2019 için Doğal Makyaj Önerileri 2019

2019 için Doğal Makyaj Önerileri 2019
2019 için Doğal Makyaj Önerileri


2019 için Doğal Makyaj Önerileri

Gündüz makyajı veya gece makyajı için 2019 yılında doğal makyaj dikkat çekiyor. 2019 makyaj trendleri ve doğal makyaj önerilerini gördüğünüz zaman sadece gözlerin veya sadece dudakların ön planda olduğu da göreceksiniz. Ayrıca kirpikleri dolgun göstermek, cilde uygun fondöten seçimi veya göz makyajı önerileri de yaz içerisinde yer alıyor olacak.

Neden makyaj yapıyoruzhiç düşündünüz mü? Herkesin sebebi farklı olabilir tabii. Kendisini mutlu hissetmek, iyi görünmek, sevdiği kişinin kendisini beğenmesi, kadınların içerisinde en güzel ben olmalıyım düşüncesi, kusurları gizleyip güzel yerleri öne çıkarma. Kimi zaman bir tanesi daha çok öne çıksa da benim fikrim aslında makyaj yapmak için tüm bu sebeplerin birlikte geçerli olduğunu düşünenlerdenim. Zaman zamanmakyaj trendlerideğişim gösterse de 2019 ve özellikle de 2019 içindoğal makyaj, yokmuş gibi makyajyani sadeceyüzdeki kusurları gizleyip, belli belirsiz küçük dokunuşlarla yüzün güzel yerlerini öne çıkaran makyajkabul görüyor. Bu yüzden birazdan sizlerle detaylarını paylaşacağım2019 makyaj trendlerivedoğal makyajönerilerini gördüğünüz zaman sadece gözlerin veya sadece dudakların ön planda olduğu da göreceksiniz. Daha fazla uzatmıyorum ve sizlerle2019 makyaj modasıdetaylarını paylaşmaya başlıyorum

2019 Doğal Makyaj Önerileri 1- Dolgun Kirpikler

2019 makyajtrendlerinde en çok öne çıkan detaylardan biri kirpikler.Kirpiklerin dolgun görünmesi, bunun için bir kaç kat sürülen maskara uygulamaları dikkat çekiyor. Özellikle 1960 ve 1970’ler modasında yer alan retro görünümlü kirpikler 2019 yılında oldukça popüler.

Elbettemakyaj ile dolgun kirpikler elde etmekiçintakma kirpiklerbu yıl pek önerilmiyor. Sebebi de aslında esas konumuz olan doğal görünüm amacı. Bunun için önerilen aslında bir kaç kat halinde uygulanan maskara. Ancak maskara uygulaması yaparken kirpiklerin birbirine yapışmaması, topaklanan maskara görüntüsünün oluşmaması oldukça önemli.

Dolgun ve hacimli görünen kirpikleraslında gözlerin daha büyük görünmesini de sağlar. Ancak böylesi güçlü bir uygulama yaptıktan ve özellikle de bunu eyeliner uygulamasıyla destekledikten sonra makyajın kalanını daha sade tutmak da fayda var. Özellikle günlük kullanım için dudaklarda kendi renginde bir ruj kullanmak yeterli olacaktır.

1 2019 doğal makyaj modası dolgun kirpikler_mini

Pekikirpikleri daha dolgun göstermenin bir yoluvar mı? Yani sadece maskara sürerek çok dolgun kirpik görüntüsünü elde etmek mümkün olmayabilir. Bunun için aslında bebek pudrasının kullanıldığı küçük bir makyaj tüyosu işinize yarayabilir.Önce ilk kat maskarayı kirpiklerinize uygulayın. Ardından temiz bir bir maskara fırçası (kozmetik mağazalarında ayrıca satın alabilirsiniz) ile bebek pudrasını kirpiklere uyguluyorsunuz. Hemen ardından da bir diğer kat maskarayı sürüyorsunuz. Daha hacimli kirpikler elde etmiş oluyorsunuz.

Bebek pudrasının kirpikleri daha hacimli göstermek içinkullanılabildiğini görmüş olduk. Aslındabebek pudrasını makyajın pek çok alanındada kullanabilirsiniz.

2 2019 doğal makyaj modası dolgun kirpikler için bebek pudrası_mini

Makyaj ile kirpik dolgunlaştırma önerisisunduğum için, kirpikleri dolgunlaştıracak doğal bir öneriyi de buraya eklemek istiyorum. Düzenli olarak hint yağını gerek kirpiklere gerekse kaşlara kullanan biriyim ve oldukça memnunum.

Son olarak önerilerden biri demaskara bazıkullanmanız. Piyasada pek çok markada maskara öncesi uygulanan maskara bazları var. Bu bazlar ile detakma kirpik etkisisonucu almanız da mümkün.

2019 Doğal Makyaj Önerileri 2- Şekilli ve Dağınık Görünümlü Kaşlar

Kaşlar ifadeyi belirlediği için yüzün önemli bir yeridir.Kaş modasıda yıllar içerisinde değişim gösteriyor. Geçmiş yıllarda incecik, yay gibi kaşlar modayken bir kaç senedir dahakalın ve doğal kaşlaröne çıkıyor.

Burada yeri gelmişken belirtmeliyim kikalın kaş modasıçıktı diye yüzünüze hiç de uygun olmayan kalın kaşlarla da dolaşmamanız gerekiyor. Herkesinyüz tipine uygun kaş modelivekalınlığıfarklıdır.Kaşları kalın göstermek için yapılanbazı kaş dövmelerinin kötü durabileceğini de hatırlatmalıyım.

3 2019 doğal makyaj modası doğal dağınık kaşlar_mini

2019 makyaj modasıiçerisindedağınık, doğal kaşlaröne çıkıyor. Kaşlarınızın arasında boşluklar varsa da bunları kaş kalemi veya kaş farı ile doldurabilirsiniz. Açıkçası aşırıya kaçmadan uygulanan kaş farının çok doğal duracağını da belirtmeliyim. Ancak öncesinde kaşınıza yüzünüze en uyacak kaş şeklini vermeniz gerekiyor. Daha önce bunlarla ilgili pek çok yazı paylaşmıştım. İsterseniz aşağıdan onlara ulaşıp, ihtiyacınıza yönelik olanı okuyabilirsiniz.


2019 için Doğal Makyaj Önerileri 2019

2019 için Doğal Makyaj Önerileri 2019
2019 için Doğal Makyaj Önerileri


2019 için Doğal Makyaj Önerileri


2019 için Doğal Makyaj Önerileri


2019 için Doğal Makyaj Önerileri


2019 için Doğal Makyaj Önerileri