Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 2019

Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 2019

Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 87 08.02.2019, 13:59

Alexander Nikolaevich Ostrovsky'nin "Fırtına" adlı oyununda Kuligin'in imajı

BİR Ostrovsky, 1859'da, "Fırtına" adlı oyununu yarattı; buna, toplumsal yaşamın devriminin, değişen toplumsal temellerin zorlu konularına değindi. Alexander Nikolayevich zamanının çelişkilerinin özüne girdi. Zorbaların renkli karakterleri yarattı, görgü kurallarını ve yaşam biçimlerini açıkladı. İki görüntü, zulmün karşı dengesi olarak görev yapıyor - bunlar Kuligin ve Katerina. Makalemiz birinci ilete ayrılmıştır. "Kuligin'in" Gök gürültülü fırtınası "oyunundaki görüntüsü bizi ilgilendiren bir konudur. A.N.'nin portresi Ostrovsky aşağıda sunulmuştur.

fırtınalı bir oyunda bir kuligin imajı

Kuligin'in kısa tarifi

Kuligin, kendi kendine öğretilen bir tamirci, küçük bir burjuvadır. Kudryashov (birinci işlem) ile bir konuşma olarak okuyucunun şiir doğaseverlerin görüntülenir. Bu kahraman, Volga'ya hayranlıkla bakar, mucizevi bir şekilde ona alışılmadık bir görünüm verir. A.N.'nin oyundaki Kuligin'in imajı. Ostrovsky "Fırtına" aşağıdaki ayrıntılarla desteklenebilir. Dreamer doğası gereği, henüz bu karakter para ve güç kaba güç her şeydir ki mevcut sistemin adaletsizliği fark eder. O, "vahşi adetler", bu şehirde Boris söyler. Sonuçta, para kimin, o daha onun yazılarında bir sermaye biriktirmek amacıyla, fakir köleleştirmek istiyor. Kahraman hiçbir şekilde aynı değildir. Kuligina dram "Fırtına" Özellikleri tersidir. Bütün insanlar için refah hayalleri, iyi işler yapmaya çalışıyor. "Fırtına" oyununda Kuligin'in imajını daha ayrıntılı bir şekilde sunalım.

Kuligin ve Boris arasındaki sohbet

Adanın fırtınası oyunda Kuligin'in imajı

Boris, bizimle olan ilgisini bizimleÜçüncü sırada akşam yürümek. Kuligin yine doğa, sessizlik ve havaya hayran kaldı. Ancak aynı zamanda şehrin henüz bir bulvara kavuşmadığı ve Kalinov'taki insanlar yürümediğinden şikayet ediyor: Herkesin kapısı kilitli. Ancak hırsızlardan değil, başkalarının aileyi zafer kazanmalarını engellemek için. Kuligin'in dediği gibi, bu kilitlerin arkasındaki çoğu "sarhoşluk" ve "karanlığın savuşturulması" dır. Kahraman "karanlık krallığın" temelleri üzerinde öfkeli, ancak öfkeli bir konuşmadan hemen sonra şöyle sesleniyor: "Eh, Tanrı onlarla olsun!", Sanki konuşulan kelimelere yol açıyor gibi.

Onun protestosu neredeyse sessiz, kendisini ifade ediyoritirazlarda yalnızca. Ostrovsky'nin "The Storm" oyununda Kuligin'in görüntüsü, bu karakterin Katerina gibi açık bir meydan okuma için hazır olmadığı gerçeği ile karakterize. Kulisin, Boris'in kendisine yaptığı şiir yazmaya davet ederek, "canlı yutkundu" şevkinde bulundu ve konuşmalarında şimdiden neyi aldığını şikayet ediyor.

Wild'a gönderilen talep

Kuligina'ya, ısrarla ve eşzamanlı olarak nezaketen Wild'a malzemelere para vermesini istediği için teşekkür etmek isterim. Bulvarın "ortak yararı için" bir güneş saati kurmalarını istiyorlar.

fırtınanın bir dramında bir kuligin imgesinin karakterizasyonu

Kuligin, maalesef sadece karşınıza çıkıyorcehalet ve edepsizlik. Sonra kahraman fırtınalar şehirde sık görülen bir fenomen, çünkü Saveliy Prokofych, en azından muslukları yıldırım, ikna etmeye çalışıyor. Bu konuda başarı sağlamayan Kuligin, bir el dalgasıyla ayrılmaktan başka bir şey yapamaz.

Kuligin bir bilim adamıdır

İlginin kahramanı bir bilim adamıdır,doğayla alakalı olarak, güzelliklerine duyusal olarak zararlıdır. Dördüncü bir eylemde kalabalığa bir monologla döner ve insanların içine gök gürültülü fırtınadan ve diğer doğal fenomenlerden korkmamasını açıklar. Onlara hayran olmalı, onlara hayran olmalıyız. Bununla birlikte, şehir sakinleri onu dinlemek istemiyorlar. Eski geleneklere göre yaşıyorlar, bunun Tanrı'nın cezası olduğuna, bir fırtınanın felâket olduğuna inanmaya devam ediyorlar.

Kuligin'i gösteren insanlar hakkında bilgi

"Fırtına" oyununda Kuligin'in imajı,Bu kahramanın insanda çok iyi olduğu gerçeği. O, empati kurabilir ve etkili, doğru tavsiyede bulunabilir. Bu nitelikler, kahraman özellikle Tikhon'la bir konuşmada gösterdi. Ona düşmanları bağışlamanın ve zihinlerini yaşamanın gerekli olduğunu söylüyor.

Sudan ölü çeken bu kahramandı.Catherine ve Kabanov'u getirerek cesedini alabileceklerini söylediler, ancak ruh onlara ait değil. Kabanovlardan çok daha merhametli Yargıç önünde göründü. Bu kelimelerden sonra Kuligin kaçıyor. Kendi kahramanının kendi kusuru bu acı yaşıyor ve onu bu kızın intiharının faili olan insanlarla paylaşamıyor.

Beyaz karga

Bir oyunda bir kuligin ve bir ada fırtınasının görüntüsü

Kalinov'da, ilgilendiğimiz kahraman beyaz bir karga. Ostrovsky'nin "Groza" oyununda Kuligin'in imajı, bu karakterin düşüncesinin diğer insanların düşünce biçiminden önemli derecede farklı olması ile karakterizedir. Diğerlerinin özlemleri ve değerleri vardır. Kuligin, "karanlık krallığın" temellerinin haksız olduğunu, sıradan insanların yaşamlarını iyileştirmek için onlarla savaşmaya çalıştığını fark etti.

Bize ilgi duyan kahraman sosyal hayaller kuruyorKalinov'un yeniden örgütlenmesi. Ve muhtemelen, maddi destek buldu ve kendine iyi fikir veren insanlar bu şehri önemli ölçüde iyileştirmeyi başardı. Halkın refahı için arzu, belki de diğerleriyle birlikte "Groza" oyununda Kuligin'in imajı olan en sempatik özelliktir.

Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 2019

Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 2019

Related news

 • Evde pratik tost ekmeğinden yapılan tatlılar
 • Çok İzlenen Videolar
 • Farklı 16 Akıllı Düzenleme Fikri
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • F.Bahçe gelecek için kötü sinyal veriyor

 • Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 40

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı


  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 69

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 68

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 7

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 61

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 8

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 50

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 52

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 84

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 64

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 96

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 38

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 9

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 90

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 37

  Alexander Nikolaevich Ostrovskynin Fırtına adlı oyununda Kuliginin imajı 52