Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 2019

Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 2019

Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 69 04.02.2019, 19:08

Alexei Tolstoy'un "Nikita'nın Çocukluğu" hikayesi özet

Fransa'da göçmenlik içinde kalmak ve anavatanına dönmenin son derece hayalini kurduğu Kont Alexei Tolstoy, en şiirsel çalışmasını "Nikita'nın Çocukluğu" nu yarattı.

çocukluk nikita özeti

Bu otobiyografik hikayenin kısa içeriği, yazarın kaygısız çocukluğunun geçen yılını kapsıyor.

Bir otobiyografik çalışma fikri

Üvey babası AA’nın evinde yaşıyordu. Sosnovka bölgesinde, Samara yakınlarındaki kendi babası olarak sevdiği Bostroma. Ana karakter - erkek Nikita - yazar kendi zengin hayal gücü ve izlenim verebilirliği verdi. Ebeveynlerinin görüntüleri yazarın kendi türüne göre yarattığı. Üstelik, Nikita'nın annesi de Alexei Tolstoy'un annesi Alexandra Leontievna ile aynı şekilde çağrılıyor. Öğretmen Arkady İvanoviç'in görüntüsü, gerçek kişi olan öğretmen Arcady Slovokhotov'a dayandırıldı. İsim değiştirmeyen yazar çocukluk arkadaşlarının anlatısını tanıttı - Mishka Koryashonok ve Stepka Karnaushkin. "Nikita'nın Çocukluk" hikayesi çeşitli karakterlerden zengindir. Çalışmanın özeti, okuyucunun çocukluğun peri masalı dünyasına dalmasıyla çok kısa bir şekilde ifade edilebilir.

Nikita'nın büyüleyici dünyası

Çocuk kendini sevgili kalbin bir parçası olarak algılarbozkır ortasında bulunan homestead. Bu Nikita bir mucizeyi andırıyor: yüzlerce kilometre çıplak alan ve ebeveynlerin evi çevresinde - geniş ve yoğun bir bahçe, bir gölet. Kavaklar büyür, kavak, söğüt, lindens.

Kalın çocukluk nikita kısa içeriği

Eser, evin kendisinin, ekonomik binalarının, ahırların ve ahırların değil, bahçenin, göletin, barajın ayrıntılı bir açıklamasını vermektedir.

Onun bir çocuğun müthiş açıklaması verilirgizemli oda ve kütüphanede eski kitapların sıkışık bağları. Bu ev, büyükbabam Afrina Afrikanich hakkında mutsuz aşkla tükenmiş aile efsanelerini koruyor. O, Nikolina'nın annesinin hikayelerine göre, garip bir yaşam tarzı yarattı. Geceleri okudum ve yazdım ama gün boyunca uyudum. Büyükbabam çiftliği terk etti, avlular ondan kaçtı, tarlalar tarlada büyüdü ...

Çok renkli ve sulu sahnelerle dekore edilmiştir.Doğa çalışmasının tefekkürü "Nikita'nın Çocukluğu." Hikayenin özeti, doğanın çocuğu olan bu birliğine indirgenebilir. Sadece bir parçası olduğunu hissetmez, aynı zamanda ön-fantezi olan imgelerle de algılar. Mesela, Nikita'nın algılayışındaki sancak, insan nitelikleriyle, Zheltukhin takma adını aldığı ölçüde sahip oldu. Ana karakter kediyi sadece Vasili Vasilich değil, ana karakterini çağırır, hem üvey babasının atlarını hem de parlak Oriole ya da vokal bir gırtlak gibi görünen her kuşu şairleştirir.

Hikayenin başlangıcı

"Güneşli sabah" bölümünden başlıyor "Çocukluk. Nikita "Özet hikaye - bacaya kulübe örtbas kar cazibesi, rustik rebyatney ortasında olan oyunlar hakkında bir hikaye; kaynak suyu Mad akışı, karanlık bahçesi Temmuz fermuarlar tarafından yaktı; süt gibi Eylül kalın, sis oğlan bütün hayatını gördü. Mevsimlerin bu sürekli dansının ortasında insanlar organik ve doğal olarak geçer, doğum ve ölüm gün doğumu ve gün batımı gibidir.

çocukluk nikitasının kısa bir hikayesi

Bu anlatının belirli çocuk mantığıÜrün tarafımızdan yazılan kısa içeriği not etmekte başarısız olamaz. Tolstoy "Çocukluk Nikita," kendi içinde, üzerlerinde çalışırken kendisinin anılarında yazdığı özel bir zevk nostaljik havasını tanıttı. Çok nazik, yazar o dede kez sevdiği verdi emlak halkasının boş bir odada bulunan ile, kız kardeşi Lila atıfta umurunda nasıl anlatıyor. Halka, birkaç yıl boyunca duvar saatinde duran, aslan başlarıyla bir vazo içinde yatıyordu. Ve o Lilja (Nikita onu parmağında yüzük koymak) özellikleri olan portre Amazon bir perde gizli bir odada duvara asılı büyük-büyükannesi için oldukça benzer. Alexey Tolstoy bu bölüm hakkında yazdı.

Bir otobiyografik doğa çalışması

Yazara göre ayırırsak ne fark edeceğiz?kahramanı özlü, özlü içerik hayatının en romantik yılı hakkında anlatı? Tolstoy "Çocukluk Nikita" Leo Tolstoy geleneğini devam etmek, türün kurallarını takip ( "Çocukluk, ergenlik, gençlik"), M. Gorki ( "çocukluğunun", "halk".), Aksakov ( "Çocukluk Yıl Bagrov torunu" ).

Nikita çocukluğunun kısa bir kitabı

Tüm bu kitaplar yetişkinler tarafından okumak için değerlidirinsanlar, özellikle ebeveynler. Onlar otobiyografik ve çocuğun nasıl düşündüğünü, eylemlerinin nedenlerini açıklamaya yardımcı olur. Bununla birlikte, yazarın bu sanatsal otobiyografilerden bahsetmiş olsaydık, Alexei Tolstoy'un, üçüncü bir kişiden çocukluk hakkında konuşmuş olan yukarıda bahsedilen tüm klasiklerden sadece biri olduğuna işaret edilmelidir.

Mevsimlerin çocuğu tarafından şiir

"Nikita'nın Çocukluğu" hikayesinin özetiNoel'de misafirperver kutlamalarla bizi bilgilendirir. Ev sahibi köylülerin çocukları, tıpkı sahibinin çocukları gibi, ağaç üzerinde oyuncak yaparlar. Ve onlarca mumla süslendiği ve yakıldığı zaman, ev sahibinin evindeki tüm çocuklar, bu hediyelerden memnun olurlar. Bu tatil hikayenin ana karakteri diğerlerinden daha çok seviyor.

İlkbaharın ve uyanık doğanın açıklamasıKitabın içinde önemli bir yer tutan "Nikita'nın Çocukluğu" kitabının özetinde yer almaktadır. Her şeyden öte, kahramanın kendisi, doğa ile özdeşleşir, içten gelen tüm doğal kaynakların kendisine özgü olduğu ruhun emrine içtenlikle inanır. Bozkırlarda Mart ayında eriyen karların on binlerce akışından memnun. O, zevk, "keskin ve temiz" havada baharda tam bir meme nefes. Ve çok önemli bir şey, nehrin üzerinde, şiddetli öfkesini gösterdiğinde, barajın üzerinde yükselirken ve havuzlara düşen bir gürültü ile buzdağı gibiydi.

Ve sonra Alexei Tolstoy çocuksu bir şekilde yazıyorcoşkuyla Orioles Maya bal trill hakkında. Sıcak yaz gökyüzünde yüzen bozkır kartalı hakkında bize "Nikita'nın Çocukluk" adını veriyor. Bu çalışmanın çok kısa içeriği daima kahramanın ve onun etrafındaki dünyanın ortaya çıkmakta olan kişiliği arasındaki bağlantıyı göstermektedir. Bu, çocukluğun belirleyici özelliği değil midir? Belki de Alexei Tolstoy bizi bu nüansın gerçekleşmesine getiriyor?

Çocuğun bu birliği hissetme ihtiyacıkişiliği için son derece önemlidir. Bu nedenle, öğretmen Arkady İvanoviç bile, nehre bakmak için dersten kaçarken onu azarlamıyor. "Bir sepetinde bir beşikte gibi, Nikita uzak dünyalar bakarak, yıldızların altında gidiyordu.": Bu "vagonunda" bölümünde yazarı romantik karşılaştırma olarak kullanılan tesadüf değil

Sonuç

Parçanın orijinal başlığı "Çok Güzel Şeylerin Öyküsü" gibi geldi. Yazar tarafından tek bir ilhamla, tek bir ilhamla yazılmış olduğu açıktır.

çocukluk nikita çok kısa içerik

Hikayenin son bölümünde kısa bir başlık var -"Check out". Sonu, Nikita'nın ikinci sınıfa girmek için sınava girmeyi başardığı mesajıyla başlıyor.

Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 2019

Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 2019

Related news

 • Krizolitin özellikleri, benzersiz güzellikteki maskot taşı
 • Kupta Tiramisu Tarifi
 • Marka Kırmızı İplik
 • Blizzardın Hearthstoneundan Dudak Uçuklatıcı Rakamlar
 • Sinematerapi

 • Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 21

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet


  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 45

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 36

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 28

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 45

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 98

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 33

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 70

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 1

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 95

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 85

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 87

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 53

  Alexei Tolstoyun Nikitanın Çocukluğu hikayesi özet 31