Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma 2019

Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma 2019 Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

Akıllı TV'ler - nedir? Akıllı TV'yi bağlama ve kurma

TV uzun zamandır gerekli bir eşyaydıev aletleri. Bununla birlikte, modern alıcı şımardı, sadece görüntünün büyük bir ekranına, netliğine ve doygunluğuna değil, aynı zamanda başka birçok işleve de ihtiyacı var. Bu nedenle akıllı televizyonlar piyasaya çıktı. Nedir, en iyi modeller nelerdir, onları nasıl bağlar ve yapılandırır? Bu yazıda tüm bu sorulara detaylı cevaplar bulacaksınız.

Akıllı TV'ler - nedir?

İngilizceden çevrildi - bu "akıllı","Savvy". Ancak, elbette, böyle bir cihaz, bu teknik henüz ulaşılmadan önce düşünmeyi öğrenemez. Akıllı TV, dahili internet ile bir TV. Bu, isteğe bağlı video, radyo istasyonları, çevrimiçi oyun yayınları, sosyal ağlar ve anlık mesajlaşma dahil olmak üzere bir dizi İnternet servisine erişmenizi sağlar. Birçok model, web sitelerine erişim sağlayan tam özellikli bir web tarayıcısına sahiptir. 3D formatı ile akıllı TV'ler de başarılı bir şekilde çalışıyor. Alışılmadık olan 3D TV teknolojisinin yerini almaya geldiler, çünkü piyasaya sürüldüğü zamanda çok az alakalı içerik vardı.akıllı televizyonlar ne

Hangi model seçilir?

En iyi akıllı televizyonlar tüm ünlü elektronik devleri tarafından üretilmektedir. 2014'te en çok hangi üreticiler oldu?

 1. LG, bir dizi modeli piyasaya sürdü.laconic tasarımı ve arayüz kolaylığı sayesinde kullanıcılar tarafından seviliyor. Aynı ekranda birden fazla video kaynağını aynı anda görüntülemenize kolayca izin verir. Bir SmartShare program sabit disk veya flash sürücüde, (Microsoft Windows, hem de Mac ile sıra ile gibi) ağa bağlı bir bilgisayarda depolanan tüm fotoğraf, ses ve video dosyalarını açar. Buna ek olarak, üretici hem ücretli hem de ücretsiz bir dizi faydalı uygulama sunmaktadır. Bunlar arasında, 3D World farklı kategorilerin 3D içeriğine erişim için özel bir dikkati hak ediyor.akıllı bir TV bağlayın
 2. Panasonic için bir dizi TV üretiyorbaşlık Viera. kişisel ayarların çok yüksek düzeyine sahip üstün arayüzünü kullanarak kendi modellerinde Şirketi. Uzmanlar, ortalama kullanıcı için onların sayısının aşırı olduğunu belirtiyor. Ama her halükarda, Smart Viera'nın esnekliği almıyor. Ayrıca, model birçok kullanıcı için büyük bir artı olduğu akıllı telefonlar, dosya paylaşabilir kolaydır.
 3. Samsung, Smart Hub menüsü ile modelleri tanıtıyorHer bir görev türü için beş farklı ekrana sahiptir: TV, talep üzerine video, sosyal ağlar, uygulamalar veya bağlı cihazlardan dosya okuma. Ve cihazlar arasında Samsung kablosuz bağlantı çalışıyor. Ayrıca, görüşlerinizin geçmişine dayanarak, S hizmeti önerisi size doğru içeriği sunacaktır. Bu üreticinin kontrolleri en iyisi olarak kabul edilir. Standart işlevlere ek olarak, sesi veya hareketi kullanarak menüyü kontrol etmek için bir mikrofon ve hatta bir jest tanıma sistemi içerirler.

2015'te hangi modeller popüler olacak?

