Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydalarıAdige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları

23.05.2019

Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 20

Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları

Başlığından tahmin etmek zor olmadığından, peynirAdige, Kafkasya'nın kuzey yamaçlarında doğdu. Bu serum fermente süt ürünü eski çağlardan beri biliniyordu. Koyun sütününden, ev yapmaya ve ev yapmaya devam ediyor, abomasum ile boğuyordu. Şimdiye kadar, Adygea'da hiçbir şölen, dışbükey kenarları ve yanlarda belirgin izleri olan düşük beyaz bir silindirin masasında bulunmaksızın tamamlandı.Adige peynirinin kalorili içeriğiBu peynir "eşlik" altında yemek için iyidirkırmızı kuru şarap ve taze sebzeler. Ve yerel sakinler peynir kekleri, kachapuri ve diğer yemekleri yapmak için yaygın olarak kullanıyorlar. Temelde yeni bir beyaz renkte ürün satıyoruz, ancak tütsülenmiş bir varyant da son derece popüler. Evde bir Adige peyniri hazırlanır. Temel olarak yapılırgeleneksel ocakta ve dumanda.

Taze peynir, çünkü kategoriye gireryumuşak, kısa bir süre saklanır - buzdolabında sadece 30 gün, ancak füme olan adam harika lezzetini kaybetmeden yıllarca uzanabilir. Daha önce, onu sadece uzun bir yolculuğa çıkarmak için içtiler. Pek çok kuzey ülkede olduğu gibi Rusya'da da katı peynirler ya da taze çörek peynirleri popüler olmakla birlikte, bu "geçiş" ürünü Akdeniz mutfağında ulusal bir sevgiye sahiptir. Gürcü suluguni, İtalyan ricotta ve mozzarella, Yunan beyaz peynir, Bulgar brynza yakın akrabasıdır. Adige peynirinin kalorili içeriğidiyetlerde kullanmayı mümkün kılan sert notalardan çok daha düşüktür.

Fabrika koşullarında imalat teknolojisiürün değişti. Şimdi taban, koyun sütü değil, keçi (ve hatta inek sütü eklenmesiyle) alabilir. Bu, tüm ürünün besin değeri üzerinde en üzücü etkendir. İnek sütü hazırlığa dahil edilirse, Adige peynirinin kalorili içeriği daha yüksek olacak ve geleneksel kurallara göre whetted ve olgunlaşırsa daha düşük olacaktır.Adige kalorili içerikli peynir

Bu ürünün birçok yararlı maddesi vardır. Beslenme uzmanları vücuda gerekli miktarda kalsiyum ve fosfor sağlamak için günde yalnızca 80 g Adige peyniri yiyebilecek kadar yeterli olduğunu hesaplamışlardır. Ve B vitamini, amino asitler açısından zengin. Rus tesislerinin "Cheese Adyghe" markasında inek sütü kullanmasına rağmen, kalori değeriBu ürün hala katı olandan daha düşükdereceleri, kendi üretiminin eşsiz teknolojisi sayesinde. Süt yüksek sıcaklıklarda pastörize edilir. Bundan son ürün, ryazhenka veya kıvrılmış sütlerden ayrı bir tada sahiptir. Bulgar asanın fermente sütü, iki işleme aşamasından geçer - ısı, ve daha sonra, zaten kalıplarda, soğukta. Sadece son aşamada tuzlanır.

Adyghe peyniri evdeÜrünün olgunlaşması, kıvrık yapısıAdyghe peyniri kalori içeriğini azaltmak için izin verin. 100 g ürün başına sadece 240 ila 252 kcal'dir. Katı çeşitlerle karşılaştırıldığında, bu çok düşük bir rakamdır. Aslında, bu kadar düşük bir enerji değeri, bu yumuşak fermente sütleri, süzme peynirine yaklaştırır, ancak tam bir lezzet kokusu, onu sondan bir adım öteye taşır.

Adyghe peyniri gibi düşük kalorili içerik,vücudun olağanüstü yararının yanı sıradiyet beslenme ve kilo kaybı için boşaltma günlerinde kullanmanıza izin verin. Sadece "egzotik" Kafkas yemekleri için değil, aynı zamanda geleneksel yemeklerimize de eklenebilir: salatalar (çok tuzlu peynir yerine), vareniki.

Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydalarıAdige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları

Related news

 • Kolay Bebek Uyku Tulum Yapılışı
 • İnce saçları nasıl güçlendirebilirim
 • Yelek ve şal yapabileceğimiz kolay güzel fıstıklı bir model By hatice
 • Yoğurtlu Rulo Poğaça Tarifi
 • Mayalı Pastane Poğaçası

 • Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 68

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları


  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 89

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 41

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 12

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 49

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 92

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 91

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 45

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 69

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 40

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 1

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 29

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 34

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 33

  Adige peynirinin kalorili içeriği ve beslenme beslenmesindeki faydaları 49