı. 1984 yılında "Ilya Fraz Hakkında" ürün ortaya çıkar. 1985'te iki kitap "Vasily Livanov" ve "Kader ve tema" yayınlandı. 1994'te "Anne ve Baba" çalışması ortaya çıkıyor.

araziler

biyografik bilgiAlla Gerber "Anne ve Baba" kitabındabazen bir insan yalnız kalmak ister. Hangi sabırsızlıkla misafir akrabalarının misafirlerini davet etmesini bekler. Oraya değillerse, herşeyi yapabilirsin. Ancak, yıllar geçtikçe insanların uzun zamandır beklenen özgürlüğüne dair hatıralarında hiçbir şey kalmaz. Sadece annemin en sevdiği tabağın parçaları korunur, dolaptaki delikler, tanıdık bir masanın üzerindeki bezle kitap ve lekeler içerir. Hafızanın akşamları kurtulabildiği her şey, baba ve anne evde değildi.

Bir sonraki kitap tartışmaya değer."Inna Churikova" denir. Pasajın yaklaşık 30 yıl sürdüğü iki bölümden oluşur. Ülke değişti. Oyuncu sahnede ve sinemada yeni roller oynamayı başardı. Alla Gerber Inna Churikova ile altı görüşme yaptı. Bu dönemde konuşma, oyunculuk mesleğinin sınırlarının ötesine geçti. Yaşamda, ailede, çocuklukta, toplumda meydana gelen değişimlerdeki en önemli olaylarla ilgilidir. Yazar, özellikle nesnelliği sağlamak ve materyali tarafsız bir şekilde sunmak istiyorsanız, kimin hakkında zor yazdığı aktörlerin olduğunu kabul eder. Bu terimin genel kabul görmüş anlamıyla değerlendirilmek istemezler. Onları araştırmayın ve sökmeyin. Onlar sadece sıradışı kelimelerle, şiirsel ve endişeli olarak konuşulabilirler. Yazara göre, şu anda, metodolojik olarak doğrulanmış, alıntılarla dolu, ayrıntılı çalışmanın yazıldığı, tamamen bilimsel sinematografi ve tiyatro çalışmalarının sıkıntısı yoktur. Bu tür eserlerde tarihsel koşulları, bağlantıları, görüntülerin analizini bulabilirsiniz. Bununla birlikte, sanatçının ruhu, sanatın kendisi de fark edilmeden kaybolur. Bununla birlikte, yazar bilimsel çalışmaların faydalarını tanır.

Alla Gerber inanılmaz bir fenomen hakkında bir kitap hazırladıSanatta - Inna Churikova. Bu çalışma sinematografik edebiyat için çok sıra dışı. Yazar, muhtemelen, en çok, bu aktrisin sanatsal ve insan görünümüne karşılık gelen nadir bir tür bulmayı başardı. Inna Churikova da tarafsız, nesnel yazımı gitmeyen bir sanatçı. Sıradışı ifadelerle konuşulmalı, sınıflandırılmaya çalışılmamalı, bununla empati kurmalı. Bu nedenle, yazarın seçtiği tür oldukça başarılı görünüyor. Düzyazı, etüt, lirik monolog olarak bir şiirdir.

Alla Gerber: biyografi, eserler 2019

Alla Gerber: biyografi, eserler 2019

Related news

 • Diş Hekimliği Dzerzhinsk: iletişim bilgileri, açıklama, değerlendirme
 • Rusyanın Ankara Büyükelçisi Yerhov: Türkiye ve Rusya arasında tabu konular yok
 • Kahramanlık eylemi hakkında: okul çocukları için bir makale

 • Alla Gerber: biyografi, eserler 69

  Alla Gerber: biyografi, eserler


  Alla Gerber: biyografi, eserler 100

  Alla Gerber: biyografi, eserler 74

  Alla Gerber: biyografi, eserler 55

  Alla Gerber: biyografi, eserler 84

  Alla Gerber: biyografi, eserler 20

  Alla Gerber: biyografi, eserler 66