Alışveriş Listesi 2019

Alışveriş Listesi 2019 Alışveriş Listesi

Alışveriş Listesi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken: "Türkiye'de tarımsal ürünlerin ve marketlerin tekelleşmesinden kaynaklı bir fiyat istikrarsızlığı var. Akıllı tüketici, bundan zarar görmemek için alternatif yerlerden fiyat karşılaştırması yapmalı. Bilinçli tüketici olarak ihtiyaç listesi hazırlamadan çarşıya çıkılmamalı" açıklamasında bulundu.

30.01.2019Ekonomi
Türkiyenin israf raporu açıklandı

Türkiye'nin "israf raporu" açıklandı

Ticaret Bakanlığınca açıklanan Türkiye İsraf Araştırması'na göre, haftada ortalama 2 ekmek israf edilirken, vatandaşların cep telefonu değiştirme sıklığı ortalama 3,7 yıl oldu. Araştırmaya göre, finansal tasarruf yapanların oranı yüzde 38,1'e yükselirken tasarruflar banka mevduatı yerine altına kaydı.

12.01.2019Ekonomi
Yılbaşı eğlencesinde bu yıl da tercih ev ortamı

Yılbaşı eğlencesinde bu yıl da tercih ev ortamı!

Yılbaşına sayılı günler kaldı. Müşterilerin harcamalarını analiz eden Migros, tüketicilerin yüzde 71'i yılbaşını kendi evinde karşılamayı planlıyor. Yapılan araştırmaya göre tüketicilerin yüzde 23'ü yakınlarının evinde yılbaşını geçirmeyi planlarken, arkadaşları ile bir arada olmayı planlayanların oranı yüzde 12, eşiyle baş başa olmayı planlayanların oranı ise yüzde 8 olarak hesaplandı.

27.12.2018Ekonomi
2018in en iyi 50 kitabı

2018'in en iyi 50 kitabı

Hürriyet Kitap Sanat yazarları Doğan Hızlan, Selim İleri, A. Ömer Türkeş, Ömer Erdem, Yücel Kayıran, Haydar Ergülen, İhsan Yılmaz, Metin Celâl ve Erkan Aktuğ’un oylarıyla 2018’in en iyi 50 kitabını seçtik. Yıllar sonra aynı anda iki romanla karşımıza çıkan Latife Tekin ‘Sürüklenme’si ilk sırada yer aldı. Devrim Yılmaz ise yılın en iyi 10 çocuk kitabını sıraladı.

26.12.2018Kitap Sanat
Wikileaks ABD büyükelçiliklerinin casusluk ekipman listelerini yayınladı

Wikileaks ABD büyükelçiliklerinin casusluk ekipman listelerini yayınladı

Hükümetlerin ve diğer kuruluşların gizli belgelerini sızdıran Wikileaks internet sitesi, ABD büyükelçiliklerinin casusluk için kullanılmak üzere çok sayıda araç ve ekipman listesi hazırladığını iddia etti.

24.12.2018Dünya
Sihirli düğmeler

Sihirli düğmeler

Akıllı cihazlar artık hayatımızın merkezinde yer alıyor. Bu cihazlardan en yenisi ‘akıllı düğmeler’ birçok alanda yardımımıza koşuyor.

10.11.2018Ekonomi
Çocuğum hangi okula gidecek İlkokul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula gidecek? İlkokul kayıt sorgulama ekranı

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, evlatları ilk kez okula başlayacak olan vatandaşların araştırdığı konu oldu. Bu yıl 2014 doğumlular ana sınıfına, 2012 doğumlular ise ilkokula başlayacak. Çocuğum hangi okula gidecek sorusu ise Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı ekran üzerinden yanıt bulunabilecek. İşte, evlatları ilkokula başlayacak olan vatandaşlar için çocuğum hangi okula gidecek sorusunun cevabı

5.08.2018Gündem
Bayraktar: Sebze ve meyvenin yüzde 46sı sofraya ulaşmıyor

Bayraktar: Sebze ve meyvenin yüzde 46'sı sofraya ulaşmıyor

5.08.2018Ankara
MEBe bağlı okullar ne zaman açılacak Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı

MEB'e bağlı okullar ne zaman açılacak? Yaz tatilinin bitmesine kaç gün kaldı?

3 aylık yaz tatili sürecine devam eden öğrenciler kaç gün tatillerinin kaldığını sorguluyor. Eylül ayına yaklaşmasıyla birlikte, okulların ne zaman açılacağını ve yaz tatilinin ne zaman biteceğini merak eden öğrenciler, konu hakkında araştırmalarını yoğunlaştırdı. Peki, okullar ne zaman açılacak?

31.07.2018Gündem
Çocuğum hangi okula gidecek İlk okula başlama yaşı kaç

Çocuğum hangi okula gidecek? İlk okula başlama yaşı kaç?

Çocuğum hangi okula gidecek sorusu, son günlerde okul çağına gelen çocukları hakkında detayları öğrenmek isteyen ebeveynlerin en çok araştırdığı konu oldu. Çocuklarının henüz okul çağında olup olmadığını ya da okul çağında ise hangi okula gidebileceğini MEB'in otomasyonu üzerinden öğrenebilecek olan vatandaşlar, konuyla ilgili detaylar için internet üzerinden sorgulamalarını gerçekleştirdi. Peki, çocuğum hangi okula gidecek? İşte, sorgulama ekranı hakkında bazı bilgiler

26.07.2018Eğitim
Yaz tatili ne zaman bitecek Okullar ne zaman açılacak İşte MEBin belirlediği tarih

Yaz tatili ne zaman bitecek? Okullar ne zaman açılacak? İşte MEB'in belirlediği tarih!

Okullar ne zaman açılacak sorusunun yanıtı Ağustos ayının yaklaşmasıyla birlikte milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Tatil beldelerine kaçan öğrenciler, geçtiğimiz dönemin stresini atıyor ve gelecek eğitim yılına hazırlanıyor. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte o tarih.

24.07.2018Gündem
2018-2019 yeni eğitim dönemi ne zaman başlayacak Okullar ne zaman açılacak

2018-2019 yeni eğitim dönemi ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak?

Okullar ne zaman başlayacak sorusunun yanıtı milyonlarca öğrenci tarafından sorgulanan ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Yaz aylarının gelmesiyle tatile çıkan öğrenciler, yeni eğitim yılı öncesinde hazırlıklarını yapabilmek amacıyla okulların açılacağı tarihi bekliyor. Peki, 2018-2019 yeni eğitim dönemi ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılacak?

20.07.2018Gündem
Okullar ne zaman ve ayın kaçında açılacak MEB yaz tatili süresi

Okullar ne zaman ve ayın kaçında açılacak? MEB yaz tatili süresi

Okullar ne zaman açılacak sorusu ile 2018-2019 eğitim öğretim dönemine ne zaman başlayacağını merak eden vatandaşlar, konuyla ilgili detayları internet üzerinden sorguluyor. Yaz tatilinin biteceği tarihe göre hareket edecek olan birçok vatandaş, Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) yayımlayacağı tarihe odaklandı. Peki, okullar ne zaman açılacak? İşte, yeni eğitim öğretim döneminin başlayacağı tarih hakkında MEB'den alınan resmi bilgiler

18.07.2018Gündem

Okullar 17 Eylül Pazartesi günü açılacak. Uzmanlar, ilkokul birinci sınıfa başlayacak çocukların zorlanmaması için ailelere, onları okuryazar yapabilmeleri için tavsiyelerde bulunuyor. İlk adım, birlikte kendi adını yazarak harflerle tanıştırmak.

16.07.2018Eğitim
“Çocuklarınızla ilişkinizde şefkatli, sabırlı ve güven verici olun”

“Çocuklarınızla ilişkinizde şefkatli, sabırlı ve güven verici olun”

6.07.2018Merkez
Nakit evde saklanıyor, ihtiyaç olmadan kıyafet alınıyor

Nakit evde saklanıyor, ihtiyaç olmadan kıyafet alınıyor

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye'de vatandaşların Türk lirası ve döviz tasarruflarından yüzde 20'sini evde nakit olarak sakladığını, altının evde saklanma oranının ise yüzde 77,2'yi bulduğunu bildirdi.

27.02.2018Ekonomi
Toyota araçlarda Amazon Alexa dönemi

Toyota araçlarda Amazon Alexa dönemi

Önceden sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlarda var olan ve ardından Android cihazlarda da hizmet vermeye başlayan Amazon Alexa, artık Toyota ve Lexus araçlarda da hizmet sunacak.

11.01.2018Teknoloji
“20 ipucu ile daha sağlıklı kilo vermek mümkün”

“20 ipucu ile daha sağlıklı kilo vermek mümkün”

30.12.2017İstanbul
Kışla baş etme yollarına giriş

Kışla baş etme yollarına giriş

74. sayımızın 101 sayfasında kışla baş etmeye çalışanlara derslik tavsiyeler var.

11.12.2017Kampüs
Alışveriş bağımlılığından kurtulmanızı sağlayacak taktikler

Alışveriş bağımlılığından kurtulmanızı sağlayacak taktikler

Günümüzde en sık görülen psikolojik sorunlardan biri alışveriş bağımlılığı. İşte bu bağımlılıktan kurtulmanız için öneriler...

5.09.2017
Avrupanın en ucuz ve en iyi 15 tatil yöresi

Avrupa'nın en ucuz ve en iyi 15 tatil yöresi

The Telegraph, okuyucuları için Avrupa'nın en ucuz sahil bölgelerini derledi. Hesabı da şöyle oluşturdular. Bir alışveriş listesi hazırladılar: Bir fincan kahve, bir şişe bira, bir kutu kola, bir bardak şarap, bir şişe maden suyu, güneş kremi, böcek kovucu, iki kişilik üç akşam yemeği ve iki kişilik iki öğle yemeği... İşte çıkan sonuçlar…

1.07.2017Seyahat
Operasyonda çıkan 1 dolarlar hakkında tuhaf bahaneler

Operasyonda çıkan '1 dolar'lar hakkında tuhaf bahaneler

FETÖ soruşturmaları kapsamında gözaltına alınan ya da tutuklanan zanlılar, kendilerinde ele geçirilen ve seri numaraları "C", "F", "G" ve "J" harfleriyle başlayan bir dolarlık banknotlarla ilgili çeşitli bahaneler üretip çelişkili ifadeler verdi. Genel olarak bir dolarların özel bir anlamı olmadığını öne sürerek kendileri ile ilgisinin bulunmadığını savunan şüpheliler, bahaneler üreterek haklarındaki suçlamaları reddetti

9.03.2017Gündem
Abin fenomen bebeğim

Abin fenomen bebeğim

Küçük bir kasabada dünyaya geldi, blog’u sayesinde uluslararası bir stil ikonu oldu. Şimdi kendi markası, dergisi, iki milyon dolarlık şahsi serveti var. Evli, mutlu, çocuklu. Erkek takipçileri, saçını kestirdiği kuaföre gitmek için toplanıp otobüs kaldırıyor. Son dönemin en popüler erkek model ve blogger’ı Mariano Di Vaio’yla konuştuk.

16.12.2016
Kışlık alışverişte 5 kilit parça

Kışlık alışverişte 5 kilit parça

İndirim kapıda, eksiklerinizi tamamlamanın tam zamanı... Kalabalık mağazalarda daralmadan hızlıca almanız için size küçük bir liste yaptım...

25.11.2016
Aradığınız mağazaya şu an ulaşılamıyor

Aradığınız mağazaya şu an ulaşılamıyor

Türkiye’nin alışveriş kaleleri Nişantaşı ve Bağdat Caddesi düşüyor mu? Vitrinlerde sezon trendi, dev puntolarla ‘Kiralık’ yazısı... İşte modanın kalbinin attığı caddelerde son durum...

1.10.2016Hayat
Seks işçileri yaşadıkları en ilginç deneyimleri anlattı

Seks işçileri yaşadıkları en ilginç deneyimleri anlattı

Seks işçilerinin yaşantılarına ışık tutacak çalışmalar zaman zaman yapılıyor. AskReddit'te açılan bir başlıkta 17 farklı seks işçisinden yaşadıkları en ilginç deneyimi anlatmaları istendi. Ortaya oldukça ilginç hikayeler çıktı...

6.04.2016Hayat
Not tutmak sadece kağıt kalemden ibaret değil

Not tutmak sadece kağıt kalemden ibaret değil

İyi öğrenci olmanın adımlarından biri dersi dinlemekse, diğeri not tutmak. Bunun, bilgilerin kalıcı olmasında etkili olduğu birçok araştırmada kanıtlandı. Kağıt-kalemle aranız iyi değilse, sizin için işi biraz renklendirelim. İşte farklı birkaç seçenek:

29.11.2015Eğitim
Sonbahar dolabınızda olması gereken parçalar

Sonbahar dolabınızda olması gereken parçalar

Sezon alışverişi başladı. ‘Ne alacağım’ derdine son. Sonbahar-kış modasının en önemli trendleri ve alışveriş listesi burada.

2.10.2015
Feyzioğlu, Kraldan çok kralcılar var

Feyzioğlu, "Kraldan çok kralcılar var"

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, İzmir Küçük Kulüp Derneği’nin düzenlediği toplantıya katılıp, ’Çıkış Yolu’ adlı kitabını anlattı, "Türkiye de kraldan çok kralcılar var" dedi.

25.01.2015
Feyzioğlu: Kraldan çok kralcılar var

Feyzioğlu: Kraldan çok kralcılar var

TÜRKİYE Barolar Birliği Başkanı Prof. Dr. Metin Feyzioğlu, İzmir Küçük Kulüp Derneği'nin düzenlediği toplantıya katılıp, 'Çıkış Yolu' adlı kitabını anlattı, “Türkiye de kraldan çok kralcılar var" dedi.

24.01.2015Gündem
Arjantinli savcı intihara mı sürüklendi

Arjantinli savcı intihara mı sürüklendi

ARJANTİN Devlet Başkanı Cristina Fernandez Kirchner’i, 1994’te bir Yahudi merkezine düzenlenen ve 84 kişinin öldüğü saldırıda İran’ın rolünü örtbas etmeye çalışmakla suçlayan ve bu iddialarını parlamentoda açıklamasından bir gün önce kendi evinde cesedi bulunan Arjantinli savcı Alberto Nisman’ın (51) ön otopsisinden ‘ölümünde başkasının müdahalesi olmadığı’ çıktı.

20.01.2015Dünya
Kasımda mutfak başkadır

Kasımda mutfak başkadır

Mehmet Yaşin, Arda Türkmen ve Refika Birgül kafa kafaya verdi, sizin için mutfağa girdi. Bu mevsimde ne yenir, iyi yemek için nereye gidilir, en son keşifleri neler, evde fast food nasıl hazırlanır? İşte Hürriyet lezzet ekibinin topikten maş fasulyesine 24 iştah açıcı önerisi.

13.12.2014Hürriyet Pazar
Eat İstanbul kitabının yazarından Türk mutfağı

'Eat İstanbul' kitabının yazarından Türk mutfağı

7 yıl evvel Jamie Oliver ile birlikte Jamie Magazine’i kurmuş, çok satan yemek kitabı yazarı Andy Harris, uzun bir süre İstanbul-Londra arası mekik dokudu. Her geldiğinde bol yemek yedi, arka sokaklara daldı, çarşı pazar gezdi, şeflerle zaman geçirdi. Tüm bunlardan ilham alarak yarattığı Türk yemeği tariflerini ‘Eat İstanbul’ kitabında topladı. Harris’le Londra’da buluştuk, İngiliz usulü bir öğle yemeğinde İstanbul’u ve mutfağını çekiştirdik.

10.08.2014Hürriyet Cumartesi
Amazon şimdi de gıda işine el attı

Amazon şimdi de gıda işine el attı

Amerikalı internet alışveriş devi Amazon şimdi de gıda satışına başlayacağını duyurdu. Daha önce pek çok yeniliğe imza atan ABD’li online alışveriş devi, “Amazon Dash” adını verdiği bir uygulama ile internet üzerinden gıda satışları için testlere başladı.

7.04.2014Gündem
Wikileaks şok belgeler sızdırdı

Wikileaks şok belgeler sızdırdı

Wikileaks patent hakkı ve fikri mülkiyet konularında eğlence ve ilaç sektörünün elini güçlendireceği iddia edilen Trans-Pasifik Ortaklık Anlaşması'nı sızdırdı. Wikileaks anlaşmanın geçmesi halinde internetteki fikir özgürlüğünün büyük darbe alacağını, ABD'nin SOPA yasa taslağı gibi kısıtlayıcı internet uygulamalarını uluslararası ortama taşıyacağını iddia etti.

14.11.2013Ekonomi
Buse evleniyor

Buse evleniyor

Web sitesi aylık bir milyon görüntüleme alan Buse Terim, Elle Shopping Book için hem modellik yaptı hem de spordan aile ilişkilerine hakkında merak edilen her soruyu yanıtladı.

27.10.2013Kelebek
Adresini ver yeter

Adresini ver yeter

Özellikle Gezi olayları sonrası artan duyarlılıkla paylaşım kültürü yayılmaya başladı. İnternet üzerinden ihtiyacınız olmayan eşyaları ihtiyacı olanlara gönderebilir veya başkalarına fazla gelen ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

5.07.2013Gündem

Yazar Sonuçları

İki renk arasında

Yenilik isteyenlere dev hizmet: Degrade paltoyla kombin yapma sanatı burada...

12.01.2019

Yılbaşı alışveriş listeniz hazır!

Yazım Beyoğlu’nda geçiyor. Alışveriş merkezi arıyorsanız, yanlış yazardasınız.

20.12.2017

Kalp dostu alışveriş listesi

Milyonlarca kişiye kolesterolünü düşürmek üzere kolesterol düşürücü ilaçlar veriliyor. Ancak bu ilaçlar yüksek tansiyon ve şeker gibi kalp hastalığının diğer risk faktörlerine etki etmiyor. Bütün bu risk faktörlerini ortadan kaldırmak için bu sağlıklı besinleri hayatınıza sokarak bedeninize destek olun.

20.05.2017

Annem... Hiçbir zaman senin kadar renkli olamayacağım

Annem’i Harlem’e bile sürükleyen ve benliğinde hiç sönmeyen seyahat ateşi tamamen ‘merak’ ile ilgili. Çok meraklı bir kadın idi. Kendine arkadaş grubu ayarlar, yurtdışına hatta Uzakdoğu’lara kadar seyahate çıkardı. Sınır ötesi olmasa da tüm kadınları organize eder, İstanbul’da ilk önce tarihi bir mekân gezilir, akşam beş çayı Boğaz manzaralı bir lüks otelde içilir, o gezi günü iyi yemek yenen bir restoranda akşam yemeğiyle son bulurdu. Çok sağlam bir mutfağı olan müthiş bir aşçı olduğu için de her yerde yemek yemezdi. Onun oğlu olmaktan gurur duyuyorum. Ve biliyorum ki hiçbir zaman onun kadar renkli olamayacağım.

15.05.2017

Haydi Alışverişe!

Stil danışmanlığı denince akla ilk gelen ekiplerden biri, Luxury Shoppers. Şimdi alışveriş deneyimini daha da kişiselleştirip eğlence dozunu daha da artıran bir uygulama ile karşımızdalar. Lets Shop uygulamasıyla aynı platformda anlık stil sorularına cevap almak, moda bilgisi edinmek ve elbette alışveriş keyfini aynı anda yaşamak mümkün.

7.05.2017

1,3 milyar ton yiyecek çöpe gidiyor!

Yemek israfına kayıtsız kalamıyorum! Çorbada kullanmak varken çöpe atılan sebze sapları, dolu tabaklardan hunharca sıyrılan yemekler, açık büfelerde tabağını ağzına kadar doldurup sonra yarısını yemeden masadan kalkan insanlar, süpermarketlerde yiyemeyeceğini bildiği halde çocuğunun her gördüğünü almasına izin veren ebeveynler… 

3.02.2017

2017 alışveriş listesi

DÜN sevgili Uğur Meleke’nin yazdığı Başakşehir yazısı çok iyiydi. Tek ekleyeceğim Başakşehir’in şampiyon olup olmamasının 3 ana faktöre bağlı olduğu.

30.12.2016

Alışveriş listesi

Mayıs ayına giriyoruz: Artık yaz sezonuna dair aradığınız her şey vitrinlerde! Peki ne alacaksınız?

29.04.2016
Saçını tarayamayan kadınlar kulübü

Saçını tarayamayan kadınlar kulübü

"Madem ki yaşamın yarısı biziz kavganın da yarısı biz olacağız" Bu güzel sözün asıl sahibini bulup hakkını teslim edemiyor olsam da kendisine yüzde yüz katılıyorum. Ama nedense pratiğe baktığımızda kadınlar hayatın yükünün yüzde 50'sini almıyor. En az yüzde 80'ini alıyor! Bu ise sinir krizinin eşiğinde yaşayan, saçlarını tarayamayan kadınlar topluluğunun temel sorunu.

24.03.2014

Bacaklar ağ tutmasın

Hareketsiz kent hayatında çoğumuz kılcal damar çatlaması riski altındayız. Peki örümcek ağı görünümlü varislerden korunmak için neler yapmalı?

18.01.2014

Sevgili sinüzitim

Başım kalkmıyor a dostlar, sevgili sinüzitim bayramın son iki günü beni yoklamaya çekti.

12.08.2013

İhtiyacın yoksa Verrr gitsin

Özellikle Gezi olayları sonrası artan duyarlılıkla paylaşım kültürü yayılmaya başladı. İnternet üzerinden ihtiyacınız olmayan eşyaları ihtiyacı olanlara gönderebilir veya başkalarına fazla gelen ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz.

Alışveriş Listesi 2019

Alışveriş Listesi 2019

Related news

 • Yaratıcı atölye: bir ayçiçeği nasıl çizilir
 • Nirnın kökü: ne ve ne yiyor
 • Parotitis Nedenleri ve Belirtileri
 • ÖRGÜ AJURLU KELEBEK MODELİ TÜRKÇE VİDEOLU YAPILIŞI
 • Kuş Üzümlü Muffin

 • Alışveriş Listesi

  Alışveriş Listesi


  Alışveriş Listesi

  Alışveriş Listesi

  Alışveriş Listesi

  Alışveriş Listesi

  Alışveriş Listesi

  Alışveriş Listesi

  Alışveriş Listesi

  Alışveriş Listesi

  Alışveriş Listesi