Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 2019

Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 2019


Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 42 14.02.2019, 22:55

Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler

Sir Alfred Hitchcock - İngiliz ve Amerikanmastodon film yönetmenliği, yönetmen, senarist, yapımcı. O analog film içeren değildi "Lady Vanishes" çalışır "39 Basamak", "Bir Şüphe Gölge", "Rebecca", "Vertigo", "Arka Pencere", "Kuşlar" ve eşsiz "Psycho" amansızca gerilim tarzına değiştirdi. Bir kuklacı ipler seyirci duyguları kontrol gibi Maestro, o gerilim dünyanın kinoobschestvennostyu usta adını aldığı için benzersiz bir mimari tarzı oluşturmuştur. Onun yarattıkları ayrıldıktan sonra Araba sözlük eleştirmenleri sıkıca "Hitchcock" terimini yerleşik.alfred hitchcock

Takipçi için temel

Yirminci yüzyılın başlangıcı ve ortasında geleneksel olarak korkusofistike çağdaş izleyicide telaşlı bir gülümseme uyandırıyorlar. bolshinstvaetih resimlerinde farklı olarak, hala Hitchcock eserleri ve izlerken sinir en fazla iterek, izlerken izleyici salonunda gergin atmosfer tutarak, onların acil görev ile çok iyi.

Filmleri en çok saygı gören Alfred HitchcockWilliam Friedkin, David O. Russell, Quentin Tarantino, Michael Mann ve Guillermo del Toro gibi modernitenin ünlü yönetmenleri, bir kuşaktan fazla film yapımcısının yaratıcı tarzının oluşumunu etkiledi. Dahası, genel olarak sinematografinin gelişimini etkiledi. Hitchcock'un projelerinde, Rüya Fabrikasının en parlak yetenekleri çalışıyordu: Grace Kelly, Ingrid Bergman, James Stewart, Anthony Perkins, Sean Connery ve diğerleri. alfred hitchcock filmler

Yaratıcı yolun sonucu

Yaratıcı kariyerinin tamamlanma döneminde yönetmenAmerikan Film Enstitüsü'ne layık görüldü ve Büyük Britanya Kraliçesi II. Elizabeth'den şövalye unvanını aldı. Dünya sinema endüstrisinin klasikleri haline gelen 55 uzun metrajlı film, Alfred Hitchcock tarafından bırakılan değerli bir miras. Korku Kralı'nın filmografisi de televizyon dizisinin 21 bölümünü içeriyor. Hitchcock, 1944'te filme alınan 2, tamamlanmamış proje ve iki belgesel filmi sunuyor.

Modern gerilim Hitchcock'un babası denirKazalarla değil, filmlerinin gösterimi sırasında, seyirciden ayrılmak için acele eden pek çok seyirci, bazı bireyler bile bilincini yitirdi. "Psiko" nun psişesine yaptığı kanonik saldırı sahnesi, filmdeki en korkunç sahnelerden biri olarak konumlandırılıyor. Bu etki sadece Alfred Hitchcock tarafından gerçekleştirilebilir.Alfred Hitchcock

Biyografi. çocukluk

Türün gelecekteki ataları banliyölerde doğdu1899 yazının son ayında Büyük Britanya'nın başkenti. Katolikliğin ateşli adananları olan ebeveynler, oğlunu Cizvit Koleji'nde okumak için gönderdi. Maestro biyografisinin araştırmacılarına göre, dünya görüşünü ve etrafındaki dünyayı algılamayı kararlı bir şekilde etkileyen bu dönemdi.

Alfred Hitchcock bir daha çocukluk geçirdişok. Bir gün babasına erken yaşta itaat etmeye cesaret edemedi. Polis devriyesini aradı ve ona dikkatsiz bir yavru öğretmesini istedi. Polis çocuğu istasyona götürdü ve kısa bir süre hücre hapsinde kilitlendi. Hayatta kalan şok durumu, çocuğun ruhsallığı üzerindeki izini bıraktı: bir yetişkin olarak, kolluk görevlileri ve yasalardan korkuyordu. Bireysel resimlerin parsellerinde, haksız suçlamadan önce karakterlerin panik korkusunun saikini açıkça izler.Alfred Hitchcock

gençlik

Üniversitede bir dönem geçirdikten sonra - en sıkıdisiplin, baskı ve sürekli korku - Alfred Hitchcock, 1914 yılında mühendislik okulu, navigasyon, mühendislik, mekanik ve akustiği okumayı tercih ettiği bir yere geldi. Paralel olarak, sanat eleştirisi üzerine bir dersler dersine katılıyor. II. Dünya Savaşı'nın patlak vermesinden sonra, istikametin geleceği gönüllülerin saflarına katılmaya yönelmişti, fakat obezite nedeniyle rezervde tutuldu.

Kariyer Hitchcock, reklam departmanınınelektrokablo üretimi yapan firmalar. TB'de posterlerin üretimi için standart bir sipariş aldığında. Alfred başkanı komik bir sürpriz bekliyordu: bitmiş posterlerde, olağan elektrik teli Hitchcock tarafından bir cinayet silahı olarak sunuldu. Bir astronun standart dışı kararını değerlendiren patron, film stüdyosunda kendini denemek için usta bir çalışanı tavsiye etti. Bu nedenle, beklenmedik bir şekilde, geleceğin yönetmeni film endüstrisine giriyor.alfred hitchcock filmografisi kısa

