Aktörün Rolü - Nedir

Aktörün Rolü - Nedir?

Birçoğu, aktörün yeteneklerini yansıtırken,sanatçının rolü gibi bir tanım üzerine yansıtıldı. Bugün bu konuda konuşmak ve bu rolü anlamaya çalışacağız - bu kararın, Stanislavsky göre, aktör hala belirli rolleri yetenek en net biçiminde tezahür edecektir anlamak için bir fırsat bireyselliklerini geliştirmek veya izin vermez bir damga vardır.Rolü öyle

Yani, Rol -ne oldu

"Rol" sözcüğü bize Fransızlardan geldidili, burada "bir yer, bir yazı, bir başvuru yolu" anlamına gelir. Tiyatro sanatında bu kelime, oyuncunun öncelikle psikolojik ve fiziksel özelliklerine bağlı olarak rol yaptığı rolleri tanımlarken, beceri ve oyun tekniğini de unutmamaktır.

Tiyatro sanatında "rol" kavramı nasıl ortaya çıktı? Bu kelime, 15. yüzyılda ne anlama geliyordu?

15. yüzyılın ikinci yarısında Avrupa tiyatrosundaaktörlerin türe göre bir bölümü vardır. Birinci ve bildiğiniz gibi, rol trajedik ve komedyen vardı Eski Yunan'da ortaya çıktı ve sonra bu kadar iyi, Envy, İstihbarat ve aptal (Fool), bir iblis ve gibi alegorik görüntüleri katıldı, en eski. Vb .aktör rolü

Daha sonra, zaten 17. yüzyılda, tiyatro görüntüleri arasında krallar, zorbalar, güzellikler, kahramanlar, kötüler var. Bireye giderek daha fazla ilgi var ve onlarla birlikte oynayan aktörlerin rolü büyüyor.

Kararname ile Rusya'daki Catherine Tiyatrosu'ndaİmparatoriçe topluluğu karakterinde kesinlikle işe: Bir kahraman, bir avanak (çizgi rol), asil babası, fop, karakter, komik yaşlı kadın, travesti, saf kız, soubrette. Bu aktör seçimi, tiyatronun hem trajedi hem de komik performans gösterdi.

Oyun rolü nasıl genişledi?

Açık bir rolün aktörleri, alışmak için derinleştigörüntüde, teknikleri toplamak, kahramanın doğru ve canlı bir şekilde tasvir edilmesi. Ama tiyatro sanat ve tiyatro gelişmesiyle birlikte, artık tek bir resim maskeli olabilir ve bu nedenle komik ve trajik roller oynayan aktörler arasına kırmak için bir eğilim vardır. Bu da daha rafine ve karışık oyun, hem de derin ve sahnede gösterilen seyirci durumun tam algı yol açmıştır.

Oyunculuk rolü ortadan kalktı mı? Bu konsept şimdi ne anlama geliyor?

sanatçının rolü 20. yüzyılda gelişme. tiyatro sanatının avangard formları yine bize "maskeler" - aktörün rolünü döndürdü. Örnek olarak, bu tekniği aktif olarak kullanan "Raikin Tiyatrosu" nu gösterebiliriz.

Ama tiyatro ve sinema oyuncularının geri kalanı da bazenSonunda rolünü ortadan kaldırabilir. Ne de olsa hepimiz, genellikle türün, görünümün özelliklerinin veya oyun tarzının, sanatçıya en çok davet edileceği rolleri önceden belirlediğini anlıyoruz. Ve bu klişeyi kırmak neredeyse imkansız.

Ve yine rol hakkında

Yani, aktörün rolü - nedir? Yeteneklerinizin sınırlı bir görünümünde, bir türden aşağı çekilmek iyi ya da kötü mü? Ne yazık ki, bu soruya kesin bir cevap yoktur. Çeşitlilik, aktörün herhangi bir görüntüde eşit derecede parlak bir şekilde parlamasıdır. Ancak, oyuncunun rolünü seçerken, yönetmen yine de onun dış verilerine güveniyor, çünkü “Fırtına” da Katerina rolünü oynayarak, kataraktlı bir kızı hayal etmek zor. Yani bir oyunculuk mesleği varken, bir oyuncunun rolü olacaktır.Related news

 • Bademli Kurabiye Tarifi Videosu
 • Ortaçağ edebiyatı
 • Sağlıklı ve Uzun Yaşam İçin 20 Vitamin ve Besin
 • Hamsili Tart Tarifi
 • JQuery açılır penceresi, oluşturma hakkında genel bilgiler

 • Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir


  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir

  Aktörün Rolü - Nedir