Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 2019

Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 2019


Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 91 14.01.2019, 05:32

Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim

Yüzünde sivilce varsa, güçlüdürruh halini bozar, kendini rahatsız hissettirir. Ayrıca, hormonların dengesinde veya yetersiz beslenmede bir ihlal belirtisi olabilirler. Ama onlardan kurtulduktan sonra bile problemler azalmaz, çünkü akneden sonra lekeleri nasıl temizleyeceğinizi düşünmeniz gerekir. Son zamanlardaki inflamasyon alanında, görünüşe ciddi şekilde zarar veren izler ve yara izleri kalabilir. Ancak, umutsuzluğa gerek yok. Bu problemde yardımcı olabilecek önemli miktarda fon var.

Akne sonrası lekeleri çıkarmak için nasıl: halk yöntemleri

Doktorların tavsiye ettiğine dikkat etmek önemlidirsonbahar-kış döneminde bu tür lekeleri tedavi etmek için. Çoğu prosedür, cildin incelmesine, erken yaşlanmaya ve korumanın azalmasına neden olur ve özellikle ilkbaharda vücudun özellikle vitaminlere ihtiyacı vardır, bu nedenle hassas ciltler çok sert bir vuruş olabilir.

Temizlemenin en kolay yolunu bulmak isteyenler içinAkne sonrası kırmızı lekeler, aşağıdaki evrensel seçeneği kullanmanızı tavsiye edebilir. Tarçın ve balın eşit oranlarda karıştırılması ve sonra bu karışımın yüze uygulanması gerekir. Bütün bunlar 20 dakika sonra yıkanmalıdır.

Bu soruna en etkili çözümyeşil kil maskesi olarak kabul edilir. İhtiyacınız olanı hazırlamak için: kil ve biberiye esansiyel yağı. Kremsi bir kütle oluşturmak için yarım kaşık suyunu su ile seyreltin. Şimdi içinde kelimenin tam anlamıyla birkaç damla biberiye yağı eklemek gerekiyor. Maske kırmızı lekelerin ve yara izlerinin bulunduğu cilt bölgelerine konur. Prosedür on dakika içerisinde gerçekleştirilir. Maskeden sonra, ılık su yardımıyla yıkamanız ve yüzünüze özel bir nemlendirici krem ​​veya jel sürmeniz gerekir.

Bu gibi durumlarda yararlı olabilirBeyaz kil ve limon suyu içeren bir sonraki maske. Kil, bir önceki tarifi benzer şekilde suyla seyreltilmeli, ardından 20 gram limon suyu ilave edilmelidir. Cildin üzerine lekeler ve yara izleri ile bir maske koymak ve on beş dakika bekletmek gerekir. Maske yıkanınca, akneden sonra yüze özel bir krem ​​uygulanmalıdır.

Akne sonrası lekeleri çıkarmak için: esansiyel yağlar

Esansiyel yağlar mücadeleye yardım edebilirakne sonuçları. Avokado yağı, çay ağacı, lavanta ve biberiye kullanabilirsiniz. Bu yüze günde birkaç kez basarsanız kızarıklık ve yara izi çok çabuk ortadan kalkar. Bu aracın suistimal edilmesine gerek yoktur, aksi takdirde baş ve baskı yükselebilir.

Sivilce sonrası lekeleri çıkarmak için nasıl: ilaç tedavisi

Bazı ilaçlar yardım edebilirsivilce sonrası tedavi. Bu problemin C vitamini asıl asistanıdır. On hafta boyunca her gün 1000 miligram ağızdan alınmalıdır. Hidrokinona dayalı aydınlatma kreminin iyi bir etkisi vardır. İyi bir beyazlatıcı ajan olarak kabul edilir, ancak yan etkilere çok sık rastlandığı için doktorlar bunu tavsiye etmemektedir. Limon, laktik, azelaik, glikolik, salisilik asitlerin akne tedavisi sonrası lekeleri çıkarmaya yardımcı olur.

Lekelere karşı mücadelede her zaman başvurabilirsiniz.kozmetik yardım. Salonda kimyasal peeling önerilebilir. Bu prosedür basit ve ekonomik bir yoldur. Özü, hasarlı cildin üst tabakasını kaldırarak asit kullanımını içerir. Kimyasallara ek olarak, ultrasonik bir soyma da vardır. Yüzün böyle bir temizliğini yapmak için yüksek frekanslı ses salınımları kullanılır. Bu prosedür gözenekleri temizlemenize, ölü hücreleri çıkarmanıza, pürüzsüz kırışıklıklara izin verir. Aynı zamanda cilt lekeleri ve nekrotik bölgelerinden kurtulmak için mikro masajı gerçekleşir. En modern ve etkili yol lazer temizleme. Bu prosedür sadece tüm nahoş izleri kaldırmakla kalmayacak, aynı zamanda gelecekte sivilce oluşumunu da önleyecektir. Onun dezavantajı sadece yüksek maliyettir.

Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 2019

Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 2019

Related news

 • Kadınlar için bilgi: bir adamı nasıl anlayacaksınız
 • Beyaz fosfor kullanan koalisyon, IŞİDi değil sivilleri vuruyor
 • Yerli Dizi Haber, Yorum, AraÅtÄrma
 • İlaç Boro Plus. Geri bildirim ve kullanım talimatları

 • Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 87

  Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim


  Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 12

  Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 52

  Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 32

  Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 43

  Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 45

  Akne sonrası lekeleri nasıl temizleyebilirim 15