İlk adımlar

Aslen Alfred Hitchcock, fotoğrafıŞu anda stüdyo fuaye süsleyen, bir elektrikçi olarak kabul edildi. Daha sonra hazır filmlerin yazılmasına emanet edildi. Kendisini yaratıcı atmosfere, sinemanın büyülü dünyasına kaptırmış olan Alfred kısa süre sonra filmler için senaryolar yazmaya başladı ve yönetmen yardımcısı pozisyonunu aldı. Yönetmenin ilk çalışması, Hitchcock'un 1925'te fotoğrafladığı "Keyiflerin Bahçesi" adlı kurdele. Ancak, bir yıl sonra klasik bir dedektif tarzında çekilen "Dağ Kartalı" resmiyle sinema tanıtımının dikkatini çekmeyi başardı. Film yapımcısı yazarının ilk ses filmlerinden, Alfred Hitchcock'un gösterdiği yaratıcı el yazısı ve yazarın tarzından etkilendi. "Elstree Çağrısı", "Şantaj", "Cinayet" filmleri yazarının tekniğini kullandığı ve daha sonra "gerilim" terimiyle gösterilen ilk projeler oldu.

Hitchcock'un ilk resimlerinden en başarılıticari olarak başarılı ve film eleştirmenleri tarafından sıcak bir şekilde kabul edilen "Lady kaybolur" ve "39 adım" olarak kabul edilir. Bu filmlerden birincisi New York Guild of Film Eleştirmenleri Ödülü'ne layık görüldü, bu yüksek takdir, yönetmenin başka başyapıtlar yaratması için motive oldu.alfred hitchcock fotoğraf

"Amerikan" dönemi

Dünya tanınmasından sonra Alfred Hitchcock alırtanınmış yapımcı David Selznick'in Hollywood'a taşınması için cazip bir teklif. Yönetmen "Rebecca" nın ilk Hollywood resmi kendini gişede haklı çıkarır ve aziz "Oscar" ı alır. Tanıma, yönetmenin üreticilerin emirlerini yerine getirmemesine, istediklerini çekmek için izin verir. Hollywood'da, bir yıl boyunca neredeyse bir film yayınlıyor, bunların arasında basit dedektif filmleri, gerilim filmleri ve ideolojik resimler yer alıyor. Alfred Hitchcock neredeyse tüm türler denedi. Filmografinin (kısa filmler de dahil) yönetmenlerin de başarısızlık olarak tanınan filmleri vardır. Örneğin, film topluluğunun yayınlanmasından sonra, yönetmenin kendisini tüketmiş olduğuna dair aceleyle karar verdikten sonra, "Sahnenin Korkusu".alfred hitchcock biyografi

Yaratıcılık zirvesi

XX yüzyılın 50-60'ları zirve olarak kabul ediliryaratıcılık Hitchcock. Bu dönemde Hitchcock'un yazarının üslubu haline gelen “Vertigo”, “Avluya açılan pencere” ve “Kuzey-batıdan kuzey” filmleri kiralanmaktadır.

Ancak, çalışmadaki en önemli resimHitchcock, "Psycho" filmidir - en korkunç, en meşhur, ilgisini yitirmeyen, yenilikçi ve zaferini yeniden üretmeye yönelik tekrarlanan girişimlere rağmen, eşsiz bir özelliktir. Sinemada, kötü şöhret, sınırın ötesine getirilir, ince bir çizgi, bunun ötesinde, deliliğin uçurumu. Bu zekice Alfred Hitchcock tarafından tanıtılan eşsiz baskıcı Müzik eşliğinde Bernard Horrmanna ve yenilikçi yönü, kurulum arasında değişen mükemmellik tüm sinematik araçları, sanatsal ifade tekniklerini honlanmış.

Yenilikçinin filmografisi (en iyi filmler) içerir"Kuşlar" olarak adlandırılan en heyecan verici film projelerinden bir diğeri. Sinemada tüyler ürpertici bir kötülük, asil karakterlerin peşinde koşan, akıl almaz kaderlerin tipik bir metaforik Hitchcock imgesi. Bu resim, bir Cizvit kolejinde ilkokul eğitimi almış olan Hitchcock'un, Hıristiyan emirlerini onurlandıran bir Puritan olduğu gerçeğinin bir başka kanıtı olarak hizmet ediyor.

Yolculuğun sonunda

"Kuşlar" Alfred Hitchcock'un zaferinden sonra daha fazla vurduBirkaç film, ama böyle bir sağır edici başarıya sahip değildi. Maestro'nun son eseri 1976 yılında çıkarılan "The Family Conspiracy" adlı resim olarak kabul edilir. Söylentilere göre, bu Hitchcock'un ardından tüm personeli reddetti, üretimi kapattı ve gitti.

Hitchcock onun içinde görünme alışkanlığı vardıbir kameoda sinematografi, çerçevede sokak bakışları ya da ara sıra geçenler şeklinde gösterilir. Yaratıcı yolun sonunda, yönetmen kasten gizemli bir hal ile yaşamını çevreleyen bir mistik çevre yarattı.

Tüm hayatı Hitchcock tek kadın için doğruydu -kocası için güvenilir bir destek olan karısı Alme Revil. Ölümünden sonra yönetmen iyileşemedi, alkol bağımlısıydı. 1980'de korku kralı öldü ve 80 yaşına ulaştı. Cesedi yakıldı, ve iradesine göre küller, Pasifik Okyanusu'nun engin genişliklerine yayıldı.

Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 2019

Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 2019

Related news

 • Yapay taştan yapılmış masa üstü: müşteri incelemeleri ve özellikler
 • Irbis pitbike TTR-110 İncele
 • Bütün Sandviç Tarifi

 • Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 27

  Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler


  Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 95

  Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 2

  Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 39

  Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 64

  Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 25

  Alfred Hitchcock: Biyografi, Filmografi, En İyi Filmler 22