11. Tatlı Huzur, Kalamış 2019

11. Tatlı Huzur, Kalamış 2019 11. Tatlı Huzur, Kalamış

 

Son güncelleme:14.01.2018

Merhaba Sevgili Dostlar,

Bildiğiniz gibi geçen hafta önerisinde bulunmuştum. Tabi anadolu yakasında oturanlar veryansın ettiler “Hani bize” diyerek :) Onları da düşündüm tabiki ve bu haftayı da Anadolu yakasında oturanlara ayırarak bizzat kendi gittiğim kahvaltısını yediğim mekanlar arasından seçimler yaparak bir listeleme yapmaya çalıştım. Yeni yerler keşfettikçe bu yazı altına eklerim arada kontrol etmeyi ihmal etmeyin :) Geçen hafta yayınladığım listede fiyatları yazmamıştım, bu konuda çok talep oldu fakat yazı güncelliğini yitirdikçe fiyatlar değişebileceğinden yazdığım telefonlardan arayıp öğrenmeniz daha iyi olacaktır.

anadolu-kahvalti

1. Doğal Dükkan (Kavacık)

Bu listeyi yayınlarken de dediğim gibi yenilerler keşfettikçe güncelleme yapacağım. İşte şimdi öyle bir yer keşfettim ki. 2.ci sıradaki Neli Pide yakın yörenin çok başarılı ismi. Zaten Neli pide ve Doğal dükkan ile aslında aynı zamanda, Ordu – Giresun gezimizde tanıştık. Tirebolu ziyaretimizde tanıştığımız Doğal Dükkanın kurucusu Şevket Bey bizi çok güzel ağırlamıştı ve Tirebolu’ da oluşturdukları lezzetlerin tadına bakarken yaptıkları işleri anlattığında çok taktir etmiştim. Hem yöredeki köylü üreticileri desteklemek, hem de Giresun ve Karadeniz lezzetlerini en doğal halinde sunmak için bu işe girişmişler. Tabi bu lezzetleri tatmak için Tirebolu’ ya gitmek gerekiyordu. Şimdi Tirebolu ayağımıza geldi ve Kavacık’ ta açtıkları yeni şubeleri ile aynı lezzetleri İstanbul’ a taşıdılar. Mutlaka ziyaret etmenizi ve bu lezzetlerle buluşmanızı öneririm. Özellikle hurma pekmezli süzme yoğurdu tatmanızı tavsiye ederim.

(@mutfaksirlari)’in paylaştığı bir gönderi (Oca 6, 2018 at 12:48öö PST)

Adres: Kavacık Mah. Mehmet Ali Birand Cad. NO:47 Orhan Veli Kanık Parkı Beykoz, 34810 Beykoz/İstanbul
Telefon: (0216) 356 52 52

Harita: 

Tirebolu’ da yaptığımız çekim:

2. Neli Pide Gurme

Beni takip edenler bilir. Gezdiğim şehirleri, gezerken tattığım lezzetleri, o şehrin kültürünü yaşarken videolar çekerim ve sizlere en güzelini sunmak için kategorisinde paylaşıyorum. Bundan 7-8 ay önce de Ordu gezimizde bir çekmiştik. Çok sevdiniz çok beğendiniz. Gezimiz sürecinde uğradığımız meşhur Aktaşlar Restoran’ da bizi çok güzel ağırladı. Ordu’ nun lezzetlerini bize en güzel halleri ile sundular. izleyenler görmüştür topuz kebaplarının sunumu hala aklımda :) Şimdi Neli Pide ile ne alakası var diyeceksiniz ama o zamanlar restoran sahipleri ile konuşurken daha tohumları atılan Neli Pide ile ilgili bahsettiler bize. Bağdat Caddesinde bir yer açtıklarını ve bizi mutlaka beklediklerini söylediler. Çooook sonra bir gün Bağdat caddesinde arkadaşımla kahvaltı edecek yer ararken denk geldim Neli Pide’ ye ve hemen hatırladım. Kapıda 3-4 kişi ellerinde ikram edilmiş sıcak çayları ile beklerken giriverdik sıraya. Çok geçmeden bir yere oturduk ve Ordu’ da yemeklerini yediğimiz Aktaşlar Restoran’ ın kahvaltısını tatma şansı yakaladık. Kahvaltıda tadacağınız çoğu lezzet memleketinden geldiği için ağzınızdan akacak suların garantisini veririm. Böyle bir girişimi Ordu’ dan ayağımıza taşıdıkları için kendilerine teşekkür ederim. Eğer kalabalıksanız “Tadım Pide” yi mutlaka sipariş edin.

