Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 2019

Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 2019
17.10.2019

Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 22

"Admiralty Needle" - Alexander Sergeevich Pushkin'in şiirinin bir analizi

Bugün çalışmayı inceleyeceğiz "Admiralteyskayaİğne "- Puşkin'in Alexander Sergeevich'in şiiri. Ancak, yeni başlayanlar için, yazar hakkında birkaç kelime söyleyelim. Puşkin mükemmel şiirler, bilge şiirler, harika hikayeler, tarihsel dramalar ve romanlar yarattı.

Neva şehri

Admiralty İğnesi"Admiralty Needle" bir ulaşım aracıdırOn dokuzuncu yüzyılda St. Petersburg'da okur. İşte şair, hayatının çoğunu 26 yıl boyunca geçirdi. Neva'daki kentin Puşkin olmadan anlaşılması zordur. Ve şair St. Petersburg olmadan hayal edilemez. Ekip, Puşkin'i 1811 Temmuzunun sonunda Nevsky Prospect yakınlarındaki Moika'daki eve getirdi.

Bronz Süvari

Puşkin'in ayetindeki admiralty iğnesiPuşkin o kadar çok sevdi ki ona anlattıbir sürü iş ayırdı. Bunlar arasında "Bronz Süvari" adlı şiir vardır. "Admiralty Needle" bu çalışmadan bir geçittir. Şiir 1833'te Boldin'de yazılmıştır (6'dan 31 Ekim'e kadar). İkinci bir başlığı var - "Petersburg Hikayesi". İş 2 bölümden oluşmaktadır. Yazarın yaşamı boyunca, sadece giriş ışığı gördü. Senato Meydanı'nın topraklarına inşa edilen Peter I anıtı, şiirin görünüşünden sonra “Bronz Süvari” olarak anılmıştır, çünkü ana karakteri bu anıttır. Petersburg benzersiz bir şehir, çünkü Puşkin'in hayran olabileceği türler var.

içerik

Admiralty iğnesi yatıştı"Admiralty Needle" bir şiirPuşkin, Büyük Petro'nun yaratılması için hayranlığını ifade eder. İnce, sıkı sokakları tanımlar. Neva'yı hatırlıyor. Admiralty İğne ışığın yazarı denir. Eser, şehrin eşsiz demir aksamlarından oluşan harika bir desen, eşsiz beyaz gecelerin muhteşem bir parıltısını anlatıyor. Ardından, yazar, kızak ve dalgalı yüzlerle dolu kışın döner. Şair ayrıca yerel topları, seslerini ve ihtişamını anımsatıyor. Ayrıca bu şehre askeri sermayenin yazarı denir. Şair, büyük kimliklerin onuruna silah vuruşu ve düşmanlara karşı zaferden bahseder. Yazar, Peter'ın yaratılmasının Rusya'nın kendisi kadar sarsılmaz olduğunu vurguluyor.

analizi

Puşkin Admiralty İğnesiŞimdi parçayı analiz etmeye çalışalımAdmiralty İğnesi. Özellikle kayda değer olan nehir nehridir. Sessiz veya sağlam, yavaş veya hızlı olabilir. Şair farklı bir form bulur. Neva'sının granit kıyıları tarafından güçlendirilmiş "güçlü" bir akımı var. Yazar, bu dayanılmaz nehrin ihtişamını ve gücünü vurgular. Kentin mimari havasını ve yazar tarafından işaretlenmiş dökme demir çit desenini aktarır. Şair ayrıca, ay ışığı parlak ve şeffaf bir alacakaranlık ile dalgın geceleri muhteşem bir resim çizer. Yaz aylarında günün kısa karanlık zamanı hakkında. Bu vurgulanmalıdır, çünkü beyaz geceler benzersiz bir olgudur. Eserde yazarın kendisi var, boğuk ama inanılmaz şekilde ifade edici tonlarda, o anları odanın lambalarında okuyup yazmadan nasıl yazdığını anlatıyor. Admiralty Needle bir sonraki sahnede belirir. Puşkin, şehirde olağanüstü güzellikler gördü ve aynı zamanda insanlar tarafından yaratıldığını vurguladı. Bununla birlikte yazar, doğanın kendisine bahşettiği Niva'daki kentin doğal çekiciliğini de anlatıyor. Son etkileyici resim, gece gökyüzünün aydınlattığı gecenin aydınlattığı gece gökyüzü aydınlatmasıdır. Bize şiir şiirinde - şiirin bir parçası - sadece 16 satır. Onlarda yazar şehrin en güzel yüreğinin en az 7 fotoğrafını yerleştirdi. Bu yerde, şairin ruhunun bir parçasını yaşadığı söylenebilir. Şiir en iyi okunaklı bir şekilde okunarak dinleyicilerin her kelimenin tadını çıkarmasına ve şehrin cazibesini görmesine izin verir. İşin özünün tam olarak anlaşılması için, günümüzde nadiren kullanılan ya da tamamen sola dayalı konuşma olan çeşitli kelimelerin anlamlarını analiz etmeliyiz. Ayette lambadan bahsedilmektedir - bir fitil ile donatılmış küçük bir gemidir. Yağ ile doldurulur ve genellikle simgelerden önce yanar. St. Petersburg'da, Admiralty'nin sıradışı bir binası var. Bu şiir onun ismini almıştı. Admiralty Needle, bu binada yer alan yaldızlı bir sivridir. Sert kayaya atıfta bulunan sıralar ve granitlerde bulunur. Şiirde ve dökme demirde sözü edilen - yaygın bir metal türü. Bu yüzden Alexander Pushkin'in yarattığı şiiri parçaladık - Admiralty Needle.

Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 2019

Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 2019

Related news

 • Ton Balıklı Makarna Yapılışı Videosu
 • Tırnak Bakımı Yapmanın 3 Kolay Yolu
 • Şekerpare Tatlısı Tarifi Yapımı Videosu
 • Deutsche Bank, ABDye 7.2 milyar dolar ceza ödeyecek
 • Servet Tazegül, aktif sporculuk kariyerini noktaladı

 • Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 87

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi


  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 96

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 19

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 42

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 2

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 48

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 98

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 8

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 82

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 87

  Admiralty Needle - Alexander Sergeevich Pushkinin şiirinin bir analizi 60