A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 2019

A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 2019
26.08.2019

A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 100

A. P. Chekhov, "The Intruder": hikayenin kısa bir özetini

Anton Pavlovich Chekhov çalışmalarını yazdıKısa içeriği okuyucuya, 1885'te o dönemin geleneksel edebiyatında popüler hale gelen "küçük adam" imajını okuyucuya gösterecek olan "fail". Bu karakteri sadece hikayenin ana fikrini ifade etmek için değil, aynı zamanda yeni anlamsal yüklerle doldurur.

Ana karaktere giriş

davetsiz misafir özeti

Anton Pavlovich neden hikayeye başladı?"Saldırgan"? Kısa içerik, her şeyden önce, okuyucuyu işin ana karakteri ile tanıtacaktır. Bu sıradan, sıra dışı küçük bir adam. Yüzü tamamen kırışıklarla kaplı ve onun kalın kaşlarından dolayı, kasvetli bir görünüm elde etmek zor olabilir.

Saç muzhichka sadece uzun zaman önce değil, makaslanmış amatarak bile görmedi. Bu nedenle büyük bir rahatsız edilmemiş ışın gibi görünmeye başladılar. Bacakları yalınayak ve kıyafetleri kırsal kökenine karşılık geliyor. Bu formda, araştırmacıdan önce bir davetsiz misafir (daha kısa içerik daha sık olarak adlandırılacaktır) ortaya çıkar.

Bir soruşturma var ya da "Neden bir ceviz gerekiyor?"

Yetkililerden bir yetkili sanığa sorar,hangi amaçlarla demiryolu yollarındaki somunları sökmüştür. Tamamen kendini suçlu görmeyen dağınık bir köylü, bir şey bulmaya bile çalışmaz ya da bir şekilde ortaya çıkar, mutlak gerçeği söyler. Balık avlamak için fındık gerekiyordu, bu yüzden onları raylarda ödünç almaya karar verdi.Çekçe saldırganı özeti

Araştırmacı bu türAyrıca cezalandırılabilir, kurşun veya çivi kullanabilirsiniz. Ancak köy muzhichonka, kurşunun alınması gerektiğini ve çivi hiç uymadığını açıkladı. Böylece Anton Chekhov'un eserine başlıyor. Saldırgan (özet, suçunu ayrıntılı olarak açıkladı) ve suçluluğun derecesini anlamıyor. O, içten bir şekilde şaşırmış ve dürüst bir şekilde soruşturmacının sorularını cevaplandırmıştır.

Tren neden raydan çıkarıldı ve insanlar öldürüldü?

Yasanın temsilcisi gerginleşmeye başlar. Dağınık sanığa, bu talihsiz cevizden kurtulduğu gerçeğinden yola çıkarak, bu yolun içinden geçecek olan trenin yolcularından ölebileceğini açıklıyor. Sonuçta, bu somunlar sayesinde raylar traverslerin üzerine uzanıyor. Eğer çözülüyorlarsa, trenler nasıl hareket edecek?

Köyün saldırganı sakinAraştırmacıya bu yedek parçaları demiryolu yollarından söken tek kişi olmadığını söyler. Köyde yaşayan tüm köylüler de, fındık bükerek ticaret yapıyorlar. Ve hiçbir şey olmuyor. Trenler seyahat etti ve sürmeye devam ediyor. Çünkü onları akıllıca söküyorlar, bu arka arkaya değil, belli bir sıraya göre. Ancak araştırmacı, köylüye itiraz ederek, geçen yıl bu yolun bu trende olduğunu ve trenin raydan indiğini söyledi.

davetsiz misafir

Soruşturmanın devam etmesi veya Olası cezalar

"The Intruder" hikayesi (özetonun anlatısını takip etmeye devam ediyor) ayrıca sorgulama sahnesini de anlatıyor. Araştırmacı, köy köylüsüyle, arama sırasında evinde bulunan başka bir somunla ilgileniyor. Ama saldırgan kapıyı bile açmıyor ve daha fazla, hatta bir değil, daha fazla olduğunu söylüyor. Muzhik, balık avlama, bu gibi kuruyemişlerin bir platin gibi faydalarını anlatır.