(23 Eki 2016, 02:03 PDT)

Adres: Göztepe, Bağdat Cad. 199/B, 34730 Kadıköy/İstanbul
Telefon: 0 216 356 52 52
Web Sitesi:  
http://www.nelipide.com/

Harita

 

3. Cevizağacı Cafe, Koşuyolu

Cevizağacını’ nı bilen bilir. Meşhur bir yerdir ama bilmeyenler için bir de ben yazmak istedim. O kadar kalabalığa rağmen hızlı servisi, lezzetli ürünleri ile gittiğinize pişman olmayacağınız bir mekan. Biz 5 kişi gitmiştik ve baya kalabalık bir kahvaltı menüsü sipariş etmemize rağmen 15 dk gibi kısa bir sürede kahvaltımıza başlamıştık bile.

 

(25 Eyl 2015, 03:01 PDT)


Adres:
Muhittin Üstündağ Cad. No:85, Koşuyolu, Kadıköy/İstanbul
Telefon: 216 339 1826-27
Web Sitesi:https://cevizagaci.com/

Harita

 

4. Çam Vadisi Cafe (Anadolu Kavağı)

Nereye gitsek nereye gitsek diye araştırırken bulduğumuz bir mekan. Yolu biraz uzun, Anadolu Hisarı’ nın sırtları diyebiliriz. Çok acıkmamak için yola biraz erken çıkmanızda fayda var. Yoksa hala gelmedik mi çok acıktım ben serzenişleri kaçınılmaz :) Merak etmeyin gittiğinize değecek. Özellikle mıhlamasını çok güzel. Manzarasına ise diyecek söz yok. Kahvaltınızı ettikten sonra manzaraya karşı birer kahve hiç fena olmuyor :)

 

(26 Ara 2015, 02:35 PST)


Adres:
10-, Anadolu Kavağı, Tuna Cd. No:12, Beykoz/İstanbul
Telefon:(0216) 320 2425
Web Sitesi:http://www.camvadisi.com/

Harita

 

5. Happy Moon’s Cafe (Kadıköy)

Bir klasik daha. Yani en azından bizim için bir klasik. Yaklaşık 9 yıldır mütemadiyen gittiğimiz bir mekan. Sadece kahvaltı değil, her öğün yemeğin bulunduğu bir cafe. Serpe kahvaltılar yok ama kahvaltı tabakları çok meşhurdur. Bir nevi serpme havasında çeşit ve dolu tabakları var. Tabak başına çay da sınırsız olarak veriliyor.

 

(23 Oca 2016, 02:15 PST)


Adres:
Caferağa Mahallesi, Bahariye Caddesi, Nazmi Bey Sokak, No 5/B, Kadıköy
Telefon:0216 349 8422
Web Sitesi:http://happymoons.com.tr/

Harita

 

6. Cafe Nar Bağlarbaşı Üsküdar

Üsküdar’ da arada kerede kalmış keşfedilesi bir mekan. Sokağa girdiğinizde neredeki bu, burda öyle bir yok ki diye düşündüren fakat kapıdan girdiğinizde sizi bahçesi ve sıcak ortamı ile karşılayan çok samimi bir mekan. Geçen haftanın kapak fotoğrafını hazırlarken Cafe Nar’ ın serpme kahvaltı sofrasını kullandım dersem daha net olur sanırım herşey :) Bu arada mekan pazar günleri kapalı. Yaza doğru havalar ısındığında pazar günleri de açacaklarını söylediler ama siz yine de tam tarifi telefon edip sorarsınız.

 

(13 Şub 2016, 01:31 PST)

Adres:Murat Reis Mah.Yeniocak sok.No:7 Bağlarbaşı Üsküdar, İstanbul
Telefon:(0216) 391 6888

 

Harita

 

7. Çubuklu Hayal Kahvesi – Beykoz

Çubuklu Hayal Kahvesi konser alanını bilmeyen var mı? Varsa adres aşağıda :) Aynı yerin restaurant tarafı. Boğazın dibinde martılar kahvaltı edeceğiniz bir mekan. Kahvaltısı ve ürünleri oldukça iyi.

