Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 2019

Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 2019

Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 2 09.02.2019, 12:45

Alçı sıva "Rothband": kullanım talimatları. Duvarları "Rotband" ile sıvalamak nasıl?

Bugün çok sayıda yeni varYapı malzemeleri, evinizi herhangi bir tarzda dekore edebildiğiniz için güzel ve rahat hale getirin. Alçı "Rothband" (doğrudan ambalaj üzerinde yazılı kullanım talimatları) konut ve konut dışı binaların dikey ve yatay yüzeylerini işlemek için kullanılan modern bir karışımdır.

Ürünün özellikleri

Rotband kılavuzu

Sunulan malzeme alçı veKarışımın kalitesini artıran ve alt tabakaya iyi yapışma sağlayan polimer katkı maddeleri. Gözenekli yüzeyler için de kullanılabilmesine rağmen, pürüzsüz yüzeylerin işlenmesi için kullanılması en iyisidir.

"Rothband" talimatının uygulanması tavsiye edilir.Sıfırın 5 ila 25 derece üzerinde sıcaklık. Tabaka kalınlığı 5 mm ila 5 cm arasında olabilir, sıvalı yüzeyi tamamen kurutmak yaklaşık bir hafta alır. Kuru karışımın raf ömrü altı aydır. "Rothband" ın özgül ağırlığı küçüktür, bu nedenle tavanların tedavisi için kullanılabilir. Çözeltinin olgunlaşma süresi 10 dakikadır.

Malzeme Avantajları

rattan sıva talimatı

Şimdi sunulan ürünün tüm avantajlarını not etmeliyiz. Kullanımının sadece özelliklerini değil, aynı zamanda uygulama yöntemlerini de içerdiği "Rothband", aşağıdaki avantajlara sahiptir:

- Evrensellik.

- Kullanımı kolay (herhangi bir özel alet gerektirmez veya profesyonel bir üreticinin becerilerini gerektirmez).

- Düşük malzeme tüketimi ve düşük ağırlık.

- Ekolojik temizlik.

- Karışımın yüksek kalitesi.

- Kabul edilebilir maliyet.

- Ek macunlamaya gerek yoktur.

- Mükemmel dekoratif ve yapışkan nitelikleri.

- Düzgün bir yüzey sağlar.

- Büzülme, çatlama ve tabakalara ayrılma direnci.

- Mükemmel termal ve ses yalıtımı.

- Odada ahenkli bir mikro iklim sağlamak için nemi emme ve geri verme yeteneği.

Başvuru Kapsamı

"Rothband" satın almaya karar verirseniz, talimatBu materyali nerede kullanabileceğinizi anlamanıza yardımcı olur. Çoğu zaman iç mekanlarda kullanılır, nem normal seviyededir. Her ne kadar bu materyali mutfak ve banyoda kullanabiliyor olsa da. Çözelti, tuğla, DSP, beton ve genleştirilmiş polistirenden yapılmış tavanlar ve duvarlar ile işlenir.

Malzemenin tesviye için uygulanması arzu edilirPürüzsüz yüzeyler, gözenekli alt tabakalarda kullanılmasına rağmen, ilk önce astarlanmalıdır. Çoğu zaman, bu alçı yaşam alanlarını onarır.

Çözelti hazırlığı özellikleri

alçı sıva

Eğer onarım için zaten "Rothband" aldınız(alçı), talimat kuru karışımı düzgün bir şekilde karıştırmaya yardımcı olacaktır. Bitmiş çözeltinin çok hızlı bir şekilde donar olduğunu ve 25 dakika sonra kullanılamaz hale geldiğine dikkat edilmelidir. Bu yüzden fazla karıştırmayın. Herhangi bir kusuru eşitlemek için fazladan çözüm kullanılabilir.

Herhangi bir alçı karışımı gibi, "Rothband"(plastik) temiz plastik bir kap içinde homojen, kalın bir kıvamda karıştırmak için kullanım talimatı. Standart 30 kg'lık bir torbanın yaklaşık 18 litre suya ihtiyaç duyacağını unutmayın. Yani, 2 kısım sıvı 3 kısım toz ile karıştırılır. İlk önce, kap içine su dökülür ve daha sonra karışım yavaş yavaş eklenir. Her şeyi aynı anda karıştırmamaya çalışın. Sıva biraz eklemek daha iyidir.

Karıştırma için bir bina karıştırıcısı kullanınveya özel bir nozul ve matkap. Çözelti sıçrayabileceği için cihazı çok yüksek bir oranda açmayın. Evrensel alçı sıva için "Knauf Rothband" durumuna ulaştı, yaklaşık 6-10 dakika sürecek, daha sonra tekrar karıştırılmalıdır. Bundan sonra, su, bir karışım veya başka katkı maddeleri ekleyin.

Çözümün hazır olup olmadığını kontrol etmek çok basit olabilir. Bunu yapmak için, spatula üzerine sıva koyun ve ters çevirin: düşmemelidir. Şimdi "Knauf Rothband" (malzemenin uygulanmasını detaylı olarak tarif eden talimat), tedavi edilecek yüzeye uygulanabilir.

