402 nolu motoru düşünün 41 12.01.2019, 23:51

402 nolu motoru düşünün

Tam olarak ne zaman ilan ettiğini söylemek zormotor 402. Selefleri, tasarımın sadeliği ve güvenilirliğini içeren, çok aldığı 50'li yılların ortalarında üretilmeye başlandı. Onarımı sıradan bir garajda yapılabilir, yalnızca basit bir takım seti vardır. Doğal olarak, motorun 402 onarımı, özellikle büyük bir işyeri olduğu takdirde, temiz bir işyerinde yapılmalıdır. Diğer yerli birimlerin aksine kaynağının 50.000 km'lik bir sürenin biraz ötesine geçtiğini söylemeliyim, bu yüzden çok popüler oldu.Motor 402

Üretim başlangıcından beri, motor 402"Volga" modeline kuruldu, ardından "Gazelle" ye taşındı, burada mükemmel özelliklere sahip oldu. Burada 2.5 litrelik bir hacim veya 100 beygir gücü kapasitesiyle sınırlı değiller. Gerçek şu ki, bu arabaya monte edilen şanzıman ve köprü ile kombinasyon halinde yakıt tüketimini hiçbir şekilde etkilemeyen ideal çekiş özellikleri vardı. Tabii ki, birçok kişi yüz kilometre başına ortalama 12 litrelik bir benzin kullandığını hesaplayabilir - çok fazla, ancak sahipler öyle düşünmüyordu.

Doğal olarak, ideal motorlar yoktur vedezavantajları var. En büyüğü, arka krank mili yatağındaki, grafitle emprenye edilmiş bir keçe. Ayrıca, yapıdaki mukavemet için ince bir bronz tel yerleştirilir. Böylelikle, motor 3000 dev / dak'ya ulaştığında, motor yağı dışarı atar, böylece seviyesini sürekli olarak izlemek zorunda kalırsınız. Birçok işletme, 402 nolu motorun, bu doldurmayı başka bir arabadan değiştirerek ve bunu yarı sentetik bir yağla doldurmak suretiyle düzeltilebileceğine inanmaktadır: bu nedenle, birisi bu yöntemin yardımcı olmadığı birisine yardımcı olur.motor onarımı 402

Motorun başka bir dezavantajı402, bu, daha düşük bir eksantrik mili düzenlemesine sahip olan valf mekanizmasıdır. Eşleşen parçaların birçoğu vardır, bu nedenle iticilere sahip çubuklar çok fazla gürültü yaratır ve valf tahrikindeki ısıl boşluğun ihlali de söz konusudur. Bu nedenle, vanaların sürekli ayarlanması gereklidir. 402 motor çok iyi sonuçlara sahiptir. Fakat düşük devirlerden bahsediyoruz çünkü zamanlamanın bu tasarımı etkileyici bir kütleye sahip. Bu nedenle döner motor 402 aranamaz.

Adam, ne kadar olursa olsun, sürekli olarak daha fazlasına ihtiyacı olacak şekilde düzenlenmiştir. Bu nedenle, bu "aygıtın" pek çok sahibi, ondan daha fazla güç almaya çalışıyor, ne güçleri ne de parayı koruyor.vana ayarı 402 motoruBu arzunun canlı bir örneği kurulum olduBu motor için enjektör, yanı sıra temelde farklı ZMZ 406 ile ateşleme kurulumu. Ancak tüm bu çabalar sonuçlara değmezdi.

Resmi olarak motor 402 kaldırıldı2006 yılında. Tüm parametrelerde onu aşan yukarıda belirtilen birim ile değiştirildi, ek olarak, 50 yıl - bir model için bir şekilde çok fazla. Tabii ki, öncekilere göre bazı değişiklikler vardı, ama onlar kardinal olmadı. Ama ne söyleyecekler var, bazı Amerikan şirketleri hala bu tip motorların üretimini uyguluyorlar ve bununla ilgili detaylar 7 yıl olmasına rağmen herhangi bir araba satıcısında bulunabilir.

402 nolu motoru düşününgaleriler fotograflar Fotograf resim

Related news

 • Alex Smurfit: Victoria Boninin karısı ve başarılı bir işadamı biyografisi
 • Kimyasal Madde Kullanmadan Bulaşık Makinesi Nasıl Temizlenir Enfes Yemek Tarifleri
 • Dalda Yatık Çiçekler Tığ Oyası Yapılışı Videolu Açıklamalı
 • HASIRLI TUNUS MODELİ VİDEOLU TARİFİ

 • 402 nolu motoru düşünün 87

  402 nolu motoru düşünün


  402 nolu motoru düşünün 97

  402 nolu motoru düşünün 73

  402 nolu motoru düşünün 70

  402 nolu motoru düşünün 53

  402 nolu motoru düşünün 10

  402 nolu motoru düşünün 12