 

(20 Ara 2015, 00:59 PST)


Adres:
İstanbul, Paşabahçe, Beykoz/İstanbul
Telefon:(0216) 413 6880
Web Sitesi:http://www.hayalkahvesicubuklu.com/

Harita

 

8. Sivuple, Moda

Saint Joseph’liler Derneği/Sosyal Tesisleri bünyesinde yien sakin, hoş dizayn edilmiş bir mekan. Yumurtaları çok farklı sunuyorlar. Pizza şeklinde geliyor ve gerçekten çok sevmiştik. Doğum günü partileri ve arkadaş toplantıları için de kullanılabilir. Emaye tabaklar, çanaklar ile sunumları da çok güzel. Kalvaltı birazcık geç gelmişti ama umarım düzelmiştir. Benim çok sevdiğim ve keyif aldığım bir yer olduğu için sizler içinde seçtim ve gitmenizi öneririm.

 

(22 Kas 2015, 01:18 PST)


Adres:
No:, Caferağa, Hülya Sk. No:5, Kadıköy/İstanbul
Telefon:(0216) 338 2561

Harita

 

9. Romantika Cafe, Kalamış

Kalamış Marinası’ndan sonra Fenarbahçe Parkı içinde yıllar önce ilk gittiğimizde bile çok beğendiğim bir mekan. sonra bir ara kapandı yerine Sütiş açıldı ve tekrar açıldı. Yine güzel :) Deniz kenarı sevenler için yine martılarla haşır neşir olmayı sevenler için güzel bir mekan. Ürünleri de oldukça lezzetli, ara sıra gitmeyi seviyorum.

 

(1 Mar 2015, 02:43 PST)


Adres:
Fenerbahçe, Fenerbahçe Parkı, Kadıköy/İstanbul
Telefon:(0216) 336 3828

Harita

 

10. Biber Cafe, Koşuyolu

Yukarıda bahsettiğim Ceviz Ağacı’ nın hemen üstünde bir mekan. Ceviz ağacı çok yoğun olduğunda alternatif olarak gittiğimiz bir yerdi ama o kadar beğendik ki alternatif değil ilk akla gelen bir yer bile diyebiliriz. Daha sakin ama dekor, tasarım, kahvaltı sunumu çok güzeldi. Kahvaltı biraz geç gelmişti bize ama her zaman olduğunu sanmıyorum. Kahvaltı çeşitleri de farklı. İçeri girdiğinizde “vay be ne güzelmiş” deme garantili :)

 

(8 Şub 2015, 02:09 PST)


Adres:
İstanbul, Koşuyolu, Kadıköy/İstanbul
Telefon:(0216) 326 7414

Harita

 

11. Tatlı Huzur, Kalamış

Adı mekan tasarımından sonra mı konmuş, yoksa adına göre tasarım mı yapılmış bilmiyorum ama adını hakkeden bir yer. Çok tatlı ve Çok huzurlu :) Tasarım on numara. Aşağıdaki fotoğraftan da göreceğiniz gibi servis sehpası bile şıkır şıkır :) Kahvaltıları da lezzetli. İlk keşfettiğimde hayran kalmıştım. Öyle bir manzarası, bahçesi yok ama arkadaşlarınızla hoş bir kahvaltı geçirebileceğiniz yerlerden biri.

 

(4 Oca 2015, 01:19 PST)


Adres:
Fenerbahçe, Yelken Sk. No:3
Telefon: (0216) 349 2779
Web Sitesi:http://tatlihuzur.com/

Harita

 

Bu haftalıkta bu kadar :) Gittiğim gördüğüm, yediğim içtiğim benim olmasın, sizler de tadın, görün diye seviğim mekanları sizlerle paylaşmaya devam edeceğim. Kahvaltı mekanları avrupa ve Anadolu için yeni yerler olursa bu yazıya eklemeler yaparım. Tekrar tekrar liste paylaşmak kafa karıştırabilir. Hepsini bir yerde bulmanız sizin için de daha kolay olacaktır.

Ben liste işini sevdim sanırım :) Bundan sonra aynı mutfağa sahip farklı mekanları listelemeyi düşünüyorum. En iyi köfteciler, en iyi kebap, dürüm, kokoreçiler vs.. şeklinde sıralayabiliriz.

11. Tatlı Huzur, Kalamış 2019

11. Tatlı Huzur, Kalamış 2019

Related news

 • Hamilelikte diş bakımı
 • Saç Kesimlerinde 2019 Trendleri
 • Rüyada Merdiven Basamakları Görmek Çıkmak Ve İnmek Ne Anlama Gelir
 • Pratik Şeftalili Yoğurt Dondurması
 • Ispanaklı Pide: Mancarlı

 • 11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış

  11. Tatlı Huzur, Kalamış