Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçeklerAbba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler

19.05.2019

Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 70

Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler

Abba Dorotheus, en çok saygı gören Hıristiyan azizlerinden biridir. Bu makalede ele alınacak olan temel olarak ahlaki öğretilerin yazarı olarak bilinir.

Monk Abba Dorotheus'un Biyografisi

Abva Dopa

Bu azizlerin yaygın olarak bilinmesine rağmenDini çevreler için, hayatı hakkında çok az şey bilinir. VI. Yüzyılda yaşamış, genç yaşta özel bir itme gücüne sahip olmadığı laik bilimi okudu, ama sonunda öğretici edebiyat okumasına aşık oldu. Bu kitaplar ona çok ilgi çekici geliyordu, bazen onu en sevdiği meslekten koparmak imkansızdı. Bir süre sonra genç adam, monastisizm için bir özlem hissetti - bu yüzden Filistin'deki Abba Serida'nın ikametgahında mücadele etmeye başladı.

Kutsal Manastırda Yaşam

avva dorife

Manastırda, itaat ek olarak, oKilisenin kutsal babalarının talimatlarını ve yaşamlarını inceledi, manastır ziyaretçileri için düzenlediği şeyle nişanlandı. Bu nedenle, birçoğunun rahatı ve korunması gereken her yaştan, statüden ve statüden insanlarla iletişim kurması gerekiyordu. Bu, alçakgönüllülüğü öğrenmesine ve yaşam deneyimini zenginleştirmesine izin verdi.

Kutsal yerlere yaklaşık on yıl geçirdi.Kendisi için çalıştığı bu zaman için bir klinik kurmayı başardı. Bütün bu süre boyunca Peygamber Efendimiz John'un acemi oldu ve ölümünden sonra Abba Serid’in ikametgahını çölde terk etti. Yakında, hacılar ona gelmeye başladı - sonuç olarak, Abba'nın kendi manastırı vardı, hayatının geri kalanında yaşadı, öğrencilerine talimat verdi. Bu uzun süre boyunca, Abba Dorotheus çok sayıda ahlaki talimat yarattı.

Abba Dorotheus'un öğretileri

Abba dorifei'nin öğretileri

Monk Abba birkaç tane ayrıldımesajları, yirmiden fazla ders ve manevi babası John Peygamber Efendimiz ve Reverend Barsanuph the Great çeşitli sorulara 87 yanıt. Ayrıca Abba Dorofey'in eliyle yazılmış mektuplar yayınlandı. Bütün bu eserler net, keskin ve basit bir dilde sunulur, erişilebilirlik ve bilgelik bakımından farklılık gösterir. Abba'nın yazarlığının bütün metinleri aracılığıyla, ruhsal yaşam için gerekli erdemlerin, Allah'a ve kişinin komşusuna olan sevgiyle birlikte tevazu olduğu düşüncesinden geçer. Sunum şekli sanatsızdır ve Rahip'in karakterini çok iyi yansıtmaktadır. Öğrencilerinden biri olarak, Abba, kardeşliği, ahlaksız, uygun ve büyük bir alçakgönüllülükle ele almıştır. İnsanlarla ilgilenirken iyi huylu ve basit - bu, oybirliğinin başlangıcı, diğer erdemlerin temeli.

Onun yazıları popülerdi ve popülerdi. Önceleri, birçok manastıra denk geldiler ve şimdi düzenli olarak yeniden basıldılar. Muhtemelen, Abba'nın öğretilerinin yayınlanmayacağı kütüphanede tek bir Ortodoks manastırı olmayacaktır. Rusların ünlü azizlerinin kitaplarını elleriyle kopyaladığı bilinen durumlar vardır. Abba Dorotheus metni ve aslında, tavsiye, talimat içinde, rahiplere hitaben edifying öğretileri manevi mükemmellik yolunda girişti ve Allah'ın emirlerini yerine getirmek istiyor herkes için temel teşkil rağmen, nedeni olur. Kitapları bu hedefe ulaşmak için güvenilir bir rehber haline gelir, bir tür alfabe olarak adlandırılabilir. Abba'nın eserleri, Monk Theodore Studite ve Optina büyükleri tarafından takdir edildi.

Rahip Abba

"Ruhsal öğretiler"

En önemli asetiklerden birieserler, manastır hayatının ve manevi başarının temel sorularını cevaplar. talimatları kesin ve spesifik kitabında, verilen Aslında, manastırın sakinleri için ayrıntılı bir kılavuzdur - Genel tartışmalar hemen hemen hiç yoktur. Bu kitapta, Keşiş Abba o dönemde oluşan çileci deneyimin geleneklerini özetliyor.

Rahip'in Ruhani Yaşam Üzerine Görüşü

Abba Dorotheus, manevi olarak ana şey olduğuna inandıbir tapu - kişinin kendi arzularını kesip, yani seçilmiş manevi babaya ve alçakgönüllülüğe boyun eğdirerek - iyiliğe giden yolu başlatır. Bu onların yerine getirilmemiş arzularını ortadan endişelenecek bir neden olarak da dispassion için bir fırsattır, ve dikkat ruhsal aktivite yöneliktir. Ama sadece cennette kaldıkları süre boyunca sürekli dua Tanrı'yı ​​yüceltmek ve tefekkür bir durumdaydı ilk insan Adem gibi, doğal olarak karizmatik kişilerin ihtiyar, itaat gerekir - sin orijinal durumuna kırdı.

Abba dorifei kitabı

"Abba Dorotheus'un Öğretileri" kitabında sadeceHer biri manastır yaşamının bir yönüne adanmış olan yirmi bir emir. Çoğunlukla keşiş kurtulmak için günahları anlatıyor: yalanlar, rütbesi, komşusunun kınanması. Abba Dorotheus, hiç kimsenin kendi aklına güvenemeyeceğini, yani ruhani liderlere ihtiyaç olduğu anlamına geldiğini, sürekli olarak Tanrı'nın korkusuyla yaşamak gerektiğini hatırlatır. Ruhlardaki erdemler için nasıl bir ev yaratılacağını, günahkârlık ve şüphe nasıl transfer edeceğini anlatıyor.

Kitapta sadece pratik talimatlara ek olarakAyrıca Abba Dorotheus'un kısa ve özlü sözlerini içeren bir bölüm ve manastırdaki belirli şahıslara, örneğin mahzenlere hitap edebilir. Öğretilerin her birinin sonunda, Abba sadece bölümün özüne konu olduğu özü açığa çıkarmaz: okurları bu ya da günahla mücadele etmeye çağırır, belli bir erdemi güçlendirmek için.

Eserlerin yeniden gönderilmesi

Abba temel öğretilerinin birçok sürümleri sonunda genellikle mesaja eklenir ve büyük bir azize yaptığı sorular.

Bunun da modern reprintleri varÖrneğin, haftanın günlerine denk gelen Abba'nın öğretilerinin kısa bir özetini temsil eden "Haftanın her günü Monk Abba Dorotheus'un Talimatları" adlı eserler. Bu inançlıların Kutsal Baba'nın öğretilerine daha sık dönüştürebilmeleri amacıyla yaratılmıştır. Aslında kitap, bilge alıntıların bir koleksiyonudur.

Böylelikle Monk Abba'nın eserleriDorofei, yalnızca rahiplere değil, aynı zamanda ruhlarını kurtarmak isteyen tüm Hıristiyanlara da hitap ediyor; çünkü onun talimatları, her inanan için çok önemli olan manevi hayatın temel sorunlarını ele alıyor. Bu yüzden Abba'nın metinleri şu ana kadar alakalı olmaya devam ediyor.

Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçeklerAbba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler

Related news

 • Kinder Süt Dilimi Pastası
 • SON DAKİKA Enzo Roco, Beşiktaşta iddiası
 • Ispanak Yemeği Yapılışı
 • Tavuk Haşlama Tarifi Videosu
 • Müge Anlı 7 Mayıs 2019-2020-2020 izle

 • Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 68

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler


  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 76

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 16

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 62

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 60

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 3

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 57

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 21

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 82

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 53

  Abba Dorotheus: yararlı öneriler, mesajlar ve ilginç gerçekler 62