Ancak araştırmacı köyde inanmıyorMalefaktöre. Kendisinden anlaşılabilir bir şey elde edemeyen hukukun temsilcisi, bu gibi kasıtlı hasarlara ve demiryoluna zarar veren bir makaleye atıfta bulunuyor. Ve sanığın suçunun ağırlığını tam olarak anladığını ve bunun öngörüldüğü cezayı anladığını soruyor.

Bir adamın sürpriz ya da Balık tutma özellikleri

Sorgulama sürecinin kısa tanımı nasıldır?Çehov'un hikayesi "The Intruder" ın içeriği? Muzhik köyü neden yakalandığını ve araştırmacının yanına getirildiğini anlamıyor. Basit bir somun nedeniyle bütün bir trenin nasıl düşebileceğine gerçekten hayran. Her şeyden önce, eğer rayın kendisini sürüklemiş olsaydı, bir günlük kaydı yerine, elbette, kötü bir niyet olurdu. Ve böylece her zamanki gadget.hikayenin özeti

Araştırmacı, olabileceği gibi, açıklamaya çalıştıBir demiryolu inşaatı hakkında okuma yazma bilmeyen bir köylü, ama tam bir anlayış eksikliği karşılıyor. Detaylar ne zaman, ne kadar ve nerede somun adam inmemiş olduğunu soruyor. O saklanmıyor, cevaplar. Hatta, döndüğü, kim olduğu ve nerede yaşadığı belli bir Mitrofan'ı anlatıyor.

Çalışmanın son satırları veya köyün folisi

Saldırgan (kısa hikaye içeriği)soruşturmanın sıra dışı bir tanımını bitirir) araştırmacının balıkçılığın özellikleri hakkında, köylüleri yakalayan ve onu istasyona sürükleyen gardiyanın cezalandırılması gerektiği hakkında bilgi verdi. Onu araştırmacıya götürürken iki kere vurmayı başardı. Kanun temsilcisi, dağınık köy köylüsünün aptallığına dayanamayarak ona susmasını istedi.Çehov saldırganın hikayenin özetini

Ağrılı bir sessizlikten sonra, saldırgan sordu,onun gitmesinin mümkün olup olmadığını, ancak araştırmacı, köylüyü tutuklayıp hapse atması gerektiğini açıklıyor. Ve ona dava açacak hiçbir şey olmadığını bağırmaya başladı. Eğer gerçekten suçlu olsaydı, savaşır ya da bir şey çaldıysa, herhangi bir ceza bir neşeyle bile kabul edilirdi. Paraya borçlu olduğu fuara gitmesi gerektiğini açıklamaya çalışıyor ancak araştırmacı çok kararlı.

Çehov. "Saldırgan". Sanığın Özet veya anlaşılmaz son cümleleri

Köy adamı, tutuklamanın sebebini anlamayan veÖzellikle zor işçilere gönderilebilecekleri için bunun, muhtarın işleyişinden kaynaklandığını öne sürdü. Akrabaları hakkında bir şeyler karıştırmaya başladı. Ailenin üç erkek kardeşi olduğu ortaya çıkıyor. Ve ayrıca onların eylemleri için cevap vermemesi gerektiğini söylüyor. Ancak araştırmacı, ona olan ilgisini çoktan yitirdi ve köylüyü hücreye taşıması gereken asistanlarını çağırdı.

Saldırgan hala kendini korumaya çalışıyor.O vicdan her şeyi çözebiliriz ölen usta, hatırlıyor. Ama artık kimse dinlemiyor. Böylece hikaye "Intruder" özeti sona erer. Ürünün onun karakterinin sadece üzücü bir ironi değil, şarap adam hakkında sonuç çıkarmak için çalışıyor okuyucuya suçlu saldırgan olup olmadığına karar vermek için bir fırsat vererek boyunca Çekler.

A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 2019

A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 2019

Related news

 • Ruj Rengi Nasıl Seçilir 2019 Ruj Renkleri
 • Klasik Gitar Çalarken Hangi Teknikler Kullanılır
 • Adamı seviyor musun Kendinize aşığınız nasıl Koç-erkek sevgi nesnesi
 • Türkiyedeki kriz, gelişmekte olan piyasalardan nakit çıkışını körükleyebilir
 • Susamlı Misket

 • A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 39

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini


  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 1

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 22

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 31

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 86

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 10

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 15

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 1

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 85

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 51

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 46

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 19

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 86

  A. P. Chekhov, The Intruder: hikayenin kısa bir özetini 4