5 Ruj Sürme Tekniği 2019

5 Ruj Sürme Tekniği 2019
5 Ruj Sürme Tekniği


5 Ruj Sürme Tekniği

5 Ruj Sürme Tekniği

Makyaj trendleri gelir ve gider, ama rujlar dramatik güzelliği yaratma güçlerini asla kaybetmez.Fransız kadınların güzellik sırlarına baktığımızda rujlar dış görünüşleri için gençliği ve tazeliğini ekler. Dudaklarda sadece bir renk tonunu kullanırlar. Yoğun tonlarını kullanarak dudakları makyajın odak noktası yapabilirsiniz. Ya da doğal ve nötr tonları tercih ederek dudakları daha sade tutabilirsiniz . Klasik dudak görünüme yayılan etkileri ve ombre etkileri ile en önemli güzellik trendlerini uygulayabilirsiniz.Ruj sürmenin 5 önemli tekniğine de mutlaka göz atın.

1. Ombre Dudak

Ombre dudak trendinin ana özelliği dudakların orta kısımlarında koyu tonlarını kullanarak ve dudakların kontur uygularken çok hafif renk difüzyonu yapmaktır. Koyu dudak tonları kullanarak da yapabilirsiniz. Böyle bir etki yaratmak için, iki ruj renkleri gerekir . Tüm dudakları ve dudakların orta bölümünü vurgulamak için kullanılan bir parlak ve derin gölge üzerine uygulanması gereken temel bir renk. Yani ilk hafif ruju uygulayın ve daha iyi sonuçlar için ona bir mat doku verin. Dudakların orta kısmında bir renk cümbüşü oluşturun.

ombre ruj sürme tekniği

ombre ruj sürme tekniği

2. Gradient Dudak

İlk bakışta gradyan dudak trendinde hafif farklılıklar vardır, ancak ombre ile aynı gibi görünür. Aslında, degrade etkisi kasıtlı bir kontrast oluşturur ve ombre daha radikal kabul edilebilir. Hafif tonları ile oynarken parlak tonları karıştırılır ve sulu görünümler oluşturmak için eşleştirilir.Bir vampy görünüm yaratmak eğilimindedir. Örneğin, dudaklarınıza temel bir nötr renk uygulayın ve daha sonra kırmızı gibi bir çok yoğun gölge sürerek , onları şekillendirmeye başlayabilirsiniz. Sonra, turuncu gibi zıt ama eşleşen bir renk ile dudakları orta kesiminden doldurmaya başlayın. Ve tekdüze bir görünüm için hafifçe birbirine karıştırın.

mat-rujj-surme-teknikleri

mat-rujj-surme-teknikleri

3. Dolgun Dudaklar için Konturlamanın Etkisi

Daha dolgun dudaklar yaratmak için ruj uygulamanın özel teknikler de bulunmaktadır. Böyle bir etkiyi elde etmenin çok yaygın bir şekli şekillendirme hilesi kullanmaktır. İlk önce onlara hacim vermek için dudakların her yerine hafif bir dudak kalemi uygulayın. Sonra bir kapatıcı ile dudaklarınızın tüm yüzeyini kaplamasını sağlayın.

ruj sürme teknikleri 2019

ruj sürme teknikleri 2019

Merkez bölümünü bırakarak, koyu bir dudak kalemi ile dudaklarınızı şekillendirmeye başlayın. Kontur ile birleştiren bir eşleştirme uygulayın. Son adım olarak dudağa parlak bir dokunuş ile bitirin.Önemli kural her zaman dudak kalemi, ruj ve dudak parlatıcı aynı renk kullanılmasıdır. Profesyonel makyaj sanatçıları genellikle parlak bir dokunuş ile tüm dudağı bitirirler.Daha uzun ömürlü bir görünüm için dudakların her yerinde aynı dudak kalemi kullanılır. İnce dudakları geliştirmek için bu tekniği kullanabilirsiniz.

İlgili:Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır

4. Dolgun Dudaklar için Kalem Veya Kapatıcı Kullanmak

Görsel olarak dudakları dolgun göstermek için başka kolay bir yöntem, özellikle onlara herhangi bir renk eklemeden nötr dudakları tercih etmektir. ideal bir hile için ışık veren kalem kullanın. Bir ışık kalem veya kapatıcı ile dudakların kenarlarını kontur uygulayın.Sürdüğünüz tonun cildiniz ile uyumlu olması gerekir. Eğer adil bir cilt tonunuz yoksa, pembemsi bir renk tonu seçin.

ruj sürme teknikler,

ruj sürme teknikler,

5. Vampy Dudakların Etkisi

Bu kırmızı tonları ile ilgilidir. Özellikle kusursuz bir koyu renkli ruj uygulamak gerçekten zordur. Birincil hile dudaklarınıza mükemmel konturu verecek ruj ile özdeş bir dudak kalemi kullanmaktır.

ruj nasıl sürülür

ruj nasıl sürülür

Dudak kalemini uygularken alt dudak ve üst dudak üzerinde çalışırken merkeze köşelerden hareket edin. Bundan sonra, konturları ile renk katılmadan merkezi bölümleri üzerinde ruj uygulamak gerekir. Bu durumda ruj kullanarak tüm dudakları üzerinde aynı dudak kalemini uygulayın. Başka bir hile koyu ruj dudaklar da herhangi bir aşırılığı kaldırmak için bir doku kullanılarak kenarlara aynı dudak kalemini uygulamaktır. Çıplak dudaklara temel uygulayabilirsiniz.


Kullandığınız ruj uygulaması ne olursa olsun makyaj hileleri, mükemmel yapmak için pratik bir fikirdir. Daha sonra üzerinde kusursuz bir görünüm sağlamak için birkaç kez yaptığınızdan emin olun.


5 Ruj Sürme Tekniği 2019

5 Ruj Sürme Tekniği 2019
5 Ruj Sürme Tekniği


5 Ruj Sürme Tekniği


5 Ruj Sürme Tekniği


5 Ruj Sürme Tekniği


5 Ruj Sürme Tekniği