Lütfen dikkat, kullanılan suyun sıcaklığı ne kadar düşük olursa, solüsyonu uygulamak o kadar uzun olacaktır (ancak yarım saatten fazla olmayacak).

İşe temelin hazırlanması

alçı sıva Knauf rotband

Bir öncülün yüzeylerini sağlamak için sizeuygun "Rothband" (alçı), kullanım talimatları, substratın hazırlanmasına yönelik rehberliğe sahip olabilir. Bu prosedür oldukça basit. Toz, kir, duvar kağıdı, eski sıva ve diğer yüzeylerin yüzeyini temizlemeniz gerekir.

Alçı evrensel sıva "Knauf Rothband"Duvarları tesviye etmek ve bitirmek için kullanılır. Tabanda metal elemanlar varsa, bunları dikkatlice temizlemeye ve özel bir astarla işleme tabi tutmaya çalışın. Duvarlar, özellikle beton, aynı zamanda, enjeksiyon için önceden hazırlanmalıdır. Bunun için derin bir penetrasyon primer kullanılır.

Doğal olarak, tabanın yüzeyi işaretlenmelidir.

Gerekli Araçlar

Yüzeye iyi sıyrılmış "Knauf Rothband" sıva yapmak için özel aletler kullanmanız gerekir. İş için bu araca ihtiyacınız olacak:

- Farklı boyutlarda spatulalar (metal, plastik ve kauçuk).

- Mala.

- Spatulayı temizlemek için uygun olacak düz kenarlı küçük kaplar.

- Keski ve keski.

- Su için önlemler.

- Sert kıllı düz fırça.

- Grout.

- Zımpara kağıdı.

- Köşeleri hizalamak için özel bir araç.

- İnşaat seviyesi ve çekül.

- Koruyucu kıyafet, gözlük, eldiven ve maske.

Malzeme kullanım özellikleri

Knauf Rothband Talimatı

Duvarları "Rothband" ile sıvalamadan önce,bunları hazırlamak gereklidir. Bu prosedür başarıyla gerçekleştirilirse, çözümü uygulamaya başlayabilirsiniz. Yüzey işlemi birkaç aşamada gerçekleştirilir:

- İşaretlerin montajı (önce uç ve köşe elemanlarını sabitler).

- Hizalama.

- Yüzeyleri sıyırın.

Harcanan sitede olmaması gerektiğini unutmayın.kusur ve kusur olmamalı. Hizalama kuralı kullanarak yapılır. "Streç" çözüm, herhangi bir uygun yönde olabilir. Fazla sıva çıkarılmalıdır.

Yarım saat sonra hizalama yapılıryüzey ve enjeksiyon. Bunu yapmak için bir sünger ve suya ihtiyacınız var. Islak zemini bol olmalı. Tüm dairesel hareketler, tüm yüzeyde bir sünger ile yapılır. Çok zorlamayın. İlk olarak, sünger oldukça kolay hareket edebilir. Parlak bir duvara ihtiyacınız varsa, uygulamadan sonra en geç 3 saat içinde nemlendirilmeli ve düzeltilmelidir.

Yüzey yapılandırması için özel şekillendirme araçları veya bir kabartma silindiri kullanın. Alçı tabakanın ortalama kalınlığının en az 0,5 cm ile 1 cm olduğunu unutmayın.

Yararlı İpuçları

bir gargara ile bir duvar alçı nasıl

Bir karışımla çalışırken dikkate alınması gereken bazı noktalar vardır. Örneğin:

1. Bir köpük veya sunta duvarını tedavi etmeye karar verirseniz, alçıyı 2 kat halinde uygulayın ve aralarında bir cam kumaş ağı yerleştirin.

2. Kalan çözümü ne zaman harcayacağınızı önceden belirleyin.

3. İşi yaptıktan sonra tüm araçları mümkün olan en kısa sürede temizleyin.

4. Malzemenin nihai sertleşmesi için en az 7 gün bekleyin. Bu durumda, oda havalandırılmalıdır, ancak taslaklardan kaçınılmalıdır.

5. Gözenekli yüzeyler, derin bir penetrasyon astarı ile önceden işlenir.

6. Duvarda metal elemanlar varsa, bunları soyun ve paslanmayı önleyecek özel koruyucu bir karışımla boyayın. Aksi halde, yüzeyde kırmızı lekeler görünecektir, ki bunları ortadan kaldıramayacaksınız.

7. Yüksek nem oranına sahip odalarda "Rothband" kullanıldığında, yüzey özel bir su yalıtım maddesi ile işlem görmelidir.

Gönderilen materyalle çalışmanın tüm özellikleri bu. İyi şanslar!

Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 2019

Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 2019

Related news

 • Zeytinyağı Çatlaklara İyi Gelir Mi: Kırışıklıklara Bitkisel Çözüm
 • Örgü Patik Modelleri O Kadar Güzelki Hemen Bir Tane Yapmak İsteyeceksiniz
 • H M SONBAHAR 2019 – 2019 KAMPANYASI
 • David Hik

 • Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 28

  Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl


  Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 88

  Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 22

  Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 75

  Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 26

  Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 67

  Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 61

  Alçı sıva Rothband: kullanım talimatları. Duvarları Rotband ile sıvalamak nasıl 10