Birçok uzman, eğri olduğunu kabul ediyorFarklı görüş açılarında renk ve kontrastın kalitesini koruyan 55 inç LG 55EC9300 OLED, sezonun bir hit olacak. Bu model ultra yüksek çözünürlüklü televizyon standardını desteklemese de, bu kategorideki ürün fiyatları (yaklaşık 3000 $) için ılımlı bir fiyat ve makul fiyat, şu an için 2015 için en iyi seçimdir.Akıllı TV nasıl kurulur

Ama eğer sizin için esas olarak önemli bir uyumstandart 4K / Ultra HD TV, daha sonra Samsung UN65HU8550F'ye dikkat edin. Yaklaşık 2800 dolar ve 65 inç diyagonal bir maliyetle, HDTV'nin faydalarından tam olarak yararlanmanızı sağlar. Menü çeşitli işlevler açısından zengindir.

Peki, orta fiyat kategorisinde hak ediyordikkat 50 inç Sony KDL-50W800B. (LCD-TV'ler her zaman bu görevin üstesinden etmeyin) karanlık alanlarda bile mükemmel görüntü netliği, şık tasarımı, destek 3D, yaklaşık 900 $ için tüm bu PS3-oyunların bulut versiyonunda oynamak ve hiç. Tabii ki, böyle bir model iyi bir seçim, ancak Sony'nin arayüzü biraz karmaşık ve kafa karıştırıcı olarak kabul edilir.

Ağa çık

Açıkçası, Akıllı TV'nin tüm işlevlerini kullanabilmek için İnternet'in varlığına ihtiyacınız olacak. Akıllı TV'yi bağlamak iki şekilde mümkündür:

 • Kablolu Ethernet bağlantısı.
 • Bağlanmak için yerleşik Wi-Fi adaptörüyleİnternet erişimi için ev ağı. Çoğu modern modelde yerleşik bir Wi-Fi modülü bulunur, ancak satın almadan önce mevcut olduğundan emin olun. Aksi takdirde, ayrı olarak satın almanız gerekecektir.

3d akıllı televizyonlar Kablosuz sinyal yeterince güçlü olmadığından İnternet'i bir akıllı TV'ye bağlayamazsanız, bu sorunu gidermek için birkaç seçeneğiniz vardır:

 • Wi-Fi yönlendiricinizi yeni tekniğe yaklaştırmaya çalışabilirsiniz.
 • Yönlendirici 4 yaşından büyükse, yeni bir tane satın almak sorunu çözebilir. En yeni modellerin daha geniş bir sinyal aralığı vardır.
 • Bu çözümlerin hiçbiri uygun değilse, sadece bir Wi-Fi tekrarlayıcı almanız gerekir - sinyal amplifikasyonu için bir cihaz.

Akıllı TV nasıl kurulur?

Her şeyden önce, bu sorunun cevabı modelinizin üreticisine bağlıdır. Süreç üç adımda özetlenebilir:

 1. Kablo bağlantısı.
 2. Özel ayarlar.
 3. İnternet bağlantısı

Ayrıca rahat kullanım için gerekliTüm akıllı TV'lerde widget'ları kurun. Bu nedir? Talep üzerine video, interaktif televizyon, oyun hizmetleri almanızı ve diğer birçok işlevi yerine getirmenizi sağlayan uygulamalar. Kural olarak, üreticinin resmi dükkanlarından indirilir.akıllı bir TV kurmak

En popüler üreticiler için bu aşamalara daha yakından bakalım.

LG'den modelleri nasıl kullanmaya başlayabilirsiniz?

Önce akıllı bir TV kurmakGüç kablolarının ve alıcının bağlantılarını içerir (konektörlerin yeri, kılavuza bakılmalıdır). Ardından pilleri konsola yerleştirip TV'yi ya da cihazın kendisinde bulunan bir düğmeyi açmanız gerekir. Sonraki, dili, çalışma türünü (ev / mağaza), konum ve saat dilimini seçtiğiniz oldukça basit bir adım adım kurulum.

