Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 2019

Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 2019
15.09.2019

Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 72

Alarm sistemi "Pandora 3910": talimatlar, kurulum, geri bildirim

Ev sineması sistemleri segmentindePremium fonksiyonların kısmi uygulanması ile bütçe teklifleri için. Telematic modüllerin daha yüksek sınıfına, üreticiler daha az heyecanla ortaya çıkıyor, çünkü bu tür cihazlar bazen sürücüler arasında daha pahalı ve daha az talep ediliyor. Yine de, bu kategori zaman zaman başarılı gelişmelerle de dolu. Bu tür bir sistemin dengeli bir örneği, Slave modu, GSM alıcısı ve dijital CAN veriyolu tarafından sağlanan "Pandora DXL 3910" alarm sistemi ile gösterilmektedir.

Pandora alarm sistemi 3910

Sistemin tamamlanması

Temel alarm paketi seti şunları içerir: merkezi kontrol ünitesi, sıcaklık sensörü, mikrofon, otomatik başlatma röle modülü, immobilizer etiketleri, donanım seti ve kabloları sabitleme. Buna ek olarak, kullanıcı, uzak iletişim kanalları, siren ve ilave sensörler aracılığıyla sinyali iletmek için anteni kullanabilir - örneğin, kabine girme girişiminin gerçekliğini kaydedecek olan darbe detektörü. Ayrıca, Pandora 3910 sinyalleme, opsiyonel opsiyonel kablolar ve aynı CAN bus üzerinden bağlanan fonksiyonel parçalar aracılığıyla opsiyonu genişletme seçeneği sunar. Motor bölmesinin radyo alıcısı, RR-100 radyo modülü, gelişmiş navigasyon kabiliyetine sahip GPS / GLONASS alıcıları ve immobilizer bu kanallar üzerinden merkezi üniteye ve röleye bağlanabilir. Hemen, özel bir kilit açma aracı olmadan çalışan immobilizer ile otomatik çalıştırma motorunun doğru şekilde çalışmayacağını vurgulamaya değer.

pandora 3910 alarm kurulumu

Alarm bileşenlerinin düzenlenmesi

Temel kurulum çalışmalarıkabinde fonksiyonel bileşenler. Her şeyden önce, merkezi kontrol ünitesi kurulur - sistemdeki diğer elemanlardan gelen sinyallerin işleneceği kontrolör. Gösterge panelinin altına veya vidalı kelepçeler, ankrajlar veya köşebentler ile kendi nişinin içine monte edilir. Sabitleme yönteminin seçimi, makinenin tarladaki tasarımına bağlı olacaktır.

"Pandora 3910" alarm sisteminin daha fazla montajıGSM şebekesi aracılığıyla sahibinin veya mobil cihazın anahtarlığından sinyaller gönderecek ve alacak bir anten modülünün yerleştirilmesini sağlar. Alıcı, tercihen ön camdan mümkün olduğunca yüksek, ancak metal yüzeylerden ve elektrikli cihazlardan uzakta monte edilmelidir. Sensörler, hedef bölgelerine yerleştirilir. Darbe sensörü camın içindedir ve sıcaklık detektörü herhangi bir uygun yere yerleştirilebilir, ancak yerel iklim ekipmanından etkilenmez.

bağlantı

alarm pandora 3910 yorumlar

Temel elektrik işleri bağlanırBileşenlerin kendi aralarında bağlanması ve yeni yardımcı ekipmanların kullanılması ile. Temel seviyede, akü paketini veya çakmağı 12V besleme hattı ile kontrol ünitesine bağlamak gereklidir. Bağımsız devrelerle, güç kaynağı siren, röle modülü, sensörler ve antene uygulanmalıdır. Ayrı dikkat CAN-bus sinyalizasyon sistemi "Pandora 3910" bağlantı hak ediyor. Kullanım kılavuzu, bu modülün OBD-II tipi bir diyagnostik konnektörü aracılığıyla altyapıya dahil edildiğini not eder. Ve konnektörlerin konfigürasyonu, sınır anahtarlarına - yani, bu modül tarafından kontrol edilecek olan ekipmana bağlı olarak - farklı olabilir. Fiziksel bir bağlantıdan sonra, bağlı cihazların bir merkezi oturumu veya mini USB üzerinden bağlanan bir bilgisayar üzerinden bir sorgulama oturumu yürütülmesi gerekir. Bunların arasında tetikleyiciler, kapı kilidi kilitleri, kaput, gövde, hava yastığı kontrol modülleri ve diğer güvenlik ve güvenlik cihazları olabilir.

Sinyal sisteminin ayarlanması ile ilgili talimat

Ile de kurabilirsinizmodüllerin donanım kontrolü ve merkezi kontrol için bilgisayar veya araçlar. Güvenlik kompleksinin çalışma modlarının belirlenmesinden oluşacaktır. Özellikle alarm durumlarında alarm parametrelerini ayarlamanız, makineyi kurarken ve devreden çıkarırken sistem tepkilerini ayarlamanız gerekir. Pandora 3910 sinyallemesi darbe sensörleri ile kullanılacaksa, bunlar için en uygun hassasiyet seviyesi ayarlanmalıdır. Kompleksin yanlış pozitif sıklıklarını azaltmak için, algılayıcı güç eylemlerini düzeltmek için yeterli olan sensörün ortalama duyarlılığını ayarlamak arzu edilir.

pandora alarmı dxl 3910

Temel koruma modlarının yönetimi

Uzaktan kumandanın 5 metrelik bölgesindeMakineyi kurmak ve devre dışı bırakmak için radyo kanalını kullanın. Şifrelenmiş RFID sistemi kullanarak bir iletişim bilgi alışverişi sorgular. Bu silahlandırmak için ana yol, sonuçları alarma bağlı bir cep telefonu uyaracaktır. Ancak aynı telefon üzerinden uzak bir iletişim yöntemini kullanmak da mümkündür. Bu durumda, talimat sinyali "Pandora 3910" otomatik kurma yada bunu sevdiren Ücretsiz bir mod Hands ihtiyacını gösterir. Karşılık Bir kanal CAN-Bus üzerinden güvenlik sistemlerinin durumunu kontrol etmenizi sağlar, modern Slave modu. Bu durumda sinyal alıcısının kapsama alanında bir radyo etiketinin bulunması gerekli değildir.

Alarm sistemi hakkında olumlu geribildirim

Pandora 3910 sinyal verme talimatı

Sistem genişliğiyle ünlendiçeşitli fonksiyonel bileşenlerin bağlanması, elektrik bağlantılarının organizasyonunda esneklik ve genel ergonomi. Uzmanlar bu kompleksi, her sürücünün kendi bireysel ihtiyaçları için bir güvenlik sistemi tasarlayabileceği temelde optimize edilmiş bir temel olarak önermektedir. Güçlü olmayan sürücüler için, "Pandora 3910" alarm sistemi, elektronik kontrol modülleri ile aşırı yüklenmeden kilitli ağların birincil cihazına izin vermesiyle cazip hale gelmiştir. Yani, ileri teknoloji yazılım odaklı paketler organize etmeyi planlamamış olan bir kullanıcı, mekanik koruma cihazlarının düzenlenmesi için sadece ana kanallara sınırlama getirebilir. Kısmen bunun için de yüksek derecede güvenilirlik sağlayan CAN veri yolu da sağlanmıştır.

Olumsuz geribildirim

Minuses de bunun sahipleri tarafından belirtilmiştirkarmaşıktır, ancak avantajlar kadar önemli değildir. Telematik içeriğin belirli sınırlamalara sahip olmasıyla başlar. Örneğin, hücresel haberleşme istasyonları ile çalışmanın koordinatlarını belirlemede kısıtlamalar vardır. Birçoğu, özel sinyalizasyon uygulamasının "Pandora 3910" un eksikliklerine işaret ediyor. Geri bildirim, hizmetin bir dizi işlevi kullanma yeteneğini sınırladığını, genellikle etiketlerle yanlış şekilde çalıştığını ve genellikle platformun ciddi bir revizyonunu gerektirdiğini gösterir.

Sonuç olarak

pandora alarm sistemi 3910 kullanım kılavuzu

Kompleks iyi kalitede iditasarım, fonksiyonel ve kullanımı rahat. Elbette, geliştiricilerin fiyat etiketini tutması gereken temel ödünler var, fakat temel çalışma nitelikleri için Pandora 3910'un alarm sistemi iyi görünüyor. Bu arada, sistemin fiyat etiketi ortalama 20-25 bin ruble. Karşılaştırma için, birinci sınıf seviyedeki yüksek kaliteli telematik kompleksleri 40 binden az olmamakta ve Rus uzmanlarının bu cihazların ana kabiliyetlerini cihazlarında uygulayabildikleri göz önünde bulundurulmalıdır.

Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 2019

Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 2019

Related news

 • Bvlgari - saatlerce test edilen saatler
 • Dünyanın En Küçük Kuşu Arı Sinek Kuşu
 • 20 Eylül 2019 Pazartesi
 • Mali güç stokları
 • Çinko İçeren Yiyecekler

 • Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 35

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim


  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 40

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 28

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 54

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 58

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 91

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 1

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 58

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 1

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 98

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 41

  Alarm sistemi Pandora 3910: talimatlar, kurulum, geri bildirim 29