ABD ekonomisi 2019

ABD ekonomisi 2019 ABD ekonomisi

ABD ekonomisi

ABD ekonomisi o kadar uzakta kiİlk yerleşimcilerin daha iyi bir yaşam arayışı için anakaraya gelmeleri. Elbette, Birleşik Devletler o zaman mevcut değildi. Ancak, bugün bildiğimiz Amerika'nın temellerini atan ilk Avrupalılardı. ABD, ekonomik gücü temsil eden bir ülkedir. Bir borçlu olması ve döngüsel krizler yaşamasına rağmen, liderliğini sürdürüyor. Farklı ulus ve kültürlerden Avrupalıların göç ettiği Yeni Dünya, bir şey sözü verdi: hızlı zenginleşme ve yeni bir hayat. Böylece Amerikan rüyası doğdu. Ülke bağımsızlığını kazandığında, ilk ekonomik tüzük Anayasa haline geldi. Federal hükümet, Amerika'nın tüm topraklarının ortak bir pazar olduğunu ilan etti.

21. yüzyıldaki ABD ekonomisi muazzam bir seviyeye ulaştıSonuçlar. Bu göstergeler, yüzyıllarca süren egemenlik için sürekli çaba gösterdikleri için mümkün oldu. Amerika bilimsel ve teknik alanda hem de sosyal sektörde mükemmel sonuçlar ortaya koymuştur. ABD ekonomisi son yüz yıldır genel ekonomik potansiyelin gelişmesinin merkezi olmuştur. Doğru, son on yılda, ülkenin kalkınmasında bir miktar gerileme oldu. Her şey, 2001 yılının başında ülkenin önde gelen ekonomistler ve analistlerin bile kaçırdığı kriz bölgesine girmeye başlamış olması ile başladı. Uzun süren refah ve krizden kurtulmanın ardından devletin ciddi bir darbe alabileceğini kimse ummadı. ABD ekonomisi, bir monolit gibi sarsılmaz görünüyordu. Ülke için bir başka darbe de aynı yılda terör saldırısıydı.

Tüm ölümcül koşullara rağmen,ABD kritik durumdan kurtulmayı başardı. Ancak, birkaç yıl sonra ülke hoş olmayan bir sürpriz yakaladı. Amerika Birleşik Devletleri'nde, yavaş yavaş diğer ülkelere yayılan ve küresel bir krize dönüşen bir kriz başladı. Bugüne kadar çözülmemiş bir başka sorun, dış ve iç borçların büyümesidir. Bugün dünyanın en büyüğüdür. Bununla birlikte, ABD ekonomisinin zarar görmesi muhtemel değildir. Bu geçmişe karşı, Amerika'nın kendi başarıları olduğuna dikkati çekmektedir. Örneğin, bilgisayarların% 40'ının bulunduğu yer burası. Buna ek olarak, ülke sürekli bilgi teknolojisi geliştiriyor. ABD araştırma ve geliştirme üzerine büyük miktarda para harcıyor. Başka hiçbir ülkede bu alan için böyle bir finansman oranı yok.

ABD ekonomisi çoğunlukla post-endüstri. GSYİH'nın yaklaşık% 80'i hizmet sektöründe istihdam edilmektedir. Bu benzeri görülmemiş bir durum. Dünyada bu sektörün bu kadar gelişmiş olacağı bir ülke yok. Ayrıca ABD'de düşük işsizlik oranı ve en düşük enflasyon oranlarından biridir. Tüm bunlar, İkinci Dünya Savaşı'ndan sonra ABD ekonomisinin kazandığı gelişimin sonucudur. Bu devreden devlet devinim kazanmaya başladı. GSYİH'sı istikrara kavuştu ve yaşam standardı yükseldi.

Bilindiği üzere ABD'de en yüksek orannitelikli personel. Dünyada eşdeğer uzmanların yaklaşık% 80-85'i vardır. Bunun bir açıklaması var, çok basit. Eyaletlerde, eğitimli ve yetenekli birçok insan dünyadan göç ediyor. Devlet onları yüksek bir yaşam standardına, istikrarlı ve güvenilir ekonomiye, ekonomik sistemin şeffaflığına, adil mevzuata çekmektedir.

Ayrıca bilim adamları burada ayrılıyor, kim yapabilirdaha uygar koşullarda çalışmaya devam etmeyi bekleyin. Burada, araştırma faaliyetleri ve yenilikler desteklenmektedir. Ülkedeki sermayenin işçileri bile var. Bazıları, kendilerinin çalıştığı şirketlerin ve şirketlerin hissedarlarıdır. Amerika piyasa ilişkilerinin bir ülkesidir ve dünya ekonomik alanındaki tüm aksaklıklara rağmen seçilen yönde destek vermeye devam etmektedir.

ABD ekonomisi 2019

ABD ekonomisi 2019

Related news

 • Konuşma geliştiriyoruz: kış kelimesiyle cümleler kuruyoruz
 • Misha Marvin: Biyografi ve Yaratıcılık
 • Bağırsak Gazı Nedenleri ve Gazdan Kurtulma Yolları
 • Yaz Modasında 6 Rahat ve Cool Topuklu Ayakkabılar
 • Uydu TV izlemek için kanalları nasıl çözebilirim

 • ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi


  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi

  ABD ekonomisi