Ardından, bağlantıyı seçmek için ekranı takip eder.İnternet. Kabloluysa, Ethernet kablosunu konektörüne takın ve "Bağlantıyı başlat" ı seçin. Abonenin şifresini girmeniz gerekebilir. Kablosuz bir bağlantıya ihtiyacınız varsa, "Yeni bul" u seçin ve ağı arayıp seçin.

Şimdi anten kablosunu bağlayın ve"Başlat" a tıklayarak otomatik arama kanalları. Ayrıca enerji tasarrufu ve 3D görüntüleme işlevini kabul veya reddetme (rahat olması için özel gözlüklere ihtiyacınız olacaktır). Ayarları kaydetmek için "Son" a tıklayın.

En çok LG akıllı TV nasıl kurulur?üretken çalışma? İhtiyacınız olan widget'ları yükleyin. Bu, resmi LG Apps TV mağazasından ya da bir USB sürücüsü kullanılarak yapılabilir. Uygulama ile arşivi kök dizine indirmeniz ve ardından flash belleği televizyona takmanız gerekiyor. Ekrana tıklayarak cihazın bağlanması hakkında bilgi gösterecektir, widget'ı seçip kurabilirsiniz.en iyi akıllı televizyonlar

Samsung ile Başlarken

Akıllı teknolojili akıllı TV nasıl kurulur?Hub? Bu, üreticinin bir dizi video öğreticisi yapması ve ayrıca kontrol panelinde ayrıntılı bir elektronik kullanıcının talimatına neden olan ayrı bir düğme oluşturması nedeniyle oldukça basittir.

İlk açtığınızda, girişinizi girmeniz gerekecektir.Uzaktan kumandadaki rakamları kullanarak giriş ve şifre. Bu çok uygun değil, ama endişelenmeyin, sistem verileri hatırlar ve her seferinde tekrar aramaya gerek yoktur.

Sol üst köşedeki Ayarlar menüsüne gidip, dili, konumu ve saat dilimini değiştirebilirsiniz. Yanlış takıyorsanız, program kılavuzu doğru şekilde görüntülenmeyecektir.

İnternet bağlantısı menüde gerçekleştiriliyor"Kablo" veya "kablosuz" türünü seçmeniz gereken "Ağ kurulumu". Yönlendiriciniz otomatik olarak bir IP adresi atarsa, sadece bir parola girmeniz gerekecektir. Bu işlevi yoksa, IP adresini, ağ geçidini, alt ağ maskesini ve DNS sunucusunu elle doldurmanız gerekir.İnterneti akıllı bir TV'ye bağlayın

emniyet

Bu yazıda birçok yönü göz önünde bulundurduk."Smart TV" teması ile ilgili olarak: onlar bağlamak ve yüklemek nasıl, bunları kimin, ne olduğunu. Eğer teknolojinin bu tip bir gurur sahibi olmayı planlıyorsanız Ama, bir internet bağlantısı olmadığı yerlerde, aynı zamanda hacker ve virüs olduğunu unutmayın. Şimdiye kadar, akıllı TV'ler topluca dağıtılan değildir ve hack ya da enfeksiyonun gerçek vakalar değildi. Ancak siber güvenlik uzmanları bunun mümkün olduğunu gösterdi. Bu nedenle, televizyondan banka ofislerine gitmeyin ve elektronik ödeme yapmayın. Şu an için bilgisayar bu amaçlar için daha güvenli.

Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma 2019

Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma 2019

Related news

 • Çocuklarda bronkopnömoni: semptomlar, tedavi. Çocuklarda bronkopnömoni nasıl tedavi edilir
 • Modası Geçmeyen Takılar : Halhal Modelleri 2019
 • Saçlar için renkli sütlü çikolata. Yeni bir resim ara
 • Bir başlangıç projesi nedir, nasıl başlatılır, geliştirilir ve tamamlanır
 • Çift Taraflı Bebek Hırka Modelleri Yapılışı

 • Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma


  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma

  Akıllı TVler - nedir Akıllı TVyi bağlama ve kurma