Ahşap nasıl boyanır 2019

Ahşap nasıl boyanır 2019
Ahşap nasıl boyanır


Ahşap nasıl boyanır?

Evinizde eski görüntüsünden sıkıldığınız ancak atmaya kıyamadığınız eşyanızın rengini değiştirmeye karar verdiniz. Peki, bu işlemi yaparken nelere dikkat etmeniz gerekiyor. İşte evde eşyalarınızı boyarken dikkat etmeniz gerekenler...

Eski kutular, modası geçmiş ahşap mobilyalar ya da bunlara benzer malzemesi boyama yapmaya uygun eski eşyalar pek çok kişinin evinde vardır. Bu eşyaları yeniden canlandırmak ve yeni gibi bir görünüm vermek için uygun boyalarla boyayabilirsiniz. 

İşte evde eşyalarınızı boyarken dikkat etmeniz gereken püf noktaları...

Boya yaparken boya kokusundan kurtulun ve vanilya kokusunun tadını çıkarın. Birkaç damla vanilya özü boya kokusundan kurtulmanızı sağlayacaktır.

Boya kutularını korumak ve daha hızlı temizleme süresine sahip olmak için folyo kullanın. Boya dökmeden önce kutuyu folyoyla sarın. İşiniz bittiğinde çıkarıp atın.

Fırçanızı yumuşatıcıyla temizleyin. Yumuşatıcı fırçanızı yeni bir görünüme kavuşturmakla kalmayacak güzel kokmasını da sağlayacaktır.

Silindiri kullanıma ılık su ile hazırlayın. Silindiri kullanmadan önce ılık su ile yıkamak boyanın silindire ve duvara daha iyi geçmesini sağlayacaktır.

Boya bulaşmasını istemediğiniz yerlere vazelin sürün. Vida ve benzeri teçhizatların boyanmasını üzerlerine vazelin sürerek önleyebilirsiniz.

Açılı fırça ve bantla muhteşem izler yapın. Bitişik bir duvarın yanlışlıkla çizilmesini önlemek için açılı bir fırça ve bant kullanabilirsiniz.

Boya damlaları için jilet ve zımpara kullanın. Etrafa damlayan boya damlalarını temizlemek için jilet ve zımpara kullanabilirsiniz.

Kenar koruyucu kullanın. Süpürgelikler veya hassas noktalarda bant yerine koruyucu da kullanabilirsiniz.

Boya yaparken izden kurtulun. Silindir izinden kurtulmak için tek yönde boyama yapmanız yeterli olacaktır.

Ahşap nasıl boyanır 2019

Ahşap nasıl boyanır 2019

Related news Ahşap nasıl boyanırAhşap nasıl boyanır


Ahşap nasıl boyanır


Ahşap nasıl boyanır


Ahşap nasıl boyanır


Ahşap nasıl boyanır


Ahşap nasıl boyanır


Ahşap nasıl boyanır