1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 2019

1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 2019

1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 88 24.02.2019, 23:30

1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır?

İnşaat çalışmalarına başlamak içinÇok fazla hazırlık yapmak gerekiyor. Malzemelerin maliyetini hesaplamak için - bir ev inşa etmek için bir arzu ve başka bir şey - bir şeydir. İnşaatçıların sıklıkla yetiştirdikleri önemli bir soru, 1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyaç olduğudur.

İnşaat çalışmalarında eşit olmayan bir karışımın ne olduğunu anlamaya da değer. Hazır beton satın almak için para harcamak için, kendiniz nasıl beton hazırlanır?

Yapı malzemesi olarak beton

Mükemmel özelliklere sahip bir malzemedir.Çeşitli inşaat işleri için kullanılır. Beton olmadan, temelde doldurmak veya evde şap yapmak gerekli ise, yapılması gereklidir. Viskoz kıvama sahip en güçlü ve dayanıklı çözüm.

Donmuş kaliteli beton herhangi bir şekilde etkilenmez.hava koşulları. Bu yüzden bu en popüler yapı malzemesidir. Bugüne kadar, beton zaten satın alınabilir, ama yine de bazıları kendiniz karıştırmak ister.1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var?

1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var?

Somut bir çözümün bileşenlerinden biriçimento. İster alçı ister harç için bir karışım olsun, çeşitli inşaat işlerinde kullanılan malzemedir. Çimento, homojen bir kütle elde etmek için suyla karıştırılan ince öğütme mineral tozudur. Daha sonra bu karışım donar ve taşa dönüşür.

Çimento, yüksek sıcaklıklar kullanılarak tavlama ile elde edilir. Bu malzeme somut bir çözüm hazırlamak için çok gereklidir. 1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var?

Oran, hangi betonun gerekli olduğuna bağlıdırpişirmek için. Malzemenin özellikleri çok farklı olabilir. En uygun oran, M 100 markasının beton çimentosunu alırsanız, 50 kg'lık üç torbadan daha fazlasına ihtiyacınız olduğunu söyler. Çimento sayısal değeri ne kadar yüksek olursa, bu malzemenin daha fazla torbası gerekecektir. Örneğin, bir beton küpü yapmak için, çimento sınıfı M 450'yi kullanarak, 469 kg çimento almanız gerekir - bu yaklaşık 9 torbadır.

1 metreküp betona kaç tane ezilmiş taş ihtiyacınız var?

Ezilmiş taş, somut bir çözümün ana bileşenidir.Malzemenin tüm beklenen özelliklere sahip olmayacağı. Sonuçta, taş kendisi çok güçlü bir malzemedir, buna göre karışımı daha da sıkılaştırır. Moloz sayesinde beton çevre etkisi altında çatlamaz. 1 küp hacminde kaliteli bir çözüm hazırlamak için 1.08 ton kırılmış taş almak gerekir.

1 metreküp beton başına kaç tane ezilmiş taş

Malzeme farklı olduğu için, ayrılmıştırkesirler. Beton için en uygun çözüm - 5-20. Bu gösterge, çaptaki çakılların 20 milimetreden fazla olmaması gerektiği anlamına gelir. Malzemenin istenilen boyuta uyması için, ilgili hücrelerle bir elek içinden geçirilmesi gereklidir.

Peki, 1 metreküp beton için ne kadar kumya ihtiyacınız var? Kum - bu, dolgu ve çimento arasındaki boşluğu doldurmak için kullanılan gerekli bir bileşendir. Nehir kumu lehine en başarılı seçimdir, çünkü çok az miktarda farklı kirlilik vardır. Bir küp beton elde etmek için 750 kg kum gerekir.

Kum genellikle, tüm yapıyı bozabilecek diğer bileşenlerden kurtulmak için elenir.1 metreküp beton için ne kadar kum ihtiyacınız var

Somut çözümün hangi oranı?

Betonun temel bileşenleri:

 • çimento;
 • kum;
 • moloz.

Betonu doğru oranda karıştırırsanızinşaat amaçlı kullanım için kaliteli bir karışım olacaktır. Bunu yapmak için 1 parça çimento, 3 parça kum ve 5 parça moloz alın. Beton çözümü viskoz hale gelir ve sertleştikten sonra güçlüdür.

Torbalarla hesaplamaları yapmanın en kolay yolu, bu nedenle gerekli kilo ile kilo vermemek daha kolaydır. Yani 1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyaç olduğu sorusu doğru cevap 300 kilogram.

1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 2019

1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 2019

Related news

 • Trump, doğalgaz ihracatını Rusya’ya siyasi baskı aracı olarak kullanacak
 • Girit Plajları - görülmeye değer yerler
 • Reims - Strasbourg maçı ne zaman

 • 1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 24

  1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır


  1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 87

  1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 8

  1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 42

  1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 1

  1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 35

  1 küp beton için ne kadar çimentoya ihtiyacınız var, oranlar ne kadar doğru hesaplanır 89