Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 2019

Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 2019

Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 92 14.02.2019, 20:52

Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır?

Stomatit, mukozanın bir hastalığıdır.şişlik ve kızarıklık, beyaz, gri-sarı ağrılı yaralar şeklinde ortaya çıkan ağız. Her yemek çok acı vericidir, ağızdan pek çok durumda tatsız bir koku var. Genellikle iltihap bir buçuk saat sürer. Ağızdaki stomatit için nelere dikkat edildiği konusunda doktor resepsiyonda en iyi şeyi söyleyecektir, ancak tabii ki ağrıyı azaltmak ve bu hastalığa ilk yardım sağlamak gereklidir.

ağızdaki stomatitten daha çok

Ağızda stomatit tedavisi nedir?

Hastalığın nedeni bakteri,mantar, virüs, bağışıklık anormallikleri, travma. Bu nedenle her durumda terapi farklıdır. Onları kanayan yaralar açmak altından beyaz "şapka" dan ülser temizlemeye çalışmayın. Mantar ve bakteri stomatit ağızda bir alkalin bir ortam sağlamak için çok önemlidir. Bu su bardağı başına 2 çay kaşığı oranında hazırlanmış bir soda çözeltisi oluşturmak yardımcı olacaktır. Günde üç ila altı defa ağzınızı durulayın. Enflamasyonlu mukoza tedavisinde iki yüzde borik asit solüsyonu da kullanılır. özel antifungal merhem ( "nistatin", "klotrimazol"), kremler ( "Candide", "Pimafutsin") vardır. Vitaminotherapy ve diyet beslenme - ağızda bu da stomatit tedavisinde kullanılır. Hava çok sıcak baharatlar, tatlılar ve soğuk yemekler arasından, asitli yiyecek ve içecekler terk etmek gereklidir. herpetik stomatit antiviral gerektirdiğinizde, "Stomatidin", "Geksoral Sekmeler", "bonafton" merhem "Zovirax", "Oksolınik". Propolis sprey ve deniz yosunu yağı mükemmel iyileşir.

stomatitten daha fazla tedavi edilebilir

Küçük çocuklarda stomatit tedavisi mümkün olduğu için

Çocuklar, ağzını sıcak, şekersiz çay ile durulamalıveya papatya infüzyonu. "Geksoral" ilacını kullanabilirsiniz. Bebek ağzın kendisini durulamazsa, namluya koyup ağız boşluğunu armut veya spreyden püskürtmelisiniz. Durulamadan sonra, doktorun önerdiği Lugol solüsyonu veya merhemiyle yaraları tedavi etmek gerekir. Çoğu zaman bir çocuk yemeyi reddetti, çünkü acıyor. Ağrı kesicilerine yardım edin - "Holisal" veya "Kamistad", dondan ve beslenmeden önce bebeği diş ettirmek için daha iyi olan Kamistad. Stomatite neden olan bakteriler için uygun koşullar yarattığı için, diyetteki tatlı yiyeceklerden uzak durmanız gerekir. Hastalığın tedavisi için kaç gün - muayeneden sonra doktor söyleyecektir. Genellikle hastalığın doğasına bağlıdır. Viral stomatit haftada iyileşebilir, bakteriyel biraz daha uzun süre tedavi edilir ve mantardan kurtulmak en az iki hafta alır.

Stomatit tedavisinde halk ilaçları

Şifalı otların etekleri iyi olacaktır: yarrow, papatya, adaçayı, hyssop, calendula, St. John's wort. Bu bitkiler, asitliği düzenleyen, mukoza zarını eski haline getiren antiseptikler ve maddeler içerir. Bakterisidal özellikler aloe ve sarımsak yaprakları tarafından sağlanır. Alternatif tıp mensupları, stomatit için rendelenmiş sarımsak ve kıvırcık sütün (kefir) bir karışımı için başvurmasını tavsiye eder. Prosedür acı verici, ancak etkili.stomatit tedavi için kaç günÇiğ patateslerden alınan Kashitsa iyileşmeye yardımcı olacakyara ve havuç suyu ile durulanması, etkilenen dokuyu beta-karotenle doyuracaktır. Keten tohumu kaynatma - ağızda genel olarak mukoza zarlarında stomatit tedavisi budur. Bir keten tohumu tohumu bir bardak kaynar su dökülmeli, kaynatılmalı ve boşaltılmalıdır. Yumurta beyazı stomatitin doktorlar tarafından önerildiği bir çare. Gerçek şu ki, enfeksiyon, lizozim - salya içindeki bir antibakteriyel enzim - öldürür. Ancak bu madde bol miktarda yumurta beyazı içinde bulunur. Tedavi için, tavuk proteini yüz gram sıcak suyla çırpılır ve iki saatte bir ağızdan bir karışımla durulanır.

Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 2019

Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 2019

Related news

 • Evde kolay sucuklu pizza nasıl yapılır
 • Kendi elleriyle iki kişilik yatak: basit bir yapı algoritması ve olası yaratıcı çözümler
 • Etli Taze Fasülye Tarifi

 • Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 100

  Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır


  Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 99

  Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 21

  Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 79

  Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 59

  Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 69

  Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 43

  Ağızda stomatit tedavisi nasıl ve ne durumdadır 3