Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 2019

Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 2019
17.05.2019

Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 40

Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi

Alexei Kalyuzhny en başlıklı biridirbağımsız Belarus tarihinde hokey oyuncuları. Kariyerinin çoğunu çoğunlukla Rus takımlarında geçirdi, Olimpiyat Oyunları ve dünya şampiyonalarında yer aldı.

Erken yıllar

Gelecek forvet uzak 1977 yılında doğduMinsk'te yıl. Erken spor yapmaya başladım. Çocukluğumda hokey "Gençlik" spor okuluna gittim. Onun yaş kategorisinde en çok umut vaat eden oyunculardan biriydi. Akranlarının arka planında küçük bir büyüme ve yoğun bir fiziğe karşı durun. Koçlar, çocuğun potansiyeline sahip olduğunu fark ettiler ve bu yüzden ona biraz daha ilgi gösterdiler. Sırasıyla, profesyonel bir oyuncu olarak buzla çıkmak için bir gün mutlu bir şekilde nişanlandı ve hayalini kurdu. 1990'lı yılların başlarında genç adam Belarus'ta performans göstermeye devam ediyor ve büyük deneyimler kazanıyor. Bir noktada, kendi ülkesinde başarı elde etmek için çalışmanın mümkün olmadığını ve bu nedenle Rusya'ya gitmeye karar verdiğini biliyor. Daha sonra ortaya çıktığında, Alexei Kalyuzhny doğru kararı verdi.

Yetişkin kariyeri

Alexei Kalyuzhny

On yedi yaşındayken tam teşekküllü olurMoskova "Dinamo" nın oyuncusu. Uyarlamadaki zorluklar nedeniyle sadece iki maçta yer almayı başardı. Sezon 1995-1996 Neftekhimik'in bir parçası olarak başladı. Hokey oyuncusu sadece on sekiz yaşında olmasına rağmen, oldukça emin bir oyun gösterdi ve ertesi yıl Dinamo'ya döndü. 1996-2000 yılları arasında Muskovitlerin temel kadrosunun istikrarlı bir oyuncusuydu. Bu süre boyunca neredeyse iki yüz oyun geçirdi ve yirmi sekiz gol attı. Alexei Kalyuzhny gibi bir sporcunun başarılarının fark edilmeyeceğini belirtmek gerekir. Hokey oyuncusu Magnitogorsk'tan Metallurg'a en çok umut verenlerden biri olarak hareket ediyor.

2000'den 2002'ye kadar temelde istikrarlı bir oyuncuyduMagnitogorsk takımı. Yüz maçtan fazla zaman harcadı ve birçok önemli gol attı. İyi istatistiklere rağmen, Metallurg yönetimi Belarusluların hizmetlerini terk etmeye karar verdi. Gelecek sezon Severstal'da başlıyor. Elli kavgada ve hesabında otuz üç puanlık kayıtlarda yer alır.

2003-2004 Şampiyonası daha az başarılı olmaz. Hokey oyuncusu neredeyse tüm maçlarda oynar ve bir varlığa otuz iki etkili eylemde bulunur. Aynı yıl yerli "Gençlik" tarafından davet edildi. Alexei Kalyuzhny'nin playofflarda takımına yardım etmesi gerekiyordu. Bu görevle katı beşte başa çıktı.

2004'ten 2008'e kadar “Vanguard” ın renklerini koruyor. Bu dönem bir sporcunun kariyerinde en başarılı olanlardan biridir. Hemen hemen bütün maçlarda yer alır ve hesabına çok miktarda puan yazar. 2008'de iki mevsimi elinde tutan Moskova "Dinamo" ya döner. İyi bir oyuna rağmen, "Vanguard" a geri dönmeye karar verir, yine iki yıl boyunca mükemmel performans gösterecektir. Omsk takım hokey oyuncusu ayrıldıktan sonra "Lokomotif" oynayacak ve Minsk "Dinamo" da gün batımı kariyerine gidecek. Alexei Kalyuzhny adında çok yoğun bir atlet. Her takımdaki oyunların fotoğrafları, hokey oyuncunun unutulmaz albümlerinde önemli bir yer tutuyor.

Belarus milli takımında

aleksey Kalyuk hokey oyuncusu

Beyaz Rusya için oynamak için Alexey 1996 yılında başladıyıl. Hokey oyuncusu Dünya Kupasında yer aldığı bir gençlik takımıydı. Bir yıl sonra yine henüz yirmi yaşında olmayanların takımına girer ve yine kompozisyonunda dünya şampiyonluğuna gider. Aynı yıl, ilk kez, ülkenin ana ekibi bir meydan okuma alır ve bir yetişkin uluslararası şampiyonasında bir katılımcı olur. Yedi maçta oynadı ve üç gol attı. Bu turnuvadan sonra Alexei Kalyuzhny kelimenin tam anlamıyla tüm dünya için ünlü uyandı. Ve 1998'de tüm oyunların katılımcısı olduğu Olimpiyatlara gitti, ancak takım sadece yedinci sırada yer aldı.

Kariyerinde kışın üç kez oynadıOlimpiyat Oyunları ve dünya şampiyonasında on dört kez. Milli takımın istatistiklerine gelince, şu şekildedir: seksen dokuz maç, yirmi altı gol ve otuz altı asist.

Başarılar ve ödüller

Alexey Kalyuzhnyi fotoğraf

Kalyuzhny Alexei tarafından oldukça fazla ödül kazandı. Ödül listelenmezse biyografisi tamamlanmayacaktır:

 • "Vanguard" ın bir oyuncusu olarak Avrupa Kupasının sahibi oldu.
 • 2008 yılında Spengler Kupası'nı kazandı.
 • İki kez Rusya Federasyonu'nun şampiyonluğunu kazandı.
 • Belarus şampiyonu.
 • Belarus'ta iki kez en iyi hokey oyuncusu.

Bir sporcunun tarih içindeki yeri

Kalyuzhny Alexey Biyografi

Gerçeğine rağmenKalyuzhnyKariyerinin çoğu Rusça olarak geçirildiekipleri, o kendi yerli Belarus sporunun gerçek bir efsanesi. Ülkenin milli takımı için bu başarıları başardı. Elbette, bu kişi Sovyet sonrası dönemin en iyi saldırganlarından biri olarak tarihe geçecek. Aynı zamanda Rus taraftarları tarafından her zaman yüzde yüz için spor yapan bir hokey oyuncusu olarak hatırlanacak. Çok sayıda genç sporcuya eşittir.

Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 2019

Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 2019

Related news

 • Kurucu Meclis (1917). Kurucu Meclis Seçimleri
 • Mevsim geçişlerinde anne-babalara öneriler
 • Reçelli Kruvasan Tarifi
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • Sivri örgü nasıl yapılır: adım adım talimatlar

 • Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 40

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi


  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 14

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 95

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 92

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 65

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 83

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 16

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 95

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 75

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 46

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 88

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 92

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 62

  Alexei Kalyuzhny: spor başarıları ve